Borç diye para istediler geri vermiyorlar ne yapmalıyım?

beni enayi yerine koyuyorlar.sanki ben para basıyorum.borç diye istiyorlar geri vermiyorlar.ne yapmalıyım? istemeli miiym? durumları da kötü değil... Daha Fazla

En İyi Erkek Görüşü

• 1. si borç olarak verdiğiniz para herhangibir sebeten dolayı kaybetmeyi göze alabildiniz para olursa hayatınızda minimum etki yaratır. sizden birisi borç istediğinde kendinize şunu sorun bu para bu kişi için kaybetmeyi göze alabiliceğim bir paramı ve geri ödemesse benim hayatım kötü etkilenir mi ? cevabınız evet ise borç vermeyin.

2 - mevcut durumunuzda ise karşı tarafı uyarın borcunuzu ödemesseniz sizden bir daha borç para alamayacaklarını söyleyin ve helal etmeyeceğinizide bilsinler.. ayrıca şayet kötü niyetli olduğuna eminseniz durumları iyi isede bulunduğunuz çevreyide uyarmanızda fayda var zira aynı duruma başkalarınıda düşürmeye çalışacaktır. Elinizde belgeleyebilecek evrak varsa bir avukata da intikal ettirebilirsiniz konuyu. banka hesabınızdan transfer ile borç para verirken borç olarak verilen diye hep not ekleyin

3 - kişi aciz durumda ise ( talihsizlik nedeniyle iflas etmek üzere olan veya etmiş vs) borcunu ödemesi için dilediği müsadeyi veya kolaylığı ( taksit gibi ) gösterin. yok hiç ödecek durum kalmamışsaa Allah rızası için bağışlayın. Allah size daha fazlasını verecektir bakara süresinde ilgili ayetleri okuyabilirsiniz.

Soran beğendi