• Sor
  • Bence

Mektuplar, karakalem resimler, titreyen sesle konuşmalar...

merhabalar. siteye yeni üye oldum, 22 yaşında istanbul'da bir tıp fakültesi öğrencisiyim. buraya tesadüfen rastladım ama sizlere danışmam gerektiğini hissettiğim bir durum var. şöyleki; yaklaşık 9 aydır platonik aşığım benimle aynı okuldan bir kıza karşı. kendisiyle 3 senedir aynı okulda olmamıza rağmen birbirimizi tanımıyorduk ama ben uzun süredir onu izliyordum. 3. senenin daha ilk ayında, bir gün aniden çıktım karşısına, ne kadar etkilendiğimi ve gözlerimi kendisinden alamadığımı söyledim, en azından arkadaş olmak istediğimi belirttim, bana birtakım bahaneler sürerek olumsuz cevap verdi. 2 ay sonra uzunca bir mektupta tüm hislerimi yazdım, 3 gün sonra cevap verdi, "sadece arkadaş olabiliriz." dedi. peki dedim, umudumu kaybetmedim. ama arkadaş da olamadık, ondan da rahatsız oldu ve "beni rahatsız etmekten vazgeç" diye isyan etti, inanın kendisine okulda selam dahi veremediğim, bakışlarımla göz hapsine asla ama asla almadığım halde. üzerinden aylar geçti, ben facebook'tan roman vari bir mesaj yolladım kendisine, bu sefer biraz konuştuk ve ekleştik, normal arkadaş muhabbeti yapıyorduk arasıra ama ilk selamı hep ben veriyordum. üstünden 3 ay geçti, mart ayı geldi, doğum gününde onun birkaç resmini a3 kağıda karakalem olarak çizdim (çizimim iyidir), kendisine doğum gününde götürdüm, aldı teşekkür etti ama 10 dk sonra geri getirdi, "bu çok saçma" birşey dedi ve ben de kağıtları alıp gözünün önünde yırttım, döndüm arkamı ayrıldım yanından. gururum kırılmıştı. bir daha hiç konuşmadık.. ta ki birkaç gün önceki doğum günüme kadar. bana güzel bir doğum günü mesajı attı facebook'tan, silmemiştik birbirimizi, biraz soğuk da olsa bir cevap verdim. anında karşılık verdi. duygularıma engel olamadım ve halini hatrını sordum, konuşmaya başladık. kırgın olduğumu anladığını, mahcup olduğunu ve çok özür dilediğini söyledi. tekrar arkadaşlık teklif etti, "bak bu sefer de ben sana geldim" dedi. hiç düşünmedim geçmişi, konuşmaya başladık yine, gayet gülerek eğlenerek sohbet ettik 1-2 gündür ve asla yapmadığını yapıp önce kendisi selam verdi daha ilk konuştuğumuz doğum günümün akşamında, mutluluktan uçuyorum resmen. beni tanımak için sorduğunu düşündüğüm bazı sorular da soruyor gibi, "hangi ismini kullanıyorsun?", "paraya hiç önem vermez misin?", "gerçekten hep bu kadar anlayışlı mısın?" gibi..olay bundan ibaret. kafanızı hafiften s.kmiş olabilirim ama kusuruma bakmayın, gerçekten heyecanlıyım. okuyanlara tekrar teşekkür ederek soruyorum, sizce ne düşünmeli, nasıl davranmalıyım?

Güncellemeler:
bir ekleme yapayım, kendisine yukarıda bahsettiğim mektubu verdikten 3 gün sonra yarım saat kadar yüzyüze bir konuşmamız olmuştu. bana "daha önce hiç kimseyle bir ilişki yaşamadığını, bu yaşlarda bu tarz şeyleri açıkçası düşünmek istemediğini ve sadece bir kişiyle olmayı, hep onunla olmayı istediğini" söylemişti. çok klasik bir temenni sanırım.
Bugün bana bir soru sordu, "bizim bu arkadaşlığımız nasıl bir arkadaşlık?" diye. Ne demek bu yahu :/

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Hiç üsteleme...Merhaba,merhaba yap..emin ol değerli olursun.

• pekala, anlaşılan bundan sonra nasıl davranmam gerektiği çok açık. teşekkür ederim.

Kızlar Ne Diyor 8

• Temkinli davran ama bu mutlu aninin da tadini cikar derim=).

