5N 1K, Ne-Nerede-Ne Zaman-Nasıl-Neden-Kiminle?

“Naziler komünistler için geldiğinde sesimi çıkarmadım; çünkü komünist

değildim.

Sosyal demokratları içeri tıktıklarında sesimi çıkarmadım; çünkü sosyal

demokrat değildim.

Sonra sendikacılar için geldiler, bir şey söylemedim; çünkü sendikacı

değildim.

Benim için geldiklerinde, sesini çıkartacak kimse kalmamıştı”. Martin Niemöller

(düşüncelere zincir vurulamaz)

Peki siz Türkiyenin gerçekleri karşısında korkmadan dile getirebiliyor musunuz, ya da aksine bir gün beni de bulur nasılsa hava bedava gerisini de hallediyorum boşver, sindirim sistemi de çalışıyor deyip kenarda görmeden, görse de görmemezlikten mi geliyosunuz? Sorgulamayan 5n 1k yı unutan nesil istedikleri gibi başarılı olur mu?

Güncellemeler:
öbür başlıklarda tekrar eden sorular sorsaydm daha çok cevap alacağımı bilmeme rağmen bilmedikleri bugüne sahip çıkmazlarsa bu tarz platformlarda bile özgürce ifadelerinn kısıtlanacak olması cevap veren verilen cevaplara yorum yapan herkese teşekür ederim basılmadan toplanan ilk kitap olma özelliğini taşıyan imamın ordusunun ilk sayfasından alıntıydı Martin Niemöller in sözü ve tarih tekerür ediyor. Haksızlık karşısında eğilmeyiniz; çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz. (Hz. ALİ)

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Sözünü ettiğimiz ülke Türkiye,

Şu an tek etkin Sosyal Yardım kurumu sadece sadaka dağıtan bir ülke.

Ve kimse nedenini, işleyişin şeklini sorgulamıyor.

Çünkü sadaka toplumundayız.

Bir aile düşününüz ki oğlu devletin tanımladığı şekli ile "bölücü ve yıkıcı faaliyet" göstermiş olsun.

O ailenin Yeşil Kartı iptal ediliyor.

Ama elinde kayıtsız yüzlerce dönüm verimli tarım arazisi olan kişiler bu uygulamadan faydalanabiliyor.

Sorguladığınız zaman üzerinize benzeri bir yafta yapıştırılıyor.

O ilde ki kendini sol olarak lanse eden sözde demokrat şahsiyetlerde size yöneltilen bu çamurun sıvanmasında etkin rol alıyor.

Buyrun buradan yakın.

Bir doğru bu gün doğrudur.Yarında doğrudur.Diğer günlerde de doğrudur.

Ama Türkiye'de bir saat sonra o doğrunun öyle olmadığını iddia eden milyonlarca insan çıkar.

Misal ki bir siyasal partimiz var. Bu parti askeri vesayet gibi bir anti demokratik olguyu bize Devrimcilik olarak yutturuyor. Normal bir ülkede Nasyonalizm savunuculuğu ile suçlanacak ken Türkiye'de aydın,ilerici ve demokrat olabiliyor bu Parti.

Sözün özü :

Konumuz Türkiye ise hiçbir kuram ve teori işlemez. Çünkü çok çok ama çok pragmatik bir toplum.

Bukalemun gibi durmadan renk değiştiren insanlar topluluğu.

• Teşekkürler askmen! İnan ki yorulmaya başlıyorum diyebilirim.

Ve bazen insanların bazı sorunları karşısında duyarsızlaşabiliyorum.

Bu günlerde birileriyle konuşurken artık daha dikkatli olmaya özen gösteriyorum. Yasa onlardan tarafa iyi işliyor. Atılı hazır bir suçlama ile tutuklu olarak aylar hatta yıllarca kodeste unutuluyorsunuz. Eskiden Suriye-Irak gibi ülkelerin Yıllarca süren tutukluluk sürelerini eleştirirdik... Bizim farkımız yok! Sadece sözde serbest seçimler var. O Kadar!

• ağzına sağlık...

• yaznı takdir ediyormm...insanlar önleri göremeycek kadar kör olmuşlar ama okdar büyük bi ülkeyz ki sat sat bitmedii çk şükür...bu renk değiştiren insanlarrın başındakilerr asıl bualemunlar onlarr...ben komünistm ama yapack hiç bişeymz yok insanlar etrafa at gzlğüüü takarak bakıyorlarrr... ne yazık kii!

Kızlar Ne Diyor 3

• Söylediklerinize katılıyorum lakin; Türkü barlarda ahkam kesip, eylemlerde genç kız tavlayanları da gördüm, Gençleri provake edip kendi yazlıklarda oturanları da. Bazen fikirler değil, eylemlerdir yanlış giden... ''İnsan'' söz konusu ise bazen sorgulamak gerekir.

Bazı Sivil toplum örgütlerine ve yardım kuruluşlarına üyeyim.

• sesini cikarmak ta yasak! (:

bi avuc insan var zaten seslerini cikaran onlarada jopla, biber gaziyla, tazikli suyla müdahale ediliyor.

1 torba pirince ülke satanlar var ötesi yok!

• Sıkıntı yapma bukadar :)

• nayir nolamaz!

• Ötesini göremiyorsan körsün.

• derın konular hacı :)

• kumsal amaç başlık taşımak değil yazının içini doldurmak

• aslında evet.. bende koministim ama iktidare gelemedıkten sonra yapcak bişi yok..

• yüzeye çıkan pislik derinlerden geliyo hacı:)

Erkekler Ne Diyor 1

• Hiçkimse ama hiçkimse fikirlerimden dolayı bana yanaşamaz şahsi fikrimce. Sen şöyle böyle demişsin diye gelenler olursa da memnuniyetle karşılarım; eli boş geri gönderirim. Korktuğun sürece üstüne gelmeye devam ederler.

Yükleniyor...