Borcam'da kek yapılmaz mı?

İlk defa bugün borcamda kek yapmayı denedim. Kekin üzeri yandı içi hiç pişmedi. Borcamda kek yapılmaz mı, yoksa ben miyim beceriksiz olan? :(Not: Fırının derecesi 180'e ayarlıydı. O bakımdan bir sorun yoktu yani.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• aynen canım şismio ve sanki şekerli gibi oluyo üstü elini vurdugunda yapışıo :S anlamadım bende neden oldugunu

Erkekler Ne Diyor 10

• yapılır.Ama yapışmamasını saglaman lazım.

• denemedim ama olmaması mantıklı geliyor. çünkü borcam ısıyı kolay iletmez. o yüzden alttan falan ısıyı alamamış. yine de çabanı takdir ediyorum.

• Derece çok fazla olduğundan daha içi pişmeden dışı yanmış malesef. Onun dışında bir sorun yok borcamda güzel olur kek hemde çok sağlıklı cam olduğu için.Bir de 150 derecede dene bence :)

• altına pişirme kağıdı ser...ıssı normal aslında ...önceden ıstılmış fırında hemen oluyor...ya çok yukraıya koydun yada ısıyla ilgili sorunu var fırının...yoksa çok güzel olur.

• yapılır tabiki

• Annem hep borcamda yapar. Gayet de güzel pişiyor. Biraz deneme yanılma ile çözersin sorunu bence.

• senin bu fırın gaz kaçırıyor sanırım. çakmak çakıp etrafını gezmelisin bir. eğer sorun olduğunu düşünüyorsan 444 0 ... ilgili numarayı arayıp lütfen bana sizin ürününüzde pişebilen bir kek tarifi verebilirmisiniz demeniz yeterlidir efem...

• türk usulu kacak tesbir etmek :)) ne güzel cakmağı cak ve gaz kaçagı varsa yakala:)) havaya ucarsanzı kaçak var yerde kalırsanız şanslısınız rus ruleti :))

• eh hocam o kadarda olacaktır yani ama başka çaresi varsa yardım et şu gariplere daha borcam da kek yapamıyorlar millet havan topunun içinde yapıyor askerde lütfen yani ://

• evdekileri de düşünde biraz büyünde yap ne o tek kişik..:))

• İftara doğru hep böyle sorular sormak zorunda mısın ? Mazoşist olduk sayende. :D

• Hahahah. :D Az kaldı dayan.

• +1.

• Beceriksiz..

• Denedin mi hiç?

• Öncekileri Göster
    • Bir borcamda yapamadım diye mi? :( Aşk olsun... Normal tepsi de yapardım en alasını...

• Bak, alem limonlu kek icat etmiş. sen hala bik bik kıl tüy..

tamam tamam..

Kızlar Ne Diyor 31

• Ben yaptım bir problem olmadı , ama ısıyı 175 dereceye ayarladım ve kapağını açmadım hiç pişene kadar 30-35 dk yani ...

• Borcamda bende çok denedim ama dediğin gibi içini pişirmiyor..vıcık vıcık bırakıyor..

• Mutlu oldum birden. Tek beceriksiz ben değilmişim. :D

• Öncekileri Göster
    • Değil mi? :)

• çamur gibi ne bulupta koyarsan olacağı bu ://

• ilk denemen başarısız sonuçlanmış deneme yanılma öğrenirsin borcamda kek güzel oluyo fırından fırına da değişiyo biraz altı üstü ayrı düğmeli mini fırınlarda daha dikkatli olmak gerekiyo

• Borcam kek kalıbım var gayet de oluyor :/

• kalıpta yaparsın zaten önemli olan havanda yapmak...

• Borcam olduktan sonra şekil önemli değil

• Bende bikaç defa borcamda yaptıydım keki sanki içi pişmiyor gibi oluyor. Kek kalıbında daha iyi oluyor

• yapilir

• neden yapılmsın.borcamı önce margarinle yağla sonrada içine un serp o zaman yapışmaz.

