Olası bir Türkiye-Suriye savaşında NATO'ya güvenmeli miyiz?

Olası bir Türkiye-Suriye savaşında NATO'ya güvenmeli miyiz? Sebeplerini de yazarsanız sevinirim.

Anket Sorusu

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• NATO'nun desteği bir müslüman ülkeye savaş ilan edilir ise sonuna kadar destek verir.ama iki müslüman ülke birbirine savaş açar ise bu NATO için velinimettir.ben Kaddafi rejiminin yıkılmak istediği dönemde deniz kuvvetlerinde askerliğimi yapıyordum ve NATO bütün üyelerinin deniz kuvvetlerini libya açıklarına gönderdi.Buna TÜRKİYE'de katıldı.85 gün libya'da FRANSA'nın,İNGİLTERE'nin,İSPANYA'nınve olmazsa olmazları ABD'nin savaş gemilerinin libyayı nasıl bombaladığına şahit oldum.NATO bizi koruyamaz ÇIKARLARI için yanımızdaymış gibi yapar sadece...

• +1 kesinlikle!

Kızlar Ne Diyor 24

• Kesinlikle HAYIR

• hayır

• Olabılır

• Tabi ki hayır!

• ebn başımızdakilere güvenmiorm nato'ya nasıl güvenelm?

• Savaşa Hayır.Amerika'nın kışkıtmasıyla Amerika'nın çıkarları için Türk askeri ölmemeli.

• hayırr.türklere yardım etceni sanmıyorum.

• hayır

• yıldızlı hayır diyorum.

• Türk ün Türk ten başka dostu yoktur diyorum. ben bunu bilir bunu söylerim.

• Hayır güvenemeyiz.

• Amerika da veriyor güzelce gazı, tam onların istediği şey bu zaten.Bunu göremeyip, gaza gelenler var bir de.Natoya güvenmek büyük salaklık olur.

• Savasin patlak vermesinin ulkeye hicbir katkisi olmayacak ulke icin en yanlis hareketi yapmis oluruz. Cogu ulke acigimizi beklerken bunlari onlerine sunmanin manasi yok yanimizda olmayacaklari gercek hatta karsimizda bile olurlar.Ki savas oyle kolay bir sey degil olsun istemem dogrusu.

• güvenmemeiz grk yaa bu türkiye baskanı Nutuk'u biraz dikkatli okusa anlarda...

• anlayack kpasiten yok bari sus

• ne başkanı kızım amerika mı burası sende uzaylımısın?

• güvenmemeliyiz

• nato hiç bi zaman güvenli olmadı olacagınıda dusunmuyorum

• lan şu ergenlerin savaş muhabbetlerinden çok sıkıldım mk ne olcak savaş çıkınca peki ?

• Boşuna savaş beklemeyin, israil mavi marmara gemisine saldırı yaptı, şehit verdik, savaşmı mı oldu hayır.. afedersiniz ama artık kıçı kırık süreye bile türklere saldırı yaptıysa yüz bulup... yakında afrika savaş açarsa türkiyeye hiç şaşırmayın... savaş yandaşı değilim ama hakeden cezasını çekmeli !

• İsrail ile diğer ülkeleri bir tutma.Para=güç olan bu devirde israil amerikan askerlerini bile vursa amerika ses çıkaramaz.

• komik olmayın.türkiye bile bile planlı savaşa girmeye çalışıyor..daha doğrusu bunu yapdırmaya çalışanlar var.devlet size neler verdi.bi donunuzu almadıkları kaldı..gidin gençlik savaşın şimdi.:S

• he he çok komik...

• nankör kız işte

• allah aşkına nankör olmayın neyinizi aldı söylermisin heryerde metro metrobüs var hastaane kuyruğu yok,okulda kitap ücreti yok özürlü insanlara maaş bağlanıyor, dul kadına maaş bağlanıyor daha ne olsun, heryer gelişiyor ekonomi büyüyor . sevmiyo olabilirsiniz ama nankör olmayın

• Savaşa Hayır.

• gel nurıyem arkada durma oyle fotoğraf çekilelim... çisss

• onlar bize köstek olurlar yapacağımız işe daima muhalefet oldukları için yine öyle olacaktır kesin :/

• hayır tabiki. tüm büyük devletlerin kuyruk acısı var Osmanlıdan kalma

• Babana guvenmiceksin bu devirde

• hayır tabi ki...

