Atatürk yaşıyor olsaydı O'na ne sormak isterdiniz ?

Atatürk şu anda yaşıyor olsaydı O'na ne sormak ya da ne söylemek isterdiniz ?

Güncellemeler:
yorumlar rencide ve hakaret edici olmasın lütfen... Duygu ve düşüncelerinizi en uygun ve en nazik dille yapın ltf...
Atatürk yaşıyor olsaydı "Atam memlekete yine aynı şekilde kuşatılmış, gerici kafalarla yönetiliyor, karaçarşaflarla dolu, okuma-yazma bilmeyen, sömürye açık insanlarla dolu,başka ülkelerin boyunduruğu altında yaşayan bir ulus olsa yine kendini feda edip, bir ömrü bu dava uğrana adar mıydın?" diye sorardım...

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Derdim ki: "Utanıyorum yüzüne bakmaya. Utanıyorum, binbir zorlukla kurtardığın ülkeyi sana böyle göstermeye. Utanıyorum cahil büyüyen gençlerin senin ne harika bir insan olduğunu anlatamadığımız için utanıyorum. Ama sen şu halde bile, hala ülkeyi baştan yaratabileceğine inanır, insanların cahil zihniyetini düzeltebileceğini umardın değil mi?"

Kızlar Ne Diyor 21

• Atam Mustafa Kemal paşam hoşgeldin derdim :).Seni çok özledim.Memleketi durumunu hiç sorma ama illaki bilmek istiyorsan seni bu gece ailemle yemeğe davet etmek istiyorum derdim.Atam en sevdiğin yemek nedir? Bu gece seni ailemle tanıştırmak istiyorum ve ayni zamanda bunca zaman sonra memlekette olan bitenleride hoş sohbet aralarında konuşuruz derdim.Ona soracak okadar şeyim varki :).Ona şimdiki olanları anlatacağıma ona kendisi hakkında yapmış oldugu kararlar hakkında, kadın hakları , çocukların hakları için savaş verirken neler yaşadığını bilmek isterdim.Onu tanımak onun duygularını yaşadıklarını hayatını onun penceresinden görmek isterdim.Ben atamı çok özlediğimi ve yıllarca onun bayrağının altında ve onun bayrağını yakamda taşıdığım için onun portresi altında büyüdüğüm için ve şimdi onu tanıma şansım olduğu gurur duyduğumu ona söylerdim.

• soracak ne cok sey var ama cevap yok

• Keşke ölümsüz olsaydın da bu hallerde olmasaydık.

• hayirdir senin gozunde tanrimida ölümsüz olacakti ? tapiyosun sanirim .. nysse

• Hayırdır bi yerlerine dokunan birşeyler var galiba? Neyse.

• Şu sana laf eden şerefsiz cahillere değer myidi vatanı kurtarmak hayatını feda edip Atam... Keşke bıraksaydın mustahaktı bunlara

• Burda eksi atan pis racist bölücülerin amacı nedir ? Eğer Atam uyansa idi ona kemiklerinin sızlayıp sızlamadığını sorardım. Ama yaşıyor olsaydı soru sormaktan önce ona öyle bir sarılırdım ki onu hissederek.. Onun varlığına dokunarak! Önemli olan Atatürkün yaşaması değil Atatürk'ün yaşatılmasıdır. Bu bizim elimizde.Onun ilke ve düşüncelerini yaşatarak ulu önderimizide yaşatırız zaten..

• link paşam senin sarhoşken kurduğun ülkeyi ayıkken yönetemediler derdim .

• Atam neden uğraştın senin adına şanına hakaret eden bir halk için derdim?Bu cahil halk için neden uğraştın?İyilik yaparsın kötü olursun..Babaları belli olmayan insanlar olsaydılar da bilselerdi CUMHURİYETİN DEMOKRASİNİN KIYMETİNİ !

• Onlar bu ülkenin genelini temsil etmiyorlar. Türk kelimesinin ne anlama geldiğini bütün dünyaya tarihin her senesinde ayrı ayrı göstermiş bir milletin çocuklarıyız biz. Bu kıymet bilmeyenlerin yargılandığı ve cezalandırıldığı günleri göreceğiz, sabırlı olun...

• Gençler,Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile, insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız.Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz. bu iki sözü söylediği gençlerin halini şimdi görse nasıl birşey söylerdi acaba?

