• Sor
  • Bence

Göz ağrısı şikayeti için ne yapılmalı?

İşim gereği Bilgisayara çok bakmaktan gözlerim ağrıyor sizce nasıl geçer?

En İyi Görüş

  • Göz molaları alın: gün çinde gözlerinizi ara sıra ekranın dışında başka bir yere odaklamaya çalışın. Örneğin şu egzersizi deneyebilirsiniz: parmağınızı yüzünüzün birkaç cm önüne kaldırın, parmağınıza bakın ve parmağınızı ileri geri yavaşça oynatırken gözünüzle takip edin. Daha sonra daha uzaktaki bir cisme bakın, bir kaç saniye uzaktaki cisme odaklanın. Sonra tekrar çalışmaya dönün. Bu egzersizi günde en az 3 kez tekrarlayın.Ortam değiştirin: mümkün olabilirse her saat başında ayağa kalkıp biraz hareket edin veya arkanıza doğru uzanıp birkaç saniye gözlerinizi kapayın. En azından her saat 5 dakika mola vermeye çalışın. Bu sürede başka işlerinizi yapın, mesela gerekli telefonlarınızı edin veya kağıt işlerini yapın.Daha sık göz kırpın: göz kuruluğunu engellemek için daha sık gözlerinizi kırpmalısınız. Halbuki tam tersine pek çok kişi ekrana bakarken daha az sıklıkla göz kırpar, bu da göz kuruluğuna neden olur. Daha çok göz yaşı üretip gözlerinizin kayganlığının sağlanabilmesi için bilinçli olarak daha çok göz kırpmaya gayret edin.Uygun gözlük kullanın: eğer gözlük veya lens kullanıyorsanız bunların ekran karşısında kullanıma uygun olup olmadıklarını öğrenin. Pekçok lens kağıt okumaya uygundur ama bilgisayar ekranına uygun olmayabilir. Göz doktorunuza bu konuyu danışın.

Faydalı mıydı sence? Evet

Senin görüşün var mı?

0/2000

Kızlar Ne Diyor 4

Erkekler Ne Diyor 5

  • Göz ağrısı için doktora gitmek şart mı link Göz ağrısı nasıl tedavi edilir link

  • göz damlaları kullanabilirsin.Ama göz ağrısı psikolojik bir ağrıdır.Sürekli kafana taktığın ve gözünle oynadığın için ağrı devam eder.Uyuduğunda ise geçer.Bu yüzden onu unutmaya çalış

  • ''Bir kimse, yemek için ellerini yıkayınca, ıslak olan parmaklarının ucunu gözlerinin pınarına koyup geriye doğru silse, o kimse, Allahü teâlânın izniyle, göz ağrısı görmez.'' İslam Ahlakı Kitabı.yemekten önce ellerini ve ağızını yıkayıp ellerini kurulamadan işaret parmaklarını göz pınarına burun tarafından şakaklara doğru süreceksin. Aynada iyice bakarsan göz pınarını görebilirsin. alt kapağın bittiği yerde ufak bir oyuk gibidir.Ayrıca bunu yapmak Sünnettir. Sevap alırsın Müslümansan.

  • Akan suya veya gökyüzüne bakmak iyi gelir derler, ben denedim cidden dinlendiriyor...

  • Doktor

Facebook'takiler Ne Diyor
 
Yükleniyor...