Erkekler Ne Diyor 42

• asla güvenmemeliyiz nato üzerinden suriye ile savaşa girersek sadece karşı tarafın silah tutanları değil kadın ve çocuklarda ölebilir ve bu bizin üzerimize kalabilir yeni bir dünya krizinin yaşanmasına neden olabilir...

• suriyeden daha fazla yanımzda olcakları kesin

• Hayır , bizi natodan atıyorlardı sen ne diyorsun güvenmiyorum eğer savaş olucaksa birine muhtaç olmamlıyız alayına gideriz bizim Askerlerimiz bizim uğrumuza can verdi bizde Vatanımın için can veririz muhtaç olmayız yinede !

• biz ortadoguda bi ülkeyiz ve sınır komsularımız iran , ırak , suriye , rusya vs . bu 4 ülkeye dikkatinizi cekmek isterim. ıraktan ülkemize terörist askısı oluyor , suriye ülkemizin jetini düsürüyor , füzelerini sınırımıza ceviriyor , rusya pkk nın kalesnikoflarını saglıyor ve finanse ediyor . hepsi bi kenara yüzyıllardır kurdugu bi sıcak denizler hayali var ki sormayın .. ve senin basbakanın böyle kaynayan bi kazanda BOP ( buyük ortadogu projesi ) eş baskanı ilan edilitor . israil amerika türkiye sözde ortak kolaisyonu kuruluyor ve türkiye dolayısıyla hedef oluyor. valla hic kusura bakmayın ama rusya nın donanması iranın atom bombası türkün hayır duası var . tamam iman kücümsenicek bisey degil ama vaziyet ortada . nato ya gelince ; gittikleri heryere sömürgeden baska bişey getirmediler . cıkar yoksa nato yok . velhasıl kelam natonun koy götüne

• amerika savaş çıksın da silah satsam diye can atıyor

• nato da kimmiş.

• avrupaya güven olmaz birileri bana kalırsa suriyeyide gazlıyor bu kadar cesareti nereden buluyorlar bilemem hepsinden önce çocukları dşünmeliyiz millet olarak bu olayın karşısında durulmalı natoya gelince ipine güven olur sağlamdır ama bize gelince ipi bırakır o i.neler

• evet güvenmeliyiz, çünkü batının ve abd nin çıkarları suriyedeki rejimin tasfiyesini gerektiriyor.

• Türkiye suriyeyi vursun amerika denilen it sürüsü yer altı kaynaklarına konsun ne ala memlkeet ya . . eğer,Türkiye suriyeyi vurdukdan sonra oradaki yer alt kaynaklarına kendisi sahib olacaksa ve orada amerkanın sunun bunun sözü yerine TÜRKİYE nin sözü gececek ise vursun bence !

• bir uçak düştü diye nato türkiyeyle savaşa girmez.ancak suriyeden türkiyeye topykün bir saldırı olursa mecburen türkiye ile birlikte savaşmak zorun kalırlar ayrıca bu bölgedeki çıkarları için de iyi bir bahane olmuş olur.onun dışında uçak olayında olduğu gibi türkiyeyi satacakları kesin

• türkiyeyi suryeye karşı kışkırtıp ondan sonrada onlarda türkiyeye saldıracaklar araplar yine dünya haritasını değiştirecekler 1. dünya savaşında olduğu gibi

• Eğer natoya üye bir ülkeysek nato da askerimiz bulunuyorsa kullanılıyorsa bizim de en gerekli zamanımızda natonun yanımızda olması gerekli. Natoya güvenebiliriz sonuçta attığı adımlar dünya barışını korumak için var. UIusal çıkarlarımıza karşı olan şeylerde bize köstek olacağını sanmıyorum. Öyle olsalardı uçak meselesi için toplanmayı bile gerekli görmezlerdi

• yaw arkadaşlar suriye ile aramızda savaş çıkarsa nolur düşünün bi. şu anda muhalifler ile esat rejimi savaş halinde.yani iç savaş var. eğer türkiye suriyeye savaş açarsa esat rejimi ve muhalifler aynı toprakları koruyacaklar.yani aynı safta yer alacaklar. rusya çin ve hindistanın suriyeye yardımı ve natonun bizi satması ile savaşı kaybedeceğiz.ama suriyedeki iç karışıklık sona ermiş olacak. esat suriyenin başına geçecek. OLAY BUNDAN İBARET. saygılar...

• Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur.

