Hacettepe Üniversitesi İktisat bölümü nasıldır?

Hacettepe Üniversitesi / İktisat (UOLP-SUNY Geneseo) nasıl bir bölüm bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. teşekkürler.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• iktisat mezunu cok kişi var. akademik devam edeceksen iyi. ama dersleri cok agırdır. bitirince bir hedefin olmalı. yoksa iktisat hem zor bölüm hem de fazma mezun verir.

Erkekler Ne Diyor 6

• kampüs beytepe:D

• suny miydi bilmem ama hacettepe ekonomide okuyan arkadaşım vardı, iyi bir bölüm diye biliyorum. hacettepenin ekonomi topluluğu da epey güçlüdür, okurken buraya katılarak da çevre edinebilirsin.

• ortam ıcı ndegıl karıyer ıcın gıdılcek yer

• Boğaziçi olmadığı sürece ekonomi her yerde boştur ! Ama temelde en önemli bilimdir hakkını vermek gerek

• sınavdan 478 alsan tercihin ne olurdu?

• Gidebileceğim güzel bir Mühendislik varsa o, olurdu. Tabi öyle bir bölümü okumak istersem

• Sanırsam iki sene Amerika'da okuyacaksın.Ancak parayı kendi cebinden vereceksin gibime geliyor.

• 4 yılı ankarada okusak olmuyor mu peki

• Öncekileri Göster
    • hım peki. mezun olan tanıdığın feln var mı ? teşekkürler bu arada.

• Devlette ya da özel sektörde çalışabilirsin.Kpss ya da özel sektör.Yabancı dil önemli. vs. vs.

• iibf deki her bölüm nerdeyse iyidir. iktisat diğer bölümlere göre nispeten zordur. işletmeyi öneririm. kamuda da özelde de iyi iş imkanları bulunmaktadır. iibf de okumadım ama bu fakülte mezunu tanıdığım herkes şu anda iyi bir konumda ve iyi bir gelirle çalışıyor

• normal iktisat mezunu değilde Hacettepe Üniversitesi / İktisat (UOLP-SUNY Geneseo bölümünü okumuş birimi iyi yerlerde dediğin ?

Kızlar Ne Diyor 2

• emin ol çok bilgiliyim bu konuda,iibf olarak hacettepe gayet iyi bir okul yoksa ilk 20bini almazdı.hazırlık elementry başlarsan sıkıntı.iktisatın kadrosu cok genç bu iyi bir şey.suny e gittiğine göre puanın düşük olmalı suny nin eğitimi de normal iktisatla aynı fakat 2 yıl dışarıda okuyacaksın.dışarıda okumak istemiyorsan bilkenti tercih et

• bu konuda bilgili olduğuna sevindim. bir kaç sorum olacak. bu bölüm parasız değil mi?
      birde 2 yıl yurt dışında okuma zorunlu mu,ve yurt dışını kendi cebimizden mi ödüyoruz?

teşekkürler

• Öncekileri Göster
    • tüm devletlerin sunny bölümü paralı araştırsaydın keşke

• bilgim olmadığından dolayı buraya yazdım zaten. peki teşekkür ederim

• hacettepe dünyanın en sıkıcı kampüsüne sahip ve İİBFsi o kdr iyi değil. başka yer yaz.

• Hacettepe'nin iibf si hala iyidir, çok hoca kaybetmesine rağmen :) sıkıcı kampüs konusunda tespitine kurban :D

• Öncekileri Göster
    • iyi, güzel memnun olan olabilir : ) akabinde yüksek lisansımı başka yerde yapmıştım ve karşılaştırdığımda da beytepe'den o kadar memnun kalmadığımı söyleyebilirim.

• beytepe mi sıkıcı bir daha düşün şidi lisansı orada okudum diyceksin bende orada okuyorum gayette memnunum

Yükleniyor...