Coğrafya öğretmenliği mi okumalıyım yoksa coğrafya bölümü mü? Sizce nasıl olmalı ya da bir fikir?

Arkadaşlar sizce coğraya öğretmenliğimi okumalıyım yoksa coğrafya bölümümü evet öğretmenlik okusam atanamazsın, işte kendi mesleğini yapamazsın gibi şeyler söylüyolar coğrafya bölümü okusam bu seferde iyi bir yerlere gelemezsin o kadar coğrafyacı kpss de iyi alsalar bile boştalar falan filan gibi laflar var gerçekten coğrafya bu kadar kısıtlı vede imkanları elverişsiz filan mı anlamadım gitti bu konularda gerçekten bilgisi olanlar bir yardım edin be sizce gerçekten okursam bu duruma düşermiyim

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• bence öğretmenlık okumalısın bölüm daha zor oluyo ve sonradan formasyon falan ugrasıyosun ama öğretmenlikte en azından az da olsa bı umut var en kötü dersaneler var..ben sınıf öğretmenlıgı okuyorum benim de atamam az ama umudum var.

• Teşekkürler:)

Kızlar Ne Diyor 3

• Bence ikisini de okumamalısın.Bölümde zaten pek bişe yok.Coğ öğretmenliğinin atamasıda pek yok.

• Öğretmenlik okursam atanamam açıkta mı kalırım yani şimdi azda umut yok mu?:(

• çok az alım var diye biliyorum kpss de derece felan yapman lazım o derece.

• 1ay

Kpss senden o kadar Çok puan yapmana gerek. yok bence bence internetten baktım 73 puanla. Atanıyomus. Ama dıger branş ogretmenlikleri 80 benc 85 le Atanıyomus onlara gore daha avantajlı şu an lise sondayım. Bende cografya ogretmenligi dusunuyorum

• kesinlikle fen-edebiyat fakültesi yazma.yazcaksan ve illa coğrafya olacak diosan eğitim fakültesini tercih et.

• Şimdi fen edebiyat fakültesinin içinde mi oluyor coğrafya bölümü yoksa coğrafya öğretmenliği sadece eğitim fakültesi diye mi geçiyor bi bilgilendirir misin rica etsem

• Öncekileri Göster
    • sağol teşekkür ederim eğitim fakültesi daha mantıklı bide şu var atanmada şansımız az mı?

• atamaları bilmiyorum coğrafya öğretmenliği için :((.internetten araştırabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 1

• Coğrafyada kendini gerçekten iyi hissediyormusun , seviyormusun, iyimisin?

• Tabiki de sevmesem iyi olmasam neden bu kadar ilgileneyim ki coğrafya dersi çok hoşuma giden çok sevdiğim özellikle konuları hoşuma gidiyo zevk alıyorum işlerken:)

Yükleniyor...