• +1

• savaş falan olmaz Türkiye ile savaşmak kolay değil .Kimse yüzlerce insanın ölmesi riskini göze alamaz . Başbakan çok güçlü bir adam o istedi diye nato toplandı İMF ye borç verdik bunlar kolay işler değil . artık avrupa Türkiye ye mecbur.

• katılıyorum.türkiyenin ekonomisi baya gelişti. ysni türkiye ilerliyor. bunu çekemiyorlar. 2 müslüman ülkeyi savaştırmaya çalışıyorlar

• son iki hafta için 5 milyar dolar İMF havuzunda şuan paramız. Kardeş bu adam çok güçlü kolay yıkamazlar

• IMF'ye borç mu verdik? ne zaman?

• Osmanlı imparatorluğundan kalan tek ardıl devlete tek bir yardım verecek birlik tanımıyorum.

• C şıkkı beni anlatmış.

• usa.nın surıyeye bilinen bir düşmanlığı var kendine üst kurup savaşamayacağı için t.c. maşa olarak kullanmıştır ...ve amacınada ulaştı t.c. yakın zaman da surıyey gırer abd'nın uşağı olmaya devam eder

• biz hiç bir zaman kimsenin uşaği olmadık olmayızda bunu böyle bilin türkiyeyiz biz başka devlet değil

• tabi ki hayır

• ne natosu birader haçlı zihniyeti taşıyan natomu

• nato adam olsa zaten yapardı gerekenı yapmadıqına gore guvenmemelıyız turkıye yapsa bunu neler oluyodu düşünmek bıle ıstemıyorum en kotu ıhtimalle şu an bir savaş demek 200 mılyar dolardan fazla bır para demek bızım için eee kasamızda ne kadar var 100 mılyar dolar dıyelım yuvarlak oyle bi açılırkıg*tbıdaha sittim sene toparlayamayız yıne krız yıne isyan satcak bişeyde kalmadı ülke gıder mazallah elden salak olmaya gerek yok savaş bızım tekrar 2000 lı yıllara dünüşümüz yanı bu kes harbı harbı bıtısımız olur bütçemız sıfırlanır borç alırız imf den falan fılan kısadan yazıyorum anla işte büyümemizi engelleyemeyecekler bu tıp davranıslarla en doqru kararı verdı tayyıp amcam bende olsam aynısını yapardım oyuna gelmedık durmak yok yol daha çok onun içün savaşa hayırrrrrrrrrrrrrrr ...

• Bu olaylar basit olaylar değil.Türkiye ile Suriye kendi aralarındaki problemden dolayı savaşmazlar.Suriye'nin uçak düşürme olayının arkasında bilinmeyen bir sürü neden var.Bu olay Türkiye ve Suriye arasındaki mesele değil.Olası savaş durumunda kimlerin cebine para eline güç geçeceği ile alakalı bir durum...

• Saçma Sapan konuşmayın Natoya üye 20 ülke var nereye tükrüğünle boğcan Şavaş çıkarsa NATOdan başka kime güveneceksin Rusyaya mı ? yoksa Çine mi ?

• en çok terörle uğraşan devlet amerika pkk ya yardım ediyor etmiyor bilmiyorum ama en çok terörist amerikada var

• Natoya üye diğer devletlerde de var terör.

• 30 senedir terör belası varken Nato neredeydi

• NE NATO su o devr eskide kaldı Nato bize güvensin o kimmiş .s

• nato ya güvenmeliyiz ama bizi sevdikleri için değil. irana saldırdıklarında körfez trafiği duracak, dolayısyla ırak petrolunu aktaramayacaklar. suriye düz arazi, suriye üzerinden akdeniz e boru hattı çekmek istiyorlar, ırak petrolunu akdenize indirmek için. biz piyon olarak o alanı kontrol edicez, "security zone" falan diyecekler oraya, sonra da başka bi devlet kurarlar işte o kısma, veya kürdistana dahil ederler.

• bana ne

• Türk'ün Türk'den başka dostu yoktur. Aynı dini paylaştığımız insanlar bile zamanında bize ihanet etti ve hala etmekte olanlar var. ayrıca bizim kimseye ihtiyacımız yok biz bize yeteriz. ne gerekiyorsa onu yaparız hatta bi 250 bin daha Şehit veririz ama çiğnetmeyiz bu toprakları namertin çizmesine...

• olası savaş türkiye-suriye savaşı olmaz türkiye-rusya savaşı olur dolayısıyla nato-rusya savaşı ve üçüncü dünya savaşı haberleri... cok mu uctum ?