• İnsan sadece şu iki satırı okuduktan sonra ülkenin haline bakıp o kadar utanıyor ki..

• Böyle karamsarlığa düşmeyin yahu... Bu ülke elden gitmedi daha... En tükendiğimiz anda bütün dünyaya meydan okuyup o devirden güçlenerek çıkan bir ecdadımız var bizim. Bizler devlet kurma ve yönetmede en kabiliyetli ve en becerikli ırkız :) Bağımsızlığımız ve özgürlüğümüz için sınır tanımayız. Bir gün, sonu ne olursa olsun, ne kadar zor olursa olsun, değişecek bu düzen...

• Atam ne etsek de el birligik etsek diye sorardım.

• ++++++++++++++++++++

• 18 yaşında bir sübyanı muhattap alacak değilim.
      Aç kalmaktan siz korkun...

• "bu inancı nerden buluyorsun bana da öğretsene" derdim

• Ölümsüz olmanı isterdim Atam.Kalbimizdeki ölümsüzlüğünü, dünyada da yaşatmanı isterdim...Bak senden sonra ne hallere düştü bu ülke. Günden güne ölen yaşlı bir adama dönüştü ülkemiz. Senden sonra iyiye dair kalan tek şey, kalbinde seni yaşatan insanlar ve senin düşüncelerini savunan akıllar... Bizi bırakıp gitme. Bu ülkenin sana ihtiyacı var. Sadece sana... :(

• Türkiye içten içe yıkılıyor Atam..Bizimkiler ayakta uyuyor, senin huzur içinde uyuman ne kadar doğru olurki..

• neden bütün vatan hainlerinin zamanında kökünü kurutmadın? bak onlar bize acımıyorlar...

• aynen bır ara bır kısmını yakmış ama, tamamını değil, ve şimdi biz yanıyoruz

• evet:(

• yaşıyor olsa soracak sorunuz olmazdı :) cünkü daha iyi bir ülke olurduk hatta en iyilerinden biri. O gittikten sonra ne entrikalar döndü bu ülkede.

• yattığınız yerde kemikleriniz çok sızladımı? baştan yarattığınız ülkeye sahip çıkamadıkta

• BÖYLEDE sorulmazdı herhalde dimi nispet yapar gbi,çıkamadıktaa

• belki.

• Eğer Atatük şuan yaşıyor olsaydı türkiye avrupa ülkelerinin en güçlüsü olurdu... vatanımızı ne zorluklarla kazandık ve nasıl kaybediyoruz...

• vatani vatan ugruna sehid ve gazi olanlarin imani sayesinde kazandik !

• @aahu iman başlıca unsu lakin her imanı olan savaşı kazanmıyor. Bunların başında imanı olan bir lider bir komutan olması gerekir. Zira şu anda Türk ordusunda da imanlı yüzbinlerce asker bulunmakta ama gelgelelim içlerinde Atatürk gibi lider ruhlu bir komutan olmadığından hergün düzinelerce "imanlı şehit" vermekteyiz.

• atam sen kalkta ben yatam

• söylerdim.

• :))))))

• neden inkılapların unutulmuş durumda ? cok sey değişmiş dimi sen gideli...off.. N'Lur uyan çok sey kaldı yarım kaLan...<3 :((

• ++++++++++

• Öncekileri Göster
    • aynen

• : ((((

• Atatürk şuan çıkıp gelse ülkenin durumunu görse pkkyı bilse bir zamanlar kurtuluş savaşında sırt sırta savaştığımız kürtlerin dağa çıkıp askerlerimizi şehit ettiğini duysa yattığı yere geri dönerdi BENCE.tabiki her kürt pkklı değildir yanlış anlamayın ...

• Bu ne ki, neler yaşadı, ne satışlar, ne terkedilişler, ne yalnız bırakılışlar, karşısında bütün dünya... O zamanlar vazgeçmemiş, bu zırtapoz örgütler mi mücadele azmini kıracak Mustafa'nın... Ama ülkemizi şu halde görse gerçekten çok üzülürdü... Fakat hiç vakit kaybetmeden müdahale etmeye başlardı herşeye dönüp gitmek yerine bence...

