Banka hesabı açmak için ne yapmak gerekir?

kardeşim staj yapıyor.maaş için hesap açması gerekiyor.bankaya başvuru yapacağz.kaç gün içinde elimizde olur ? ve ücret alınıyor mu?

Güncellemeler:
Halletik tesekkurler annemin bikaç belge imzalaması yeterli oldu :)

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• müşteri hizmetleine git

• 7 ay gecti :)

• Öncekileri Göster
    • xper kasıyordum deminden beri.çok sağol.bu iyi oldu :D

• ricaa:)

Erkekler Ne Diyor 18

• 15 iş günü kadar gönderme süreleri var ama ilk hafta genellikle gönderiliyo.Ücret alınmıyo,başlangıçta hesaba para falan aktarmak gerekmiyo.Ama yıllık bankasına göre değişen kart ücreti alınıyo mevduat kartlarında.

• ikametgah ve nufüs cüzdanı gerekli, hemen açılıyor hesap banka kartı ise bir kaç haftada çıkıyor.

• bankaya gidiyorsun nufus cuzdaniyla beraber on milyon istiyorlar oda hesapta gozukmesi icin bes de olur ayni gun cikiyo

• yılda 2 defa 30 tl ücret kesilir. ama garanti bankasında filan bana öğrenci kartı sormuşlardı. sanırım öğrenci olanlardan ücret kesilmiyor ya da daha az kesiliyor.

• 5tln varsa dogru bankaya onlar halleder.

• garanti bankasından sakın açma bende ordan maaş için hesap açtırmak istedim bana direk söyledikleri 30 tl ücret açılma parası 6 ayda bir ücret alınıcak hizmet bedeli diyerek yılda 60 açılışda 30tl 90 tl gidiyor ben paramı yatırcam siz benim paramı alıcaksınız dedim sonra tamam iyi günler deyip kaçtım başka bankaya gittim birşey istemeden yaptılar kredi kartıda istermisiniz bile demediler ben sonradan istedim ücret alınmıyor hesap açarken ama alanlarıda var.

• halk bankasında acıcam zaten.tesekkurler:)

• birşey değil ama bankamatik fazla olan ve rahat bulabildiğin bir bankadan açtırmanda önemli sonra dolaşabilrsiniz bankamatik aramak için.

• EN YAKIN BİR ŞUBEYE GİT

• Merhaba kardeşin öğrenciyse önce bir öğrenci belgesi alıyor , nüfus cüzdanı fotokopisini çektiriyor , sonra Türkiye İş Bankası 'na gidiyorsunuz sıranızı alıyorsunuz (güvenliğe sorabilirsiniz bankamatik kartı çıkartacağım derseniz o sizi hangi kısma gideceksiniz yönlendirir:) önce size bir form veriyorlar onu dolduruyorsunuz vadeli vadesiz diye bi kısım var siz Vadesiz TL hesabı açtıracaksınız onu işaretleyin formu komple doldurduktan sonra gerekli kısma gidip yetkili kişiye veriyorsunuz hesap açılacak kişinin fotoğrafını çekiyor ve imzasını alıyor tüm işlemler bittikten sonra size hesap cüzdanı verirler ve herhangi bir ücret almazlar(ama mutlaka öğrenci belgesiyle gidin ve dosyanıza eklettirin belgeyi) hesap açıldığı ilk gün para yatırabilir max.. 2 hafta içinde de bankamatik kartınızı bankadan alabilirsiniz... Son olarak şunuda söyleyim aklınızda bulunsun ilerleyen zamanlarda belli dönemlerde hesap işletim ücreti adı altında haber verilmeden hesaptan kesinti yapılabiliyor email yoluyla itiraz ederseniz tekrar hesabınıza yatırırlar kesilen miktarı..

