Kimi zaman pepeleyerek, kekeleyerek konuşuyorum. Bunun sebebi ne olabilir?

Kimi zaman pepeleyerek, kekeleyerek konuşuyorum. Bu son zamanlarda daha sık olmaya başladı. Heyecandan filan değil, annemle, kardeşimle bile konuşurken cümleleri tam kuramıyorum. Bunun sebebi ne olabilir? Nasıl atlatabilirim bu sorunu?


0|0
4|5

En İyi Kız Görüşü

 • eğer çok yorgun veya aklını kurcalayan bir şeylerin olduğu bir dönemdeysen olabilir. ben de arada kısa devre yaparım, özellikle şu sıralar hemen her gün olmaya başladı. takıldığını fark ettiğinde durup nefes al ve cümleye yeniden başlamayı dene. takıldığını fark edip daha da panik olduğundan hepten kısırdöngüye giriyor olma ihtimalin var çünkü.

  aşağıda bir arkadaş beyin tümöründen bahsetmiş fazlasıyla büyük bir özgüvenle. ayıp etmiş açıkçası, çünkü konuşma bozuklukları gerçekten nörolojik bir sorunun göstergesi olabilir, ancak tek başına iken bunun düşünülmesi biraz mantıksız olur. bildiğim kadarıyla konuşma noktası beyin merkezinde veya merkeze çok yakın bir noktada ve orada bir tümör oluşumu mevcut olsa çok daha ciddi mental ve fiziksel sorunlar kendini gösterirdi diye düşünüyorum. şöyle diyeyim, babamı beyin tümörü nedeniyle kaybettim ve maalesef bu süreçle ilgili epey bir bilgim var, yani hemencecik panik olma derim ben. son bir nokta: eğer beynin konuşma noktasında bir sorun olsa kendini yazıyla bu kadar düzgün ifade edemezdin; beyin için söz ve yazı birdir benim bildiğim.

  bazen vitamin eksiklikleri kısa hafızayı ve onla bağlantılı olarak konuşmayı da etkileyebilir. hafif bir vitamin takviyesi alabilirsin. bunun yanında ginseng de sana yardımcı olabilir.

  1|0
  • Şikayet

   çoookk teşekkür ederim, içime su serptin gerçekten çnkü ciddi anlamda paniğe kapılmıştım..

   mantıklı yorumların için çok teşekkür ederim ama babanı kaybetmene de gerçek anlamda üzüldüm, başın sağolsun :(

  • Hepsini Göster
  • Şikayet

   psikoloğa bu sorun nedeniyle gitmemiştim çnkü, konuşma esnasında bu sorunumu dile getirmiştim ve o da üstte yazdıklarımı söylemişti bana. Bu yüzden arkadaşa o şekilde cevap vermiştim, kaldı ki bu nedenden ötürü gitmiş olsam bile insanların sorunları tekrarlanabilir ya da burdaki kişilerinde yorumlarını almak istemiş olabilirim, ne var ki bunda?ama bizim aramızdaki problem bu değildi

   ben seninle olan problemimi yeterince açıklamış olduğuma inanıyorum, ve daha fazla uzatmak niyetinde değilim, bye

  • Şikayet

   'konuşma bozukluğu durumu bende çocukluktan beri varolabilen bir durum, kimi zaman daha fazla oluyor kimi zaman daha az. '

   bencede bye (: