200 oda 600 yataklı 4 yıldızlı otel kaça mal olur?

arsa hariç bu yatırm kaç paraya maal olur?.4yıldızlı yerine yurt binası gibi lüks olmayan aynı özelliklerde bir tesis kaça çıkar?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• oda metre karesı 200 dolar falan

• masrafı görünce 4 yıldız işinden soğudum.israf haram zaten.öğrenci yurdu ada askeri kışla mimari tarzını kullanmak rantbl.

• Öncekileri Göster
    • para iktisadda üretim faktörü değelki biz de kimi en iyi cevap seçmişiz

• bırak allah aşkına ya tokat a mı cıktın. :) . Sen parayı bulursan inşaat ını yaparız şirket var heheh

Kızlar Ne Diyor 1

• sen mi acican

• kolektif olarak açacam yani 100 dolar para koyacak en az 10.000 kişi lazım. otele .ben 100 dolar koyamam o kadar para yok ama muhasebe biliyorum muhasebeyi tutma karşılığı benimde hissem olur.

Erkekler Ne Diyor 8

• Otelcilikte yap-islet-devret modeli var. Bu site de kimse oyle bir Otel acmamistir emin ol :D bagli bulundugun il ozel idaresi ile gorusmelisin.

• turistlik tesise giriyorsan sırf insaat 6 milyon dolar izinler hava paraları reklam icin 3 milyon dolaracentalarla anlasmalar kaporoları falan 1 m,lyon dolar banada iş verirsenki ayda 5.000 fit olurum o kadar para olduguna göre koymaz sana benim maasım

• yalnız arsası milyon dolar yapan 4 yıldızlı tesisler 3 milyon dolara satılık enayi bulamıyorlar alacak.10 senede amorti eder.girişte de bu işyerinde asgari ücret uygulanmaktadır saat part time ücreti 1.8 tl gibi tabela asmışlar

• Öncekileri Göster
    • yabancı müşteri almam.tesis sadece türk vatandaşlarına açık. fiyatlarda avrupalı turistlerin ödedikleri fiyatın onda biri bizde böyle.türk olamanın avantajı diğer milletler tatil için para biriktirsin bizde çerez fiyatına beleş

• sonra batarsın sen demedi deme

• bende bul bilgileri arıyorum ancak net bir bilgi yok internette ama kısaca arsa hariç 6000 metre kare akapalı alan için 3 4 milyon lira en az çıkar tabi lüks arttıkça maliyette artıcaktır

• 1mt2 incesi bitmiş orta lksteki inşatın maliyeti 420 - 1000 usd arası gerisini sen hesapla.

• 13gün

5 yıldızlı bir otelin metre kare fiyatı anahtar teslimi 1750 dolara bitiyor, ve kendini 6 yılda amorti etmesini bekliyoruz ancak sanırım satıp çıkarak ancak belki kurtulacağız. öz sermayeyle yapılmayan bir yatırım için tek çare satıp sistemden çıkmak.

• Arsa hariçse kaba bi hesapla metrekaresi 300 dolar civarında.Ama 4 yıldızlı diyorsun bu yüzden biraz daha düşükten hesaplarsaaak...

• 4yıldızdan vazgeçtik askeri kışla yada talebe yurdu salaş mimari tarz moda takılacz

• Moda ve ekonomik demek istedin sanırım :)

• İnşaat maliyeti arsa hariç bir m2 si 1000 lira..Toplam kaç kat kaç m2 yapıyorsan o kadar çarp..Lüks konusunda sınır yok. m2 başına 100 lira ile 350 lira arası ekle..Yurt binası sadece m2 si 1000 liraya temelden çatıya biter...Arsa payı hariç..Kaç kat kaç m2 hesapla..

• Havuz büyüklüğüne ve modeline göre farklı fiyat. Onun ve bahçe peyzajının fiyatı inşşat maliyetine eklenecek...

• Burada sallamak serbest. m2 si 200 dolara hem inşaat , otele oda yapana ve onu en güzel cevap seçene alkış...alkış...

• bayındırlık iskan bakanlığı fiyatları böyle yurt binası hostel m2 400 tl .bu fiyatın içinde mütahitin karı işçilerin ssk primi var tüm malzeme tse li.

• mimari yapıya bağlı ve iç dekorasyona ama düz hesap için oda başına 2300 euro çarp oda sayısı ile

Yükleniyor...