• bankaya gitmek

• iyi hayırlı olsun ;)

• tesekkurlerr:))))

• rica ederim ;)

• bankaya git ben mevduat hesabı açmak istiyorum de yardımcı olurlar orda sana

• yaşaını bilmiyorum ama muhtemelen vadesiz hesap açtırbilrisin çalıştığın bir iş falan yoksa. 18 yaşından küçük sende ailenle açtırabiliyorusun. ayrıca çoğu bankada hesap işletim ücreti keisyor genelde yıllık 80 liraya tekamul diyor . bir tek kuveyt türk bankası keesmiyor

• Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport. İkametgah ilmuhaberiyle 18yaşını doldurmuşsa tek başına, doldurmadıysa velisiyle(anne-baba) ya da velayeti kimdeyse, gidip açabilir.

• staja para veriliyormus vay be

• 500 tl..

• firmayı sölesene işimiz düşer belki

• nüfus kağıdı fotokopisi yeterli, aynı gün hesap numarasını alırsın 15 gün sonra banka kartı gelir

• hayır ücret alınmıyo bankaya basvuruyosun ama kardesınde yanında olcak yoksa vermıyolar 1 hafta içersinde elınızde olur kart

• anne yada baba olması sart..abla abi kabul etmıolar.annemle gtcekler..

• Öncekileri Göster
    • etmezler evet illa anne baba olcak hayır ne alakaysa anlamıyorum yanı abla abıde bi anne baba vekılıdır dımı

• bızı aıleden saymıolar..:D

• ücret yok bir hafta içerinde kartınızı bankadan alabilirsiniz...

• tesekkur ederımmm..

• genelde bu konuyla kahve falı bakılır tabelası bulunan cafeler ilgileniyor.yarın mahallende bir tane bul, hesabını açsın iki dakikada.

Kızlar Ne Diyor 7

• Yok artık :D soruya bak cıdden yılın sorusu secılmelı bu :D Senı tuttum bırakmam :D O derece yanı :D Kımlıqını yolla ben actırayım sevaba qırerım qece qece koptum sayende :D

• neden cokmu komk? sen kendi ''q''lerine gül önce.pis emocu :)

• Hahahaah emocumu :D Bak sımdı daha cok quldum :D ''q'' de bir harf sonucta :D Sokacak laf bulamadın bunumu taktın kafana al sana bır ton ggggggggggggggggggggggggggggggg :D ıcın rahatlasın :D

• seni kendi halinde bırakıyorum :)

• Hesap aninda acilir zaten ikametgah belgesi ve nufs belgesi hesap acman icin yeterli ogrenci ise bazi bankalar hesap kesim ucreti yada isletim ucreti vs almiyorlar ki alsalarda cok fazla tutarlar degil garanti bankasi 6 ayda bir keser mesela kesim tarihinden once hesabi kapatirsiniz olur biter.

• İş yerleri için açılan hesap numaraların da ücret alınmıyor diye biliyorum.Eğer ücret talep ederlerse aynı anda kredi kartı başvurusu yaptığın zaman ücret alınmıyor.Kredi kartı da zaten onaylanmaz.

• Ben akbank hesabı açtım.ögrenci vadesiz akbank kartı. ögrencı kartı dersen para vermıyorsun ama normal kart ıstedıgın zaman senden 10 tl ıstıyolar. 1 hafta sonra elınde oluyo.mesela pazartesı verdıysen haftaya pazartesı getırıyolar

• 1 tl mi ne ücreti var.

• 5 lira alıyolar hesap açılıyor kart 15 gün içinde gelio şubeden teslim alcaksınız ziraat bankası ama bu dediğim garanti ücret almıyor iş bankasıda almıyo ücret

• halk bankası bizim.cok az bi mktar zaten. tesekkurler ):)

• ucret aınmıyor diye biliyorum o qün veriyorlar

• tesekkurler.. :)

• Öncekileri Göster
    • ama sanrm aynı gun vermıoalr.ben ucrette tereddutte kaldm.. cnku bızden bı yazılı belge istediler.müdüre iletcz.dediler.anne yada babanın gelmesi gerekıomus diye yapamadk.

• blmiyorum bnim bilgim bu kdr ):

Yükleniyor...