• nasıl ve neden öldürüldüğünü

• Bunu bana dedem anlatmıştı..Masonlar tarafından zehirlendi diye

• Öncekileri Göster
    • icki cok ictigi icin zehirlendi

• @aaahu bu sadece bir varsayım. Daha doğrusu yıllarca bize öğretilen ve söylenen o. Ama öteyandan komplo teorileride çok. Mesela yanlış tedavi yapıldığı veya birileri tarafından zehirlendiği gbi vs.vs.

• ya işte böyle atam. koyun olduk. içelim mi ne dersin?

Erkekler Ne Diyor 44

• yaşıyor olsaydı değil ben o devir yaşasam gizli vasiyetinin ne olduğunu sorardım Musul mu yoksa Yunanistan mı

• elinizi öpebilirmiyim ?

• Ata'm nerde hata yaptın da Cumhuriyet'in ilanından yıllar sonra bile milletimizin senin uğrşr olup cumhuriyete yıkma cesaretini aldılar?diye sorardım...

• Atam senin kurduğun partinin başındakilere ve öncekilere ne dersin, Baykal, Kılıçtaroğlı, Sav vs vs.

• tebrik ederdim.

• Kurtar Bizi !...

• Sizi ancak Allah kurtarsin. Bukadar tanriymis gibi TAPMAYIN! oda siradan bir insandir herkes gibi..!

• "Siz" dedigine göre hıyarın tekisin sen. Cümledeki anlamı ve serzenişi anlamayacak kadarda salaksın.Eh be gavur evladı sen simdi s...git senin bir bilenin gelsin...

• @aahu o sıradan bir insan olsaydı sen şu anda Türkçe cümle ile aşağıdaki yorumu yapamıyor olurdun.

• 4²'si kaçtır ?

• seni bu kadar cesur kılan ne?

• O kadar kitabı hangi ara okudu?

• Kpss yi bi kaldirda git derdim :)))

• oralar nasıl diye sorardım :)

• Atam der susardım. Yüzüne bakamaz konuşamazdım. Onu kötüleyen bi toplumdan onların adına ben utanırdım. Ne soracak diye korkar cevap veremicem diye telaşlanırdım. Belkide ağlardım kurduğu cumhuriyetin yok oluşunu gördüğü için. Bazı kesimlerce dindüşmanı olarak tanıtıldığı için.

• Dinin ne?

• Bunun cevabını BadButCooL9 vermiş zaten ;)

• Öncekileri Göster
    • Islam dinini ortadan kaldiranin ne dini olabilir sence?

• @aaahu tüm yorumlarına bakınca ne islam ne de tarih bilginin tam olmadığını düşünüyorum.

• bu ülkenin insanlarına özgürlük vereceğine bir çuval kömür verseydin daha çok yaranırdın Atam derdim

• paşam strateji nedir... Ankaradan başlayıp kuzey ırak'a kadar olan vatan hainlerini nasıl yok edicez...

• Türkiye nin şimdi ki siyasi durumu hakkında ki düşüncelerini sorardım ?

• önce türkiye ekonomisini sorardım sonra dünya.o da her ikisinede söverdi herhalde

• Bu sana dinsiz diyen seref yoksunlarına cuma namazında imamlık yapmana rağmen dünyada sabağın ilk ışıklarıyla birlikte ilk ezan sesinin yükseldiği japonyadaki camiyi yaptirmana rağmen Elmalı Hamdi yazır ' a yazdırdığın tefsirin günümüzde de önde gelen İslam alimleri tarafından da hala en güvenilir tefsir olarak kabul edilmesien rağmen ve binlerce kuran çoğaltıp dağıtmana rağmen imansız demelerine cevabın ne atam diye sormak isterdim. Çıldırıyorummmmmmmmmmmmmm.

• ++++++++++++++

• guzeldi.

• ickiden zehirlenip ölenn imansiz gitmistir ! Basörtüsünü yasaklayan, imamlari idam ettiren IMANSIZ KAFIRDIR!

• karsısına cıkmaya yüzüm olmadıgında bişi soramazdım. bıraktıgı ülkeye sahip cıkamamısım kemıklerını sızlatmısım. o kadar yüzsüz bir insan değilim karşısına cıkamam..

• nereye gidiyor bu türkiye derdim?

• Yobazlardan nasıl kurtuluruz diye sorardım.?