• Hayır, tam tersi haklısın çin korkutuyor beni ama :S

• hepsi bizi destekliyorsa tabi ki güvenmemeliyiz. o işte bir bit yeniği var demektir .)

• yahu ne savaşı ,pısırıkus turkus obama babanız ızın vermez nan

• oldum olası hesap yapamıyrum nan:(

• iç+dış borç/toplam nufüs basit bir hesap sadece

• zam mı yapmışlar :/

• Öncekileri Göster
  • hayır guvenmiceksin ayrıca suriyenın bızle savasması biraz sıkar bunu acıkca soyluyorum bır cacık yıyemez suriye ve turkıyemizde ulkemızın aydınlıgı ıcın savastan daha oncekı cozumler konusunda calısmalar yapar savas zor bır ıhtımal ;)

• nato ülkelerinin gözü suriye petrollerinde olması 1 dünya savasında kuyruk acıları olması ve her fırsattta bizi yok etmeye çalışmaları bizim için büyük destek olacağı kanısında dğilim kaldıki polyanacılık oynamıyoruz bu gerçek bi dünya ve düşmanlarımız o kadar çok ki tarihe baktığımızda bırak avrupa ülkelerini araplar bile sırtımızdan vurdukları kaçınılmaz bir gerçek son zamanlarda yaşanılan ayaklaanmalar isyanlar ve teokratik liderlierin teker teker yıkılması büyük israil devletinin kurulmasına hız kazandırmayacağı süphe götürmez bi gerçek ve nato bu olaya yardımcı olmakta :) ve bir üçüncüsü nato hangi masonik yapılanmalara hizmet ettiğininde altını çizmeden duramam .)

• Uluslararası kurallara göre evet. Fakat savaş sırasında ne olur bilinmez. savaş olma ihtimalini göremiyorum. eger olursa bu 3. dünya savaşı olur. çünkü savaşa nato da girmek zorunda. Suriye saldırılması demek rusyanın ve çinin de bu savaşa girmesi demek. kısaca bi felaket olur.

• NATO'ya gerek kalmaz zaten ABD,Avrupa Birliği Türkiye ile suriye arasında savaş çıkmasını istemez çünkü bu durum kendi planlarına aykırıdır onlar türkiyeyi parçalamak istiyorlar ama savaş çıkarsa edirneden hakkariye ardahandandan muğlaya 7'den 70'e türkiyede yaşayan herkes birlik olur bu durumda kürdistan kurma hayalleri büyük darbe yer

• Türkiye kendine bile güvenmesinben şahsen bu tip bir savaşa KARŞIYIMdünyanın petrol rezervleri dibinde paylaşıldı kılını kıpardatmadınsidik yarıştırma pesinde savaştam bizlik iş valla

• savaş kararı çıkarsa inşaallah çıkmaz çıkarsa çok büyük sıkıntılar olur iki ülke için hem biz içimizdekilerle ugraşıp onlarla ugraşmak çok tehlikeli savaşmamak için ne gerekiyorsa yapılması lazım ha gavur ülkeye karşı savaş olacaksa kanımızın son damlası kuruyana kadar allahu ekber

• Kazanmak icin evet yoksa rusya halleder bizi, genellikte Turk erkegi yapardi ama tersi olacak,Belki çinlede savas yapariz, NATO tek çozum gelismek icin, bende biliyorum amaclarini Dogu ve Islami yok etmek fakat care yok.

• Nato pek umrumda değil, Suriye'ye tek başımıza yeteriz.

• Su an da istenen ulkemizin savasa girip suriye savunmasini yipratmasi. Ondan sonra abd-israil-fransa cokecek. Olan bizim askerimize olacak. Bu oyunlara gelmeyip serin kanli olmak gerek. Su an da abd israil fr ve akp ittifak ortakligi yapior. felaket tellallgi yapanlara cevabini vermek gerek. Once Tayyip gitsin yahudiye mavi marmaranin hesabini sorsun.

• Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur. Kimseye güvenmiyorum.

• suriyeyi vuracak döt tayyipte var mi ya ancak palavra atiyor bizimki abdnin.usakligini yapiyor aklinca suriye vurulsa cin rusya iranda direk mudahale edecek bakalim tayyipi amerika kurtaracakmi

• +1

• ahahah =)

• Kendimize güvensek kafi. Fazlasına gerek yok.

Yükleniyor...