• Sor
  • Bence

Diş eti şişmesi nasıl geçer yardım edin çok kötü durumdayım?

diş eti şişmesi var üzerine basınca dişimde ağrıyor yardım edin nasıl geçer diş eti şişliği.dişçiye gitmek istemiyorum yardım edin..

En İyi Görüş

• dişçiye gitmen gerekiyor mutlaka ama gidene kadar ki süre zarfında dişinol diye bir şey var eczaneden alıp dişinin üzerine sürersen ağrısı hafifler ve cataflam ağrı kesici iç.eğer dişinol bulamazsan karanfil yağı da olur.bir pamuğun üzerine döküp dişine bastıracaksın.diş etlerine gelmemesine dikkat et çünkü tahriş eder.

Kızlar Ne Diyor 7

• Buraya yazman vakit kaybı..Doktor.

• dişetinde iltihaplanma olmuş, diş doktoruna gitmelisin.

• tek çare dişçi maalesef.eger gidemem diyorsan tuzlu suyla gargara yapabilirsn.iltihaplanma olablr

• Doktora gitmelisin kesinlikle.. Başka yolu yok

• Diş eti intihaplanması söz konusu doktora gitmen şart arada bi dişlerini fırcalasan hiç fena olmaz

• mecbur gideceksin. şişiyorsa diş etinin kökünde iltihap vardır, kanal tedavisi gerekecek. korkmana gerek yok, kanal tedavileri artık çok pratik ve acısız yapılıyor. tedavi sonrası çok rahat edersin, bu şekilde bekletmene gerek yok. hem sürekli canın yanar hem de hijyenik değil. tedavi şart...

• dişçiye 2 gün kadar gidemem ne yazıkki.bu süreç içerisinde ne yapabilirim bilgin varmı?

• Öncekileri Göster
    • Agumentin bid iç yada ağrı kesici olarak dikloron dişciyede gitsen bunlari kullanicaksin

• augmentin falan yeterli gelmez, detaylı tedavi gerek.

Erkekler Ne Diyor 5

• mikroplanmadan ötürü diş etlerinde meydana gelen şişmedir. şişliğin boyutuna göre ağrı bütün ağızda hatta dişlerde hissedilir. dişim ağrıyor diye dişçiye gitmekten ziyade, vakit kaybetmeden antibiyotik kullanılmalıdır. Not : kafana göre antibiyotik kullanma sağlık ocağı yada eczane danış

• basit bir öneri paradontax adlı diş macununu kullan ama daha kesin sonuç için mutlaka bir uzman hekimden yardım al !

• doktora ugra bi dostum

• endeksiyon önlemen açısından şimdilik "listerine" garagarya başla ve mutlaka diş doktorundan profesyonel yardım al...dişini kaybedebilirsin...

• Penisiline alerjin yoksa agumentin bid al 3 hapta geçer

Yükleniyor...