Büyümeyen yavru köpekler cinsleriyle birlikte köpek besleyenlerin tavsiyesi olursa sevinirim :)

Köpek alicam ama çok kararsızım ilk olucak çünkü o kadar güzel cinsler varki hangisini alicam konusunda kafam karışık önere bileceğiniz güzel yavru cinsler varsa (İsimleriyle ve petshop bilgileriyle alsam..)

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Köpek bir canlı ev süsü ya da biblo değil eşya seçer gibi güzelliğine göre değil sorumluluğunun bilinciyle senin hayatına, tempona en uygun olanı alman gerekir. Örneğin border koli güzeller güzeli ama çoban köpeği olduğu için apartman hayatına uygun bir hayvan değildir. Sadece güzel olduğu için bir canlıyı evine hayatına alırsan zorlamaya başladığı yerde bırakırsın... Köpek almadan önce bazı şeyleri bilmen gerekiyor: köpeğin kendine has ağır bir kokusu var, köpek kokar. Sabahları yaz-kış-kar-yağmur-çamur demeden tuvalet ihtiyacı için dışarı çıkartman gerekir en az akşam da aynı şekilde, tabii tuvalet eğitimi oduktan sonra bu söylediğim. Öncesinde eğitme yollamazsanız o eve yapacak sen takip edip anında müdahele ederek öğreteceksin eve yapmamasını. Tatile giderken her yer kabul etmez köpeği ona sağlam bakacak yer bulmak lazım. Dişi köpek 6.aydan itibaren regl olur ev için erkek köpek uygundur. O sana karşılıksız bağlanır köpek aldığında hayatına bir can, canlı alıyorsun sıkıldığında sorumsuzca bırakıp atacağın bir süs değil bunu iyi düşün. 60 günlükten alıp 5 yaşına getirdiğim bir Husky köpeğim vardı buz mavisi gözlerinden sevgi fışkıran ama kaçırıldı kaybetmek de çok ağır bir yük. Ayrıca petshop değil veteriner aracılığıyla ya da petlerle ilgili sitelerde sahibinden al hayvanı

• öncelikle geçmiş olsun diyorum yazık olmus zaten bende alıp 2-3 sonra kenara atıcam demedim sonuna kadar bakabilirim ama büyümeyen cinslerden olursa ve eve yatkın bir ırk olursa sevinirim önerebilecegin siteler varmı?

• ayrıca minimım 6 haftalık olana kadar annesiyle kalıp süt emmeli yoksa ölür

Erkekler Ne Diyor 8

• bence boxer all

• büyümeyen cinslerden önerirseniz sevinirim..

• Köpeği petshoplardan alma da, ne alırsan al.

• nerden alıcam baska bilgin varmı ?

• yaa bende 2 tane red nos var. 8 aylık yavru sayılır.. eğer bakıcaksan sana verebilirim birini.

adam gibi bakıcak birini arıyorum.. aşısı karnesi herşeyi tastamam.

• cok fazla kaçar bana o bas edemem yavru düsünüyorum

• profil resmimde varr..

• resmi falan varmı gösterebilecegin ?

• border koli al güzel köpektir.

• bahçe varsa al yoksa zor gerçekten bakımı

• rica ederim

;)

• Teşekkürler :)

• bilmem kopek belsemedım ama sız bılırsınız

• Öncekileri Göster
  • Bırak küçük köpeği,evi kirlettiğinedeğmez.Madem illaha köpek diyosun biraz ele avuca gelir iri bi köpek besle derim.Bi bayan için Alman Kurdu gayet ideal mesela.Ufak istiyosan chihuahaha mı ne var yazılışı tam aklımda değil bunu alabilirsin

• La olm bak sonunda tavsiyeyide yaptım.Başını okuyonda niye sonunu okumuyon :@

• tamamda soruma göre cevap yaz sende yavru yazıyo orda hayret biseyy

• Ünlem münlem ne ayak ? Noluyo.İnsanlık ediyoz teşekkür etmen gerekirken yaptığın harekete bak

• Öncekileri Göster
  • hiç büyümeyen cinsleri bende arıyorum evde beslemek için bulursan bana da haber ver

• Kanish Terrir. Numaraları var zaten. 2 Numara alsan hem köpek gibi seversin hem de küçük gibi evde beslersin.

0-1 ve 4-5 numaralar ya çok küçük ya çok büyük oluyor.

• güldüm sadece bulabilirmisin derken sorunmu var ?

• Cümlen, anlatımın çok hoş, Google'da türlere baksam bulurum, yardımcı olurum ama yazının sonundaki o ":D" nedir ya?!

• bugun bir köpek gördüm yalnız adamdan köpegin cinsini duyamadım yani daha dogrusu o söleyemedi rottweiler gibi tipi ama s yada j falan baslıyodu bas harfi tüm yeri siyah sadece alnının orasında birazcık kahverengilik var büyümüyomus.. bulabilrmisin ? :D

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 3

• -shi tzu diye köpek var ama shi tzu malteser degil sadece shi tzu, bunlar kisa sacli oluyorlar. cok sevimliler.

-Zwerpinscher var ama :( bu almancasi, türkcesi ne bilmiyorum :S Zwerg=cüce demek cücepinscher olabilir belki :)) bilmiyorum gercekten, bunlar fazla büyümüyorlar

-Mobs var ama onu tavsiye etmiyorum arkadaşimin var :( kücük köpek büyümüyor ama tuhaf tuhaf sesler cikartiyor, sadece o köpekte degil mobslarin hepsi ayni sesleri cikartiyormuş, geniriyor gibi horluyor gibi felan :D ben köpek sevmeme ragmen tiksinmiştim :S

- Ve en iyiler en sona kalirmiş :)) Boo köpegi hayalimde ki köpek desem yeridir yane :D cok tatli ve sevimli bi okadar da oyun sever ve şimarik bir köpek. Cinslerinden ötürü kabarik tüylüler yane koyun gibi desem yeridir :) fakat, kirktiklari icin cok sevimli oluyor. Sadece kafa tarafini fazla kirkmiyorlar sevimliligi de ordan geliyor zaten. Google aratirsan Boo diye aşik olucagindan eminim :)) dünyanin en tatli köpegi olarakta geciyor

• Beagle al hem akıllı hem büyümeyen cinsten köpekler

• Sağol

• Hayır büyümüyorlar

• büyümüyomu o ? ben büyüyo diye biliyorum

• naber cemre:) adaşımı görünce bi selam verim dedim:)

• aynen :)

• kusura bakma bi fikrim yok:( ama köpek al yaa iyidir:)

• sağolasın :) adaşım memnun oldum :D soruma cevap vericekmisin ?

Yükleniyor...