• Sor
  • Bence

Borç diye para istediler geri vermiyorlar ne yapmalıyım?

beni enayi yerine koyuyorlar.sanki ben para basıyorum.borç diye istiyorlar geri vermiyorlar.ne yapmalıyım?istemeli miiym?durumları da kötü değil onu da biliyorum:(((ama benim şu an ihtiyacımvar:((

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• 1. si borç olarak verdiğiniz para herhangibir sebeten dolayı kaybetmeyi göze alabildiniz para olursa hayatınızda minimum etki yaratır. sizden birisi borç istediğinde kendinize şunu sorun bu para bu kişi için kaybetmeyi göze alabiliceğim bir paramı ve geri ödemesse benim hayatım kötü etkilenir mi ? cevabınız evet ise borç vermeyin. 2 - mevcut durumunuzda ise karşı tarafı uyarın borcunuzu ödemesseniz sizden bir daha borç para alamayacaklarını söyleyin ve helal etmeyeceğinizide bilsinler.. ayrıca şayet kötü niyetli olduğuna eminseniz durumları iyi isede bulunduğunuz çevreyide uyarmanızda fayda var zira aynı duruma başkalarınıda düşürmeye çalışacaktır. Elinizde belgeleyebilecek evrak varsa bir avukata da intikal ettirebilirsiniz konuyu. banka hesabınızdan transfer ile borç para verirken borç olarak verilen diye hep not ekleyin3 - kişi aciz durumda ise ( talihsizlik nedeniyle iflas etmek üzere olan veya etmiş vs) borcunu ödemesi için dilediği müsadeyi veya kolaylığı ( taksit gibi ) gösterin. yok hiç ödecek durum kalmamışsaa Allah rızası için bağışlayın. Allah size daha fazlasını verecektir bakara süresinde ilgili ayetleri okuyabilirsiniz.

Erkekler Ne Diyor 12

• İhtiyacın olduğunu ve borcunu geri istediğini söyle öncelikle. Önceki verdiğin borç geri gelmeden asla 2. bir kez borç verme. Bunu kendine prensip edin.Borç yüksek ise ve geri alamıyorsan mutlaka babana söyle. Çekinilecek durum yok, sen insanlık yapmışsın ama karşıdaki aldırış etmiyorsa baban onları aldırış edecek duruma getirir.

• geri vereceklerini soyledikleri tarih geçtiyse elbet istiyceksin bu isin gocunmasi darilmasi olmaz borc zamaninda odendigi zaman yigidin kamcisidir... zamaninda odenmiyen borcu elbetteki istiyceksin ara telefonu ve iste sakin cekinme utanmasi gereken onlar ...

• senin durumun kötü olacağına milletinki olsun git iste

• boş soru çok dönüyo buralarda..haklı adamlar..

• Önemli konu aslında, verdiğini geri alamamak. Senin başına gelmediği için anlamıyorsun.

• anlayışlı erkek modeli yapma lütfen ya.. yapacağı okadar belliki.gidip isteyecek daha nolsun.biz sitecemi gidip isteyelim..Allahım yarabbim ya..

• gideceksin paraya benim de ihtiyacım var alabilir miyim diyeceksin alacaksın sana al yaa falan tavır yaparsa vermezsin bir daha

• Verecen odunu başka türlü alamazsın

• Ben alacağım olmayan arkadaşıma borç veririm. Giden para önemli değil sonuçta kişiliğini öğrenmenin bedeli paha biçilemez.

• +1

• iste tabi..senin paran o

• gidip isteyeceksin başka yolu yok.

• borc verme bu kadar basit

• mahkemeye ver icra gelsin fazlasıyla alırsın paranı.evine geldiklerinde koltuğu alıp götürsünler ozaman akıllanırlar üzülme sen

• benim müdürde. benden 10 lira para aldı. hala geri vermedi. unuttumu ne oldu, bilmiyorum. sizce bir sefer söyleyimmi, hatırlatıyımmı?

Kızlar Ne Diyor 1

• işte güvenmediğin insanlara borç vermeyeceksin. ve verdiysen isteyeceksin. yüzsüzlük değil bu senin hakkın.

Yükleniyor...