Akvaryumda sorun var!!

Merhaba tekrardan..Akvaryumumu minnacık salyangozlar sardı ve ne yapacağımı bilemiyorum.Nette araştırdım bitkili akvaryumda salyangoz olurmuş bende 1 bitki bile yok tamamen kayalıkla dolu.Balıklarım ciklet (portakal-sarıprenses-ıceman vs)

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Yemek tuzu ve dezenfaktan atın,sanırım canlı yem verdiniz bu ara,ondan bulaşmıştır,

• 3 veya 4 ay kadar once kan kurdu alıp vermıstım bır kısmı malum taşların altına kaçmıştı.. salyangoz ondanmıdır yani

• Öncekileri Göster
    • teşekkür ederim

• Ben teşekkür ederim,

Erkekler Ne Diyor 4

• taşları çıkar kaynat biraz da tuz at akvaryuma. Cikletler yaşatmaz o salyangozları.

• cıkletler yer dıye beklıyorum ama hıcbırı yemıyor hatta 2 tane macracanta bıle var tankta salyangoz yıyıcısı denen balık sozde.. banamısın demıyor ama tuz olayını deneyeyım.balıklara zararı olmazmı tuzun? akvaryum 250 lıtre ne kdr tuz uygun olur

• Öncekileri Göster
    • çok teşekkür ederim

• bende 2 tane elma salyangozu vardı içlerini boşalttılar 1 haftada. :)

• akvaryumunuza akşam biraz tuz atın (avuç içi kadar) ve yatarken filtreyi kapatıp hava motorunu açın tek seferde ölmezlerse ertesi akşam tekrarlayın.

• tamam tuz olayını deneyeyım kaya tuzu var evde 250 lıtreye bı avuc yetermı

• senin akvaryum biraz büyük sanırım 250 litreye 2 avuç da atabilirsin sorun olmaz. cıkletler sağlam balıklardır zaten tuz onları etkilemez.

• sorunu alayım?

• ufacık salyangozlar bastı akvaryumu ve belki yuzlerce oluyor bırden lanet seyler.gunduz ortada yoklar gece olunca camları kaplıyorlar resmen

• Öncekileri Göster
    • balık turşusu:D:D:D

• :))

• Eğer bi elma salyangozu attıysanız temizlemesi için yavrulamış olabilr .s

• hayır hiç salyangoz atmadım.bitki falanda yoktu yani gerçekten inanılmaz birşey nerden çıktılar biranda anlamış değilim :( 1 yıldır yeni balık bile eklemedim hiç sorun yoktu :(

• İlginç

Kızlar Ne Diyor 1

• Ciklet akvaryumunda salgoz olduğunu ilk kez duydum gerçekten de. Temizledin mi akvaryumu?

• dış fıltreyı ıcındekılerı herseyı temızledık ufacık bır azalma olmadı cıldırmak uzereyım :((

• Öncekileri Göster
    • vallahi 5 yıldır uğraşıyorum bu hobiyle ilk defa böyle birşeyle karşılaştım hobimden soğudum :(

• Soğuma ya çok güzel bi şey devam et. Umarım kısa sürede düzelir :)

Yükleniyor...