• saçmalamışsın bence arkadaş

• valla bişi sormazdım görsem yeter sorucak ne var ayrıca herşey ortada değilmi

• kayıp kıta mu 'yu atamızda çokça araştırmış..bu konu hakkında konuşmak isterdim.Ama bitmezdi sorularım ya bisürü var..birçok konuyla alakalı..

• gel bi' rakı balık yapalım atam. ben ısmarlıyorum derdim :'(

• Ata'm ABD, AB ve İsrail'den gelen dostluk tekliflerini kabul edelim mi? Yoksa şartlarımızı ağırlaştırıp onları ekonomik olarak masada mı bitirelim? diye sorardım.

• Atam bize emanet ettiğin bu ülkeyi yeterınce sahip çıkabildik mi gencler olarak ?

• chpnin başına ne zman geçipte parti sayısını 5-10 tane ile sınırlayacaksın diye sorardım. :-)

• atatürk şu anda yaşıyor olsa, şu sitede gençlerin sorduğu belden aşağı aptalca soruları okumasını isterdim. ve 10 kasım 1938 tarihinden bu güne chp'yi uzaktan izlemesini. bunlar yeter sanırım.

• aynen , ülke gençlerinin işi para pul kız olmuş, batı özentisi dolmuş ortalık Kurduğu chp ise raydan çıkmış vaziyette.

• Ülkemizdeki yobazlığın son dönemde arttığını söyleyerek nasıl önüne geçilebileceğini sorardım.

• ölümünden 50 yıl sonra açılıp okunmasını istediğiniz mektubu kenan evren ve turgut özal okuduktan sonra neden 30 yıl daha mektuba yasak koyduklarını sorardım. ne yazıyordu acaba sayın mustafa bey.?

• Mustafa Kemal Atatürk Diyip Özür dilerim derdim sadece

• Elini öperdim. Sensiz öksüzdük Atam derdim. Türk'ü Türklüğü Türkçülüğü zedeleyenlerden hesap sormasını isterdim. En son ne zaman ağladım bilmiyorum ama o mavi gözlerine baktığımda göz yaşlarımı tutamazdım. Çok özledik seni be Mustafa Kemal büyük lider. Ne mutlu Türk'üm diyene.

• atam karşılıklı zeybek oynayabilir miyiz?

• Kurtuluş savaşımızda,sarıkamışta,çanakkalede türk,ü kürt,ü laz,ı çerkez,i alevisi sünnisi vs...vs... bunca insanımızı bir amaç uğrunda canlarını birbirleri için ölmek pahasınada olsa nasıl bir arada tuttuğunu bir yandan ALLAH ALLAH derken biryandanda yaşasın cumhuriyet yaşasın kardeşliğimiz diyen o insanları hangi cümlelerle veya nasıl motive ettiğini mutlaka sorardım...ki sormanın tam zamanıdır memlekette bu kadar karışıklık bu kadar ayrımcılık bu kadar avrupa vs.özentiliği ve atamız hakkında yalanlarla dolu iftiralarla çoluk çocuğun ne idüğü belirsiz bazı sitelerde beyinlerinin yıkanmaya uğraşıldığı bu dönemde...çünkü inanın bu kardeşlik duygusuna çooooookkkk ihtiyacımız var...ARTIK ETNİK VEYA DİNİ KÖKENLERİMİZDEN DOLAYI BİRBİRİMİZE DÜŞMEYELİM...OYUNLARA GELMEYELİ,M...

• Bişey sormama gerek kalmazdı sorun olmıycaından dolayı ama geçmişini ve hayatını anlatmasını isterdim kendi ağzından

• inancini sorardim heralde deist diyen ve teist diyen var onu sorardim heralde

• bu gün bulunduğumuz noktaya geleceğini bilseydi Türkiye'nin o kadar emek çaba gösterirmiydi acaba...

• Uğruna ömrünüzü verdiğiniz her şeyin yavaş yavaş siliniyor olmasına ne diyorsunuz?

• Soran şu eksiciye el at.

• Öncekileri Göster
    • Gizliyi kapatacaksın ki suç işleyemeyecek kimse.

• bir şeyi sınırlamak çözüm değil...Şikayet et butonunu kullanın..sevgiler

• Ne yapmamız gerek ?

• Daha Fazla
Yükleniyor...