Büyümeyen yavru köpekler cinsleriyle birlikte köpek besleyenlerin tavsiyesi olursa sevinirim :)

Köpek alicam ama çok kararsızım ilk olucak çünkü o kadar güzel cinsler varki hangisini alicam konusunda kafam karışık önere bileceğiniz güzel yavru cinsler varsa (İsimleriyle ve petshop bilgileriyle alsam..)


0|0
4|8

En İyi Kız Görüşü

 • Köpek bir canlı ev süsü ya da biblo değil eşya seçer gibi güzelliğine göre değil sorumluluğunun bilinciyle senin hayatına, tempona en uygun olanı alman gerekir. Örneğin border koli güzeller güzeli ama çoban köpeği olduğu için apartman hayatına uygun bir hayvan değildir. Sadece güzel olduğu için bir canlıyı evine hayatına alırsan zorlamaya başladığı yerde bırakırsın... Köpek almadan önce bazı şeyleri bilmen gerekiyor: köpeğin kendine has ağır bir kokusu var, köpek kokar. Sabahları yaz-kış-kar-yağmur-çamur demeden tuvalet ihtiyacı için dışarı çıkartman gerekir en az akşam da aynı şekilde, tabii tuvalet eğitimi oduktan sonra bu söylediğim. Öncesinde eğitme yollamazsanız o eve yapacak sen takip edip anında müdahele ederek öğreteceksin eve yapmamasını. Tatile giderken her yer kabul etmez köpeği ona sağlam bakacak yer bulmak lazım. Dişi köpek 6.aydan itibaren regl olur ev için erkek köpek uygundur. O sana karşılıksız bağlanır köpek aldığında hayatına bir can, canlı alıyorsun sıkıldığında sorumsuzca bırakıp atacağın bir süs değil bunu iyi düşün. 60 günlükten alıp 5 yaşına getirdiğim bir Husky köpeğim vardı buz mavisi gözlerinden sevgi fışkıran ama kaçırıldı kaybetmek de çok ağır bir yük. Ayrıca petshop değil veteriner aracılığıyla ya da petlerle ilgili sitelerde sahibinden al hayvanı

  0|0
  • Şikayet

   ayrıca minimım 6 haftalık olana kadar annesiyle kalıp süt emmeli yoksa ölür

  • Şikayet

   öncelikle geçmiş olsun diyorum yazık olmus zaten bende alıp 2-3 sonra kenara atıcam demedim sonuna kadar bakabilirim ama büyümeyen cinslerden olursa ve eve yatkın bir ırk olursa sevinirim önerebilecegin siteler varmı?