Hangisini gerçekleştirmen durumunda hayat sana güzel olur?Hangisini gerçekleştirmen durumunda "hayat sana güzel" olur? Kapat

Akvaryumda sorun var!!

Merhaba tekrardan..

Akvaryumumu minnacık salyangozlar sardı ve ne yapacağımı bilemiyorum.Nette araştırdım bitkili akvaryumda salyangoz olurmuş bende 1 bitki bile yok tamamen kayalıkla dolu.

Balıklarım ciklet (portakal-sarıprenses-ıceman vs)

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Yemek tuzu ve dezenfaktan atın,sanırım canlı yem verdiniz bu ara,ondan bulaşmıştır,

0|0
    0|0
    • 3 veya 4 ay kadar once kan kurdu alıp vermıstım bır kısmı malum taşların altına kaçmıştı.. salyangoz ondanmıdır yani

• teşekkür ederim

• Ben teşekkür ederim,

Erkekler Ne Diyor 5

• sorunu alayım?

0|0
    0|0
    • ufacık salyangozlar bastı akvaryumu ve belki yuzlerce oluyor bırden lanet seyler.gunduz ortada yoklar gece olunca camları kaplıyorlar resmen

• balık turşusu:D:D:D

• :))

• taşları çıkar kaynat biraz da tuz at akvaryuma. Cikletler yaşatmaz o salyangozları.

0|0
    0|0
    • cıkletler yer dıye beklıyorum ama hıcbırı yemıyor hatta 2 tane macracanta bıle var tankta salyangoz yıyıcısı denen balık sozde.. banamısın demıyor ama tuz olayını deneyeyım.balıklara zararı olmazmı tuzun? akvaryum 250 lıtre ne kdr tuz uygun olur

• çok teşekkür ederim

• bende 2 tane elma salyangozu vardı içlerini boşalttılar 1 haftada. :)

• akvaryumunuza akşam biraz tuz atın (avuç içi kadar) ve yatarken filtreyi kapatıp hava motorunu açın tek seferde ölmezlerse ertesi akşam tekrarlayın.

0|0
    0|0
    • tamam tuz olayını deneyeyım kaya tuzu var evde 250 lıtreye bı avuc yetermı

• senin akvaryum biraz büyük sanırım 250 litreye 2 avuç da atabilirsin sorun olmaz. cıkletler sağlam balıklardır zaten tuz onları etkilemez.

• Eğer bi elma salyangozu attıysanız temizlemesi için yavrulamış olabilr .s

0|0
    0|0
    • hayır hiç salyangoz atmadım.bitki falanda yoktu yani gerçekten inanılmaz birşey nerden çıktılar biranda anlamış değilim :( 1 yıldır yeni balık bile eklemedim hiç sorun yoktu :(

• İlginç

Kızlar Ne Diyor 1

• Ciklet akvaryumunda salgoz olduğunu ilk kez duydum gerçekten de. Temizledin mi akvaryumu?

0|0
    0|0
    • dış fıltreyı ıcındekılerı herseyı temızledık ufacık bır azalma olmadı cıldırmak uzereyım :((

• vallahi 5 yıldır uğraşıyorum bu hobiyle ilk defa böyle birşeyle karşılaştım hobimden soğudum :(

• Soğuma ya çok güzel bi şey devam et. Umarım kısa sürede düzelir :)

Yükleniyor...