Mektuplar, karakalem resimler, titreyen sesle konuşmalar...

merhabalar.

siteye yeni üye oldum, 22 yaşında istanbul'da bir tıp fakültesi öğrencisiyim. buraya tesadüfen rastladım ama sizlere danışmam gerektiğini hissettiğim bir durum var.

şöyleki; yaklaşık 9 aydır platonik aşığım benimle aynı okuldan bir kıza karşı. kendisiyle 3 senedir aynı okulda olmamıza rağmen birbirimizi tanımıyorduk ama ben uzun süredir onu izliyordum. 3. senenin daha ilk ayında, bir gün aniden çıktım karşısına, ne kadar etkilendiğimi ve gözlerimi kendisinden alamadığımı söyledim, en azından arkadaş olmak istediğimi belirttim, bana birtakım bahaneler sürerek olumsuz cevap verdi.

2 ay sonra uzunca bir mektupta tüm hislerimi yazdım, 3 gün sonra cevap verdi, "sadece arkadaş olabiliriz." dedi. peki dedim, umudumu kaybetmedim. ama arkadaş da olamadık, ondan da rahatsız oldu ve "beni rahatsız etmekten vazgeç" diye isyan etti, inanın kendisine okulda selam dahi veremediğim, bakışlarımla göz hapsine asla ama asla almadığım halde.

üzerinden aylar geçti, ben facebook'tan roman vari bir mesaj yolladım kendisine, bu sefer biraz konuştuk ve ekleştik, normal arkadaş muhabbeti yapıyorduk arasıra ama ilk selamı hep ben veriyordum. üstünden 3 ay geçti, mart ayı geldi, doğum gününde onun birkaç resmini a3 kağıda karakalem olarak çizdim (çizimim iyidir), kendisine doğum gününde götürdüm, aldı teşekkür etti ama 10 dk sonra geri getirdi, "bu çok saçma" birşey dedi ve ben de kağıtları alıp gözünün önünde yırttım, döndüm arkamı ayrıldım yanından. gururum kırılmıştı. bir daha hiç konuşmadık..

ta ki birkaç gün önceki doğum günüme kadar. bana güzel bir doğum günü mesajı attı facebook'tan, silmemiştik birbirimizi, biraz soğuk da olsa bir cevap verdim. anında karşılık verdi. duygularıma engel olamadım ve halini hatrını sordum, konuşmaya başladık. kırgın olduğumu anladığını, mahcup olduğunu ve çok özür dilediğini söyledi. tekrar arkadaşlık teklif etti, "bak bu sefer de ben sana geldim" dedi. hiç düşünmedim geçmişi, konuşmaya başladık yine, gayet gülerek eğlenerek sohbet ettik 1-2 gündür ve asla yapmadığını yapıp önce kendisi selam verdi daha ilk konuştuğumuz doğum günümün akşamında, mutluluktan uçuyorum resmen. beni tanımak için sorduğunu düşündüğüm bazı sorular da soruyor gibi, "hangi ismini kullanıyorsun?", "paraya hiç önem vermez misin?", "gerçekten hep bu kadar anlayışlı mısın?" gibi..

olay bundan ibaret. kafanızı hafiften s.kmiş olabilirim ama kusuruma bakmayın, gerçekten heyecanlıyım. okuyanlara tekrar teşekkür ederek soruyorum, sizce ne düşünmeli, nasıl davranmalıyım?

Güncellemeler:
bir ekleme yapayım, kendisine yukarıda bahsettiğim mektubu verdikten 3 gün sonra yarım saat kadar yüzyüze bir konuşmamız olmuştu. bana "daha önce hiç kimseyle bir ilişki yaşamadığını, bu yaşlarda bu tarz şeyleri açıkçası düşünmek istemediğini ve sadece bir kişiyle olmayı, hep onunla olmayı istediğini" söylemişti. çok klasik bir temenni sanırım.
Bugün bana bir soru sordu, "bizim bu arkadaşlığımız nasıl bir arkadaşlık?" diye. Ne demek bu yahu :/

0|0
9|3

En İyi Kız Görüşü

• Hiç üsteleme...Merhaba,merhaba yap..emin ol değerli olursun.

0|0
    • Şikayet

pekala, anlaşılan bundan sonra nasıl davranmam gerektiği çok açık. teşekkür ederim.