Sarıkız örümceği hakkında bilgi verir misiniz?

Bu örümcek turu insan eti yiyormuş tek bildiğim bu fakat daha fazla bilgiye sahip olanınız var mı? Öldürüyor mu? Bi de vücutts işirdiği yeri çürütüyormuş tedavisi var mı

Güncellemeler:
Arkadaslar midenizi bulandirdigim icin ozur dilerim, yorumlaribiz icin tesekur edrim

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Kuzey Irak ve Hakkari de sıklıkla görülen bir yaratık (et yiyen örümcek oolarak adalandırılsada tam olarak örümcek türü değil)Özellikle Kuzey Irak ve çevresinde bulunan bir örümceğe benzeyen ABD li askerlerin değimiyle "camel spider" (deve örümceği) Hakkari dağ komado tugayında bulunan askerlerin değimiyle "sarı ömer"... Örümceğe benzesede tam bir örümcek değil bu canlının iki ağzı 10 bacağı var ve et ile besleniyor... Diğer canlılar akrep gördüklerinide saklancak delik ararken bizim sarı ömer akrep yiyor... Türkiyede yaygın olarak bilinmediği için herhangi bir ad konulmamış sadece "et yiyen örümcek olarak" yada camel spiderin tercümesi " deve yada çöl örümceği... Ama ben bizim askerin kullandığı ismi kullanmak istiyorum "SARI ÖMER"İşte bu dönem ABD i askerlerin olduğu kadar kahraman mehmetçiklermizede musallat olan "sarı ömer" Güçlü çeneleri doymak bilmez iştahları ve hızları öldürmek için yaratıldıklarını kanıtlıyor. Çölün bu saldırgan sakinlerinin avları arasında böcekler kemirgenler kertenkeleleryılanlar ve hatta küçük kuşlar bile var...Sarı ömer tarafından sokulduğunuzu bile anlamayabilirsiniz..Çünkü öncekle dişleriyle deriyi uyuşturup deldikten sonra içeriye eti sıvılaştıran bir sıvı enjekte ediyor.. Daha sonra et kıvamına gelince afiyetle yiyor...

• Vay ! Sarı Ömerçip Vay ! Daha detaylı bilgi için Meydan Larousse Ansiklopedisi 14 ncu cilt,1324 ncu sayfa,17 nci paragrafa bakabilirsiniz..

• Öncekileri Göster
    • :)

• ancripso kardeş ! kültür mantarı gibi döktürdükçe döktürmüşsün maşallah,karşı tarafa uzunca yazıyor demişsin,sende destan üstüne destan yazmışsın !Nerde mi laf sokmuşsun : Kopyala-yapıştır ! Kopyalarda, yapıştırırda bunu senin dile getirmendeki amacı çözemedim ben..Amacın bu şekilde dikkat çekmek ise onu bilemem..Sen bu yolda devam et...Amacına ulaşırsın elbet..

Erkekler Ne Diyor 4

• Bir ara kahverengi keşiş örümceği vardı insanı ıssırdımı büyük yara açan ve kötü eden aaa bu sarıkız güneydoğunun taşları arasında yaşayan bacakları 15 cm lik örümcekti galiba bazen egede daha küçükleri görülür tabi..

• Örümcek demek hakaret olur kendisi et yiyen kıllı tarantuladır.Akreple rahatça boy ölçüşür.

