• Sor
  • Bence

Bilgisayarım çok çabuk ısınıyor ne yapmalıyım?

Casper notebook aldım tam bu ay bır sene oldu. filim yada video izlediğimde cok cabuk ısınıyor garantısı var ama 1 aydan önce garantıden de... Daha Fazla

Güncellemeler:
eskı bılgısayarımda da bu sorun vardı ve ekran kartım bozuldu ve 5 dakıkada bır kapanmaya basladı sımdı kullanılmaz halde bılgınız olsun eger sızınde boyle bırsorununuz varsa

En İyi Görüş

• öncelikle islemcinin bulundugu bölümdeki fanı temizle kirlenmiş ve ısınmaya sebeb oluyor. sonra notebook sogutucu al 10 tl bilgisayarının altına koy. eger evde ve işte kullanıyorsan pili cıkart kablo ile calış bunlar sana önerim ilk iki önerimi yapmazsan anakartın gider işlemciye bir sey olmaz 80 dereceye kadar dayanır sonra kitler kendini.

• tesekkurler :)

Erkekler Ne Diyor 15

• onu at yenisini al :d

• casper notebooklarda maalesef bu sorun var. aynısını abim de yaşıyor. sürekli kullanıyorum şuan bırakamam diyorsan soğutucu al altına koyarsın idare eder seni biraz. ama en yakın zamanda garantiye götür sorunu yazılım ile hallederler

• tesekkurler

• sorunu çözdümü yoksa çömüne hala ihtiyacın varmı

• sogutucu aldım elektrk suprgesıyle de temızledım şu an problem yok yakında garantıye gonderıcem

• hava kanallarının bi an önce temizlenmesi lazım. yok mu bu işten anlayan arkadaşın?

• bılgısayar muhendıstı okuyan arkadaslarım var ama anca acıp kapatmayı bılyorlar :D:D:D

• casperlerin hepsi genelde ısınır, sogutuculardan kullanabılırsın, garantılık bısı yok şu an, zaten sorun varsa garantı dolmadan belli eder kendini =)). sogutucu kullan, kasma yapmıyosaa ısınmasındda bı problem yok...

• cok aşırı ısınyor elımı degdıremıyorum bazen :( ve ses cıkartyor :(

• ısınması tamam da, ses iyiye işaret değil...yasadıgın sehırde servis varsa gidip göstermende fayda var...

• notebookların kaderidir bu :) fanları yetersizdir benm eski notebooku kullanırken sağ ve sol alt köşesine takoz koyuyordum hava alsın die sende dene işe yarıyor :D

• :D:D denedım ama fayda etmedı :( neler denemedım kı :(

• casper dan pc alınmaz keske pc almadan sordaydın nasıl bişy alıyım die yardımcı olurduk :) şimdiki işlemcilerde fan war anakartta fan var ısınmıyor senin fanlar yetersiz :)

• Termal Macunu Kontrol Et :D :D

• Termal macunla ilgili olsa işlemci yanar, Bilgisayar ısınması normaldir. Soğutucu fan işi çözer. Laptoplarda ısınma problemi çok fazla oluyor. Nirvana serisi ise bu daha da normaldir.

• sende ısıtıp yakacak kadar nasıl bı laptop kullanıcıs cıktın be abla, o kdr adam kullanıo senn sorunu ılk defa duydum

• :D masa ustuydu ötekı :D :(

• koyunun bulunmadıgı yerde kecıler abdurrahman çelebi olur :)

• bilgisayarında film izlerken yatak yünlü falan şeylerin üstüne koyma bunlar ısınma yaptırabilir yani fanı kapamamaya çalış

• kışa hazırsın yani:)

• hava kanallarına lektrklı supurge ıle vakum yap, sorna gıttıgıdıyordan sogutucu al altına, halada ısınıyor ıse ıcını actırıp ıslemcı fanının altına termal macunu yenılemelsıın

• Öncekileri Göster
    • ılk ıkısını yaparda zaten ısınırsa macunluk olmstr da 1 senede termal macunda kurumaz kı, bu kesın yerde halıda battanıyede kullandı tuyler tozlar kapattı delıgı, de senın sogutucu hıkaye ya karsı komsumda var ara sıra alıorm cıxx yaramaz se benim lınktekıne bak, fanın onu cok kapalı senınkınde acık olsa dırket hava carpsa daha etkı edıo

• tesekkurler benım fan yerı cok kucuk tozlar gırmış olabılr dedıgın gbı supurgeyle cekıyım sogutucu bulurum 39 tl ye vardı teknosada

• İşlemcisi Amd mi İntel mi ? Amd ise çabuk ısınır. Soğutucu almanı tavsiye ederim.

• ıntel

• ne alaka bende amd alton kullanıyorum işlemcinin babasıdır ;)

• Fan temizligi professional oldum o konuda :))

• temızlıcem de garantı yapşkanı var orda acarsam garantsı gder :(

• Sende götür servis 15 lira karşılıgında 1 defa temizlesin yapışkan çıkar sonrasında her defasında sen temizlersin ...

• sağ ol yınede

• fanı değişmeli ya da fanını temizletmen lazım.

Kızlar Ne Diyor 3

• dell al en ıyısı o benmkı dell hıc sorun yok

• Napalım mecbur vericeksin garantiye. kendi kendine düzelmez kii. Kendine başka bir bilgisayar bulmalısın o zamana kadar.

• :(

• En iyisi öyle bence. Soğutucu da alablrsin ama çok işe yarayacağını sanmıyorum

• Portatif soğutucu fanlardan al.

Yükleniyor...