Lisede sözel seçen biri üniversitede hangi bölümleri okuyabilir?

Lise 2'ye geçtim,bölüm tercihleri yapılacak. Sayısal dersleri görmek istemiyorum. Sözelde hangi dersler var? Bölüm tercihleri nasıl yapılıyor? Dilekçeyle mi?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Tarih psikoloji felsefe türkçe falan filan

• psikoloji eşit ağırlık değil miydi

• Öncekileri Göster
    • Tm'de de var sözelde de var. Fakat sözelde gelinebilecek en yüksek nokta olduğu için puan toplaması çok zor.

• Yooo

Erkekler Ne Diyor 9

• radyo televizyon gazetecilik ilahiyat ve sözel öğretmenlikler bir de arkeoloji var bence fırsatın varsa sayılsacı ol

• sözel bölümleri okuyabilir

• Benim zamanımda çoktu :) ama şimdi az bildiğim kadarıyla.İletişim fakültesi, ya da meslek yüksek okulu. Edebiyat ve öğretmenliği de olabilir.Ama eğlenceli olsun istiyorsan iletişim fakültesini tavsiye ederim :)

• Sözel den..4 yıllık Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık okuyorum..Gayet memnun..Kalbinin sesini dinle..Bölüm tercihini okuldan 2 hafta sonra okula gidip yapıyodun bizim zamanımızda..şimdi bilmiyorum

• Üniversitede ne kadar lüzumsuz bölüm varsa hepsini tercih edebilir.

• sözel secersen üniden mezun olduktan sonra boş kalırsın.bence sayısal sec en azından hemşirelik falan gelir. Ataması da çok atama puanları da düşük.Karar senin.

• sözel secersen unıversıte kuşu senın ıcın uçar gider en kısır bolmdur

• Tarih türkçe felsefe vs vs ..

• ac tercih klavuzu bak embsil burda neden soruyorsun

Kızlar Ne Diyor 4

• Alan yok artık.

• yavrum benim lise son bitti bende sözelim seneye yine sınava giricem çok düşünürdüm bu konuları ama şimdi diyorum kii hele bir kazanayım da ondan sonra düşünürüz bölümü cartı curtu bizim kritlerlerimiz belli zaten edebiyat gazetecilik tarih arkeoloji falan fistan işte ama şimdiden kafanı bu kadar yorma sen sınava konsantre ol ;)

• Reklamcılık gazeticilik falan olabilir.

• Bende sözelciyim sayısal yapabilseydim eşit ağırlık seçerdim ama biraz kolaya kaçtım sanırım. Sözel bölümde fazla bir meslek edinme şansın yok hep sabit meslekler.Meslek çeşitliliği açısından en zengin bölüm eşit ağırlık.

Yükleniyor...