• Akrep bile yiyormus. Midem kalkti

• boyları 7-8 cm civarındadırböyü, solifugae familyasından, ağ yapmayan bir örümcektir. bazı yörelerde rüzgar akrebi de deniliyor. yakından baktığınızda diğerlerinden biraz farklıdır. şekli ve gövdesi bir sarı-akrebi andırır. gövdesinde ayaklara (8) ek olarak sağlı sollu iki adet antenimsi aparat bulunur. gözleri ışıktan rahatsız olduğu için sadece geceleri hareket eder. saatte 1,5 km katedebilir. bu sayı size herhangi birşey ifade ediyor mu tam bilemiyorum ama böyü yanınızdan geçince anlıyorsunuz bu sürati *. zehirli olmadıkları söyleniyor ama kuvvetli çenelerinin ısırıkları fena can yakarmış. en kötü huyları pofuduk yuvalarına götürmek üzere, siz uyurken saçlarınızdan birkaç tutam koparıp alması ki bence en rahatsız edici huyları bu..!bu yaratık hakkında çeşitli çeşitli efsaneler var. saatte 40 kilometreyi aşkın bir hızla koştuğu, çığlık çığlığa bağıran bir bebek gibi sesler çıkardığı ve zehirli olduğu söyleniyor. ama bunların hiçbiri doğru değil. böyü, hiç ses çıkarmaz ve böcek, kertenkele gibi küçük yaratıkları yer.bir sabah yorganımın* üzerinde koskoca bir böyü gördüğümde dona kalmıştım. allahtan soğuktan hafif bayılmış ve ben yorganımın içinden dışarı süzülürken beni farkedemedi. spoiler: zavallının 2 dakika sonraki hazin sonunu sanırım tahmin edebiliyorsunuzdur.haa, bir kötü huyları daha var. ne zaman bahsi açılsa her seferinde karşınıza çıkarlar. buna ben en aşağı 10 kere tanık oldum ... ama istanbul'da yaşayanlar derin bir oh çekebilir, çünkü bu şehirde bavulunuzda sizden izinsiz evinize transfer olmadığı sürece bir tehlike yok. zira bu hayvan sıcak şehirlerin ve ortamların hayvanıdır... zaten zehirsiz olduğu için sorun yok !

• Nasil bahsi acilsa, ? Mesela ben arkadasimla konusurken karsima mi cikiyor ? Ayrica insan eti yiyip.yedigi yeri curutuyomus daha ne olsun

• Öncekileri Göster
    • Rica ederiz sayın soran..En iyi cevap : Fiyonk ! secmelisin bence bu kadar emeğin karşılığı olmalı..

• oouuww gerek yoktu veni sağol yinede:)

• bir arkadaşımı geçen hafta uyurken baş parmağına kadar yemiş. 4 parmağı yarıya kadar gelmişti. baş parmağı hiç yenilmemişti. sonra kaptığı bir virüsten 4 gün hastanede kaldı. bugün öğrendim ki yoğun bakıma alınmış. yaşam fonksiyonları durmuş. :(

• Saka degil dimi?

• Öncekileri Göster
    • pakistana gönderildi bir tur firmasıyla. orada çalışıyor diye. konakladıkları merkezi bir yerde başına gelmiş bu olay. apar topar istanbula getirilmiş. şu anda durumu çok kötü. sanırım zehirleyebiliyor örümcek.

• Tedavisi yok mu bunun ya. Tkrar gecmis olsun Allah acil sifalar versin

Kızlar Ne Diyor 2

• peki bişi sorcam bu insanları yiyor okey ama tedavisi mümkün değil mi? o insanlar çürüyüp gitcekmi?

• Bu soruya ben de daha yanıt bulamadım malesef

• wikipedia'da anlatilanlara göre solifugae türü bu heyvanat pek cok mit ve abartili hikayeye konu olmustur. wikipedia, cok da büyük degillerdir canim demekte. en büyügünün bacak araligi 12 cm kadar olup(daha en olsun ulan!?), benzerlerine göre hizlica olmakla beraber aslinda saatte 16 km ile asagi yukari kosan bir insan hizinda hareket edebilir(bence siz yine de her zamankinden biraz daha hizli kosun). hindistan'daki bir cinsi disinda* zehirsizdirler ve ag üretmezler(örümcekten bahsettigimize emin degilim artik, nitekim degilmi(bkz: arachnids)).bir ara orta dogu'da görev yapmakta olan amerikan askerleri arasinda bu örümcegin anestezik bir madde ile uyusturdugu insan etiyle beslendigine dair söylentiler cikmissa da gercekligi yoktur. anestezik bir madde salgilayamazlar, tehdit edilmedikce kendilerinden büyük raakibe girmezler, cok büyük yüksekliklere sicramazlar. develere musallat olup ic organlariyla münasebette bulunmazlar. tüm bu hikayelerin yeni dönem askerleri korkutmak icin uyduruldugunu söyleyebiliriz.insanlara karsi olusturabilecegi en büyük tehdit kendisine bulasildiginda, nefsi müdafaa icin aldigi isirikla büyükce bir yara olusturmasi ve bunun enfksiyon kapma riskidir.Kaynak ekşi sözlük+wikipedia

• Orumcek degil canavar sanki. Tesekkurler

• Rica ederim fiyonk..Ne demek..Kopy-paste varken sıkıntı yok :)

Yükleniyor...