• Adını koy artık demenin başka bir yolu:)

• bugün yine ilk selamı verdi, ehehe :)

şey oldu, konuşmaya başladık işte sana bir soru sorcam dedi, 2. güncellemede bahsettiğim soruyu sordu. ben de ona açıklamaya çalıştım, "ben daha önce hiçbir erkekle samimi arkadaşlık bile yapmadık belki de, şu an doğrumu yapıyorum bilmiyorum" dedi. ayrıca benim aşk ve sevgili ilişkileri konusunda tecrübeli olduğumu düşündüğünü söyledi. ben de "bu konulara ait bildiğimi sandığın ne varsa geçen 1 yılda öğrendim" dedim, şaşırdı ve eminim mutlu oldu. +++++

• Öncekileri Göster
    • Allah gönlüne göre versin umarım ya cok sevindim :D sen yinede ölüp bitiyorum triplerine girme yada kıza belli etme. ama ilginide belli et. Umarım bişeyler olur artık :D

• yok yok kıza hiç belli etmiyorum, ağır davranıyor gibi görünsem de bilgisayar başında çıldırıyorum resmen :D bakalım zaman ne getirecek? teşekkürler!

• Pişman olmuş, kendini geri çekmen işe yaramış. sakın "zaten avucumda" hissi yaşatma.

• kendimi geri çekmemiştim aslında, çok kırıldığım için ona tekrar gitmeyi göze alamıyordum bile, korkmuştum ama sanırım dediğiniz gibi olmuş. bundan sonra nasıl davranmalıyım sizce?

• Öncekileri Göster
    • anlıyorum. çok teşekkür ederim, tekrar fikirlerinizi almak isterim olayın gidişatına göre.

• Tabiiki.

• bence kız nasıl birini kaybettiğini yavaştanda olsa anlamış;)ama sen ona karşı ne ilgisiz ne ilgili davran;)ona olan aşkından çok ,senin duruşunun kişiliğinin farkında olsun;)

• şu son günlerde olanlarda belki de ona karşı halen birşeyler hissettiğimi hiç belli etmedim. herşeyi aşmış da hayatıma devam ediyormuşum gibi davranmaya çalıştım ki aslında öyleydi. çok ilgi göstermeyi düşünmüyorum, onun davranışlarının nasıl şekilleneceği daha önemli ama benim hayatımda birden en önemli konu haline geldi kendisi yine :)

• Öncekileri Göster
    • ona dair sorular soruyor galiba. "yazı nasıl geçirmeyi düşünüyorsun?" , "yemek yapmayı biliyor musun?" , "hangi ismini kullanıyorsun, neden?" vs gibi. bakalım, hayırlısı o zaman :)

• çok doğru yoldasın sen devam et,)

• imkansiz ask gibi birsey bu

• Kız biraz dengesiz gibi.Ne yapacağını kestiremiyor.Ama anladığım kadarıyla peşinden koşulmasından hoşlanmıyor.Sen de fazla üstüne düşmeyip onun seninle ilgilenmesini sağla.

• onun benimle ilgilenmesini nasıl sağlayabilirim ki? "kaçan kovalanır"ı oynamaya devam ederek mi mesela?

• evet başka bir çözümü yok gibi.Sen ilgiyi kestiğin zaman seninle ilgilenmeye başlamış.

• pekala, teşekkürler.

• bir yıl önce soruyu sormuşsun, bu olayın sonu ne oldu merak ettim gerçekten:))

• şükür rabbime başlamadan bitti. beni nasıl bir beladan kurtarmış, sağolsun :)

• Öncekileri Göster
    • fallarına bende inanmıyorum ama özellikleri tutuyor bazen :))

• ne yazık ki tutuyor, haklısın :)

• Kiz biraz çekingen biri galiba. Belliki yaptiklarindan pisman olmus. Bence, kiz artik benimle konusuyor, ve daha samimi davraniyor diye cok ustune dusme. Normal davran, yani nasil desem kizi şımartma.

• evet çekingen ve ilgiden pek hoşlanmayan birisi aslında, yani ben öyle değerlendirdim. ama üstüne düşüp daha 2. günden aldığı kararlara pişman olmasını istemiyorum. sadece nasıl davranacağımı kestiremiyorum, çünkü geçen sürede -aşağı yukarı 1 yıl- çok çeşitli şekillerde karşılıklar verdi bana tıpkı yukarıda yazdığım gibi.

• 1. Güncelleme: kiz dogru soylemis

Erkekler Ne Diyor 3

• Bu olay murpy yasalarını doğruluğunu ispatlıyor. Bir şeyi çok isterseniz ona asla ulaşamazsınız. Vazgeçtiğiniz anda o artık sizindir.

• aynen fazla ilgi ilişkiyi öldürü demişler.dememişlerse de ben dedim şimdi.

• dostum ortada henüz bir ilişki yok ama vermek istediğin mesajı aldım, teşekkürler :)

• yani afedersin de çok ilgi gösterip değer verip kızın bi tarflarını kaldırma demek istedim hacı :)

• dengesizlik var biraz kızda. ama bence güzel olur gibi bu iş. sen üstüne düşme kaçanı oyna bi süre abartmadan.

Yükleniyor...