Kimi zaman pepeleyerek, kekeleyerek konuşuyorum. Bunun sebebi ne olabilir?

Kimi zaman pepeleyerek, kekeleyerek konuşuyorum. Bu son zamanlarda daha sık olmaya başladı. Heyecandan filan değil, annemle, kardeşimle bile konuşurken cümleleri tam kuramıyorum. Bunun sebebi ne olabilir? Nasıl atlatabilirim bu sorunu?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• eğer çok yorgun veya aklını kurcalayan bir şeylerin olduğu bir dönemdeysen olabilir. ben de arada kısa devre yaparım, özellikle şu sıralar hemen her gün olmaya başladı. takıldığını fark ettiğinde durup nefes al ve cümleye yeniden başlamayı dene. takıldığını fark edip daha da panik olduğundan hepten kısırdöngüye giriyor olma ihtimalin var çünkü.

aşağıda bir arkadaş beyin tümöründen bahsetmiş fazlasıyla büyük bir özgüvenle. ayıp etmiş açıkçası, çünkü konuşma bozuklukları gerçekten nörolojik bir sorunun göstergesi olabilir, ancak tek başına iken bunun düşünülmesi biraz mantıksız olur. bildiğim kadarıyla konuşma noktası beyin merkezinde veya merkeze çok yakın bir noktada ve orada bir tümör oluşumu mevcut olsa çok daha ciddi mental ve fiziksel sorunlar kendini gösterirdi diye düşünüyorum. şöyle diyeyim, babamı beyin tümörü nedeniyle kaybettim ve maalesef bu süreçle ilgili epey bir bilgim var, yani hemencecik panik olma derim ben. son bir nokta: eğer beynin konuşma noktasında bir sorun olsa kendini yazıyla bu kadar düzgün ifade edemezdin; beyin için söz ve yazı birdir benim bildiğim.

bazen vitamin eksiklikleri kısa hafızayı ve onla bağlantılı olarak konuşmayı da etkileyebilir. hafif bir vitamin takviyesi alabilirsin. bunun yanında ginseng de sana yardımcı olabilir.

• 'konuşma bozukluğu durumu bende çocukluktan beri varolabilen bir durum, kimi zaman daha fazla oluyor kimi zaman daha az. '

bencede bye (:

• psikoloğa bu sorun nedeniyle gitmemiştim çnkü, konuşma esnasında bu sorunumu dile getirmiştim ve o da üstte yazdıklarımı söylemişti bana. Bu yüzden arkadaşa o şekilde cevap vermiştim, kaldı ki bu nedenden ötürü gitmiş olsam bile insanların sorunları tekrarlanabilir ya da burdaki kişilerinde yorumlarını almak istemiş olabilirim, ne var ki bunda?ama bizim aramızdaki problem bu değildi

ben seninle olan problemimi yeterince açıklamış olduğuma inanıyorum, ve daha fazla uzatmak niyetinde değilim, bye

• o yorumum yerine 'madem sorunu biliyorsun bize neden sorma geregi duydun' diye sorar ve daha da sert bi tepki verirdim emin ol (:

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 5

• tedavi olmalisin, cidden zor durum bunun icin de uzmanlar var , en mantikli cozum bu

• heyecandan kaynaklı eyer çok heycanlnacağın bi olay olursa ağzına çaktırmadan bi şeker at düşürür tansiyonu kekelemessin

• Beynin çok hızlı düşünüyor ancak dilin o kadar hızlı değil :) Tıpkı CPU'ların çok hızlı olup da HDD'lerin bilgisayarları yavaşlatması gibi :)

• bu beyinden dile gelen sinirlerle alakalı eğer heyecanlanmadan konuşursanız sorununuzu yenersiniz daha tane tane ve sakince konuşun lütfen

• Konuştuğun kelimeleri düşünmeden bir çırpıda söylüyor olabilirsin.Düşünerek konuşmayı dene..

Kızlar Ne Diyor 3

• Psikolojik de olabilir, iyice araştırmak lazım

• eger heyecanla alakasi yoksa, doktora git beyinde bir sorun olabilir. beyin tmörü varsa

harfleri yutuyor veya düzgün söyleyemiye biliyorsun.

• arkadasim bende zaten sende kesinlikle tmör var demedim olabilme ihtimalini göz ardi etmemesini ve doktora gitmesini tavsiye ettim. hayir bu yorumuma neden bukadar tepki verildi onu da anlamadim.

• soruyu soran arkadaşa tavsiyem eğitimsizn tümör dediğne fazla takılma bence sen bu konuyu doktorla konuşmayı dene en iyi çözümü onlar vercktr..

• ya her neyse bn bu gereksiz konuşmaya daha fazla devam etmek istemiyorum, herkesin doğruları kendisine ama bn sadece üslubunu beğenmedim, böyle ciddi şeyleri dalga geçermişçesine söylemen gerekmiyordu ve yerimde her kim olsa aynı tepkiyi verirdi, belki daha fazlasını.bnde yorumun için tşkkr edecek değilim ama kimseyle kötü olmak istemem, ii geceler

• Öncekileri Göster
  • bunun çözümü psikolok benım kardeşimde kekeliyordu ve psikoloğa gitti şimdi cok ıyı..

bende heyecanlanında ara sıra kekelerim..

belkıde geçici birşeydır

bıraz daha bekle devam ederse psikolog

• teşekkür ederim :(

Yükleniyor...