Çok mu zor üniversiteyi kazanmak?

evet ya çok mu zor ben meslek lisesiyim ama başka bir bölüm istiyorum gözüm korkuyr herkeste bir ön yargı var meslek liselilere karşı. Yapabilir miyim sizce ygs-lys daha konuların hiç biri tam değil. İstediğim bölümde pdr ve puanı çok yüksek bu biliniyor. Başarabilirmiyim ya lütfen ? :(

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

Erkekler Ne Diyor 13

• başkalarına kulak asma. önce kendi hayatlarını düzeltsinler. kazanabilirsin tabii ki önce kendin inan ama;)

• girersin neden giremeyesin.

• İnanmak başarmanın yarısıdır :))

• hayelleri bırak gerçeklere bir bak istersen. pdr yi anadolular fenler kazanamıyor. kars bile 23 binlerle almış. şimdi sana burda verilen gazlara aldanma sonra çok üzülürsün. bir melek liselini kazanacağı en iyi bölüm sınıf öğretmenliği.

• hakkını vererek çalışırsan kazanabilirsin

• Girersin de kendi istediğin bölüm olduktan sonra hangi üniversite olursa olsun. Tamam ordaki akademik tecrübede önemli ama senin gayretinde önemli. Sen sadece elinden geleni yap.

• bende meslek liseliyim mühendislik istiyorum... okulda sayısal hiçbir ders almıyoruz. tek desteğim dersane, dersanesiz olmaz o okulda sözel bölümler belki

• evet bende hiçbir dersi almıyorum

• eğitimin bozukluğu liseye giden öğrenciye matematik fizik kimya hiçbirşey verilmiyor, çok yanlış çok bazen keşke başka ülkede okuma şansım olsaydı diyorum

• hiç çalışmadım..tembelin tekiydim..Şu an ünivdeyim..inan sadece ve çalış

• Fazla çalışmıyacaksın,düzenli olarak hiç aksatmadan günlük ama günlük hiç aksatmadan 3 4 saat derslerine göz atar isen bu olay tamamdır

• Katsayı muhabbeti kalkmamış mıydı yahu? Kolay kolay o kadar zor değil.

• çalışana her şey kolay

• Allah belamı versin okumak daha zormuş hala ilk sınıfı geçemedim oysa 15 binle geldim ben buraya 1.5 milyonda 15 bininci ol bir sınıfı geçeme oysa sınava hazırlanmak ne kadar basitti S:

• hangi bölümü okuyorsun ki ?

• eczacı

• üniversiteyi okumak daha zor kazanmaktan.öyle herkes kolay kolay kazanmıyor okuyamıyor.boşuna ağırtmadık bu saçları üniversitede amfilerde.

Kızlar Ne Diyor 6

• meslek liseliysen zor.

• Zor değil, dershaneye gider ,evde de konu çalışır ,test çözersen üniversitede istediğin bölümü kazanabilirsin.

• en zoruda birilerini duymak. o birilerinin dediklerine kulaklarını tıka ve günde en ez 4 saat otur çalış. sınava doğru 1,5-2 ay kala 6-8 saat yap. kesin kazanırsın.

• daha ygs yi bitiremedim olur mu dersin ?

• Öncekileri Göster
    • Ay inşallah bende ist. üni. istiyorum pdr ama çok yüksek.Aklıma koydum şuan çokta istemeye başladım hayırlısı. İnşallah 1 sene sonra oradayım :)

• inşallah :)) haberlerini bekliyoruz...

• Allah çalışana verir yavrum. Çalış azim et her türlü kazanırsın. Çok zor değil çalışana kolay. Çalışmadım daha önce kazanamadım doğal olarak. bu sene dershaneye gidicem mesela şimdi eşek gibi çalışcam kazancağımdan da eminim.

• Meslek bölümlerinde genelde temel derslere agırlık verilmez ve pdr puanı yüksek bir bölüm ama calıstıktan sonra nden olmasın ki

• Calisirsan neden olmasin?

Yükleniyor...