Tavuk budu fırında nasıl pişirilir?

Kızlar acil yardım!8 tavuk budu! bir fırınfırına 8 tane baget koydum tepside şimdi. 200 dereceye getirdim. kaç dakka sürer pişmesi? birde son kullanma tarihi 20-03 2012 yazıyordu. SKT leri çok ciddiye alam ama acaba dedim şimdi.yardım pls . annemi aramak istemiyorum çok konuşuyor telefonda

Güncellemeler:
herkese teşekkürler.3 tanesinden baya bi pişmiş kan çıktı kemiğin ucuna doğru yemedim. 2si de yamuk yumuktu içime sinmedi. 3 tanesini yedim. tadı biraz değişikti ama kötü değildi. ters bi koku da yok gbiydi.şimdilik sorun yok gibi. hepinizi seviyorum.sevdiklerinizi üzmeyin. hoşçakalın..

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• 1- direkt fırına attıysa kurur. Alüminyum folyo ile en az 15 - 20 dk üstü kapalı pişirmen lazım. Daha sonra 10 dk kadar üzeri açık (Kızarsın çıtır olsun diye)2 - Tavuk az pişerse zehirli olabilir.3 - Bozuk tavuk derin dondurucudan çıktığında kötü kokmaz. Dolayisiyla bozuldugunu anlayamazsin. Bahsettiğin son kullanma tarihi tavuğa aitse, yeme o tavuğu en iyisi yemeksepeti.com

• Güncellemeye not: Her ihtimale karşı yoğurt ye...

• Anlasilir ama yeme. Tavuk en zehirleyici olabiln yiyeceklerdendir. O kadar sulandiysa ve yuzeyde gocukler varsa icten curumeye baslamistir o. Kokusu nasil simdi?

• hımm valla derin dondurucudan cıkmıstı. buz tutmustu. koku yoktu da böle değişik bi deforme olmustu butlar. göçükler vardı yüzeyde. baya sulanmış şimdi baktım. kızarınca bi tadına bakıcam. tadından anlaşılır mı?

Kızlar Ne Diyor 4

• bi dahaki sefere geniş bi tencerenin altına bagetleri ve kanatları diz üztüne jülyen kesilmiş biberler ve çeyrek doğranmış 4-5 domatesi diz üzerine karabiber kırmızı biber ve kekik ekle yarım kaşık salçayı bir su bardağı suyla karıştır dök hiç yağ koyma kısık ateşte kapağını açmadan yaklaşık 1,5 satte pişir ennfes oluyo dene ve gör ;)

• biz bu yemeği çok severiz pişirmesi biraz uzun sürüyo ama tavukla yapılabilecek en güzel yemek bence

• evet onu ben de yapıyorum ara sıra fırındakinden daha leziz oluyor. bir de çok pratik bu yemekler ya, ayrıca doyurucu da. o yüzden sıklıkla yapılıyor mutfağımızda :)

• derin dondurucuda bi şey olmaz merak etme.tavuğu fırından ara ara çıkar bak, etin bazı yerlerine kürdan ya da çatal sok. eğer kürdan ya da çatal tavuğa rahatlıkla saplanıyorsa pişmiştir. saplarken zorlanıyorsa içi hala çiğdir.az daha pişirmen lazım. eğer fırın poşeti, folyo vb. kullanmayıp direkt fırın tepsisine koyduysan biraz kurur ama endişe etme çözümü var. bi yerde 1 veya 1,5 su bardağı su kaynat. kaynayınca fırın tepsisine tavukların dibine dök. suyun buharı fırının içinde pişmekte olan tavuğu yumuşatacaktır. afiyet olsun. :)

• fırın poşetinde yapaydın iyidi

• tavuk bozulsa zaten kokardı at fırına 15 dakka sonra bak bakalım kızarmış mı kızarmadıysa 10 dakak daha beklersin

• tamam pişer en geç yarım saatte keşke kızarsaydın

• şu anda 15 dakka flan olmustur

• kaç dakka oldu koyalı ? sürekli açma fırının ağzını

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 1

• o tavuğu ye senin üstünde de Ö.T 19.06.2012 Yazacak ona göre

• ben o tavuğu yerim arkadaş. ya ben istanbulu alacam ya da o tavuk beni

Yükleniyor...