• kesinlikle katılıyorum...

• demekki olmuyormuş...

• malzemelerde biseyi tutturamadin sanirim ben tencerede bile yaptim:)

• Düdüklü tencerede bile yapılıyor :/Yanlış giden bir şeyler olmuş olmalı.Hamurun katılığı ya da malzeme ile ilgili gibi..

• Beceriksizim yani. :(

• Öncekileri Göster
    • Kolay gelsin sana. :) Ellerine sağlık.

• Sağolasın, seninde ellerine sağlık :)

• Ben çoğunlukla kek kalıbında yapıyorum. Borcamda hiç denemedim..

• ben de borcamda yaparım genelde..180 derece kek için yüksek bir usı.fırını ısıtmaya 180 derece ile başla,çok geçmeden keki koy..ardından 10 dk sonra 160 dereceye düşür..ilk sıcaklık keki kabartırken ikincisi için için pişmesini sağlar..bu arada fırının tam orta gözünde olmasına dikkat et..üst raflarda yanma olasılığı artar.

• Yapılır hatta daha guzel ve kivamli olur 160-170 derece kafi, yüksek derece olmus seninki.

• derece cok fazla ben de borcamda yapıyorum derecesını 160 yada 170 alıyorum ve cok fazla durdutmus olabılırsın 20 dk da pısıyo

• yapılır arkadaşım hemde güzel olur senin tarifte bi bozukluk olabilir ve ben keki 150 de pişiririm çok güzel olur 180 fazla sıcak gelmiş olabilir üstü yanıp içi pişmiyorsa bu arada kendine haksızlık etme

• link bunlar varken borcamda yapmaya gerek yok:) bosver üzülmene değmez

• Tabikii yapılır neden yapılmasın ? (: ...

• ben hep borcam da yaparm.kek kalbı kullanmamki

• altı pişmemiştir ısıyı düşük ayarlamalısın

• Ben sürekli borcamda yaparım :) Çokta güzel olur. Fırın problemli bence sizin.

• vah yavrum

• ben hem kek kalıbı yapıorum ztn hıc prblm cıkmyr..

• kaiser marka kek kalıbı edin.arkana bakma. link

• önüne bakarak pişir diyor hanım abla :))

• yapılır.rezistanslarda problem vardır.

• yapılır kuzum ben yapıyorum. 160 derecede 35-40 dene bu arada keke koyduğun un miktarı az ise içi biraz hamurumsu olabiliyor. bir de tavsiyen 1 değil 2 paket kabartma tozu koyarsan daha güzel olur

• her türlü olur

• yapılır. neden öyle olduğunu anlamadım hiç.

• Ben de anlamadım. Annem de borcamda kek yapılmaz cam geç ısınır dedi.

• Öncekileri Göster
    • yok ısıtmak gerek. yanmaz bir de öyle dene. genelde hamur işlerinde önceden ısıtmak iyidir.

• evet valla bende hiçbirşeyler anlamadım neden böyle oldu acaba..

• yapılırfırının modelini bilemiycem ama 8-10 dk kek kabarana kadar sadece altı pişirilir.sonra üstü de pişer.alt+ üst açtıysan üstünün yanması doğaldır

• Soran@: bak, dinle burayı..

• Alt-üst açmıştım.

• kız bilmiyon birşeyler öğren bari aşmışım maçmışım yok terbiyesize bak...

• Hiç denemedim :/

• Deneme bence. Yazık oluyor malzemelere.

• :)geçmiş olsun tatlım

• Teşekkür ederim. :)

• yapılır bence:Deger yapılmıyorsa bende sendenım:D

• Bence de yapılmıyor. :(

• Öncekileri Göster
    • Evlendiğimiz zaman ne yapacağız? Hazır hazır nereye kadar? :)))

• sevgılım beraber ogrenırız dedı:Do yuzden rahatım sanırım haha:D

• Daha Fazla
Yükleniyor...