200 oda 600 yataklı 4 yıldızlı otel kaça mal olur?

arsa hariç bu yatırm kaç paraya maal olur?.4yıldızlı yerine yurt binası gibi lüks olmayan aynı özelliklerde bir tesis kaça çıkar?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• oda metre karesı 200 dolar falan

• bırak allah aşkına ya tokat a mı cıktın. :) . Sen parayı bulursan inşaat ını yaparız şirket var heheh

• para iktisadda üretim faktörü değelki biz de kimi en iyi cevap seçmişiz

• paran da yok oyle mı

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 1

• sen mi acican

• kolektif olarak açacam yani 100 dolar para koyacak en az 10.000 kişi lazım. otele .ben 100 dolar koyamam o kadar para yok ama muhasebe biliyorum muhasebeyi tutma karşılığı benimde hissem olur.

Erkekler Ne Diyor 7

• 3ay

bende bul bilgileri arıyorum ancak net bir bilgi yok internette ama kısaca arsa hariç 6000 metre kare akapalı alan için 3 4 milyon lira en az çıkar tabi lüks arttıkça maliyette artıcaktır

• Arsa hariçse kaba bi hesapla metrekaresi 300 dolar civarında.Ama 4 yıldızlı diyorsun bu yüzden biraz daha düşükten hesaplarsaaak...

• Moda ve ekonomik demek istedin sanırım :)

• 4yıldızdan vazgeçtik askeri kışla yada talebe yurdu salaş mimari tarz moda takılacz

• İnşaat maliyeti arsa hariç bir m2 si 1000 lira..Toplam kaç kat kaç m2 yapıyorsan o kadar çarp..Lüks konusunda sınır yok. m2 başına 100 lira ile 350 lira arası ekle..Yurt binası sadece m2 si 1000 liraya temelden çatıya biter...Arsa payı hariç..Kaç kat kaç m2 hesapla..

• bayındırlık iskan bakanlığı fiyatları böyle yurt binası hostel m2 400 tl .bu fiyatın içinde mütahitin karı işçilerin ssk primi var tüm malzeme tse li.

• Burada sallamak serbest. m2 si 200 dolara hem inşaat , otele oda yapana ve onu en güzel cevap seçene alkış...alkış...

• Havuz büyüklüğüne ve modeline göre farklı fiyat. Onun ve bahçe peyzajının fiyatı inşşat maliyetine eklenecek...

• mimari yapıya bağlı ve iç dekorasyona ama düz hesap için oda başına 2300 euro çarp oda sayısı ile

• Otelcilikte yap-islet-devret modeli var. Bu site de kimse oyle bir Otel acmamistir emin ol :D bagli bulundugun il ozel idaresi ile gorusmelisin.

• 1mt2 incesi bitmiş orta lksteki inşatın maliyeti 420 - 1000 usd arası gerisini sen hesapla.

• turistlik tesise giriyorsan sırf insaat 6 milyon dolar izinler hava paraları reklam icin 3 milyon dolar

acentalarla anlasmalar kaporoları falan 1 m,lyon dolar banada iş verirsenki ayda 5.000 fit olurum

o kadar para olduguna göre koymaz sana benim maasım

• sonra batarsın sen demedi deme

• yabancı müşteri almam.tesis sadece türk vatandaşlarına açık. fiyatlarda avrupalı turistlerin ödedikleri fiyatın onda biri bizde böyle.türk olamanın avantajı diğer milletler tatil için para biriktirsin bizde çerez fiyatına beleş

• bu ise gireceksenki saglam adamlarla yatırım uzmanları ile girmen gerek ve turizm acenteları ile saglam anlasmalar yapman gerek ben burda konusuyorum ama varda niyetin ortadogu müsterilerini cek haremlik selamlık falan avrupalı cimri

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...