25 bin TL param var. Nereye yatırım yapmalı?

Miras olarak 25 bin TL elime geçti.Parayı nasıl değerlendirebilirim? En iyi geliri nasıl sağlarım? Siz olsanız ne yapardınız?

0|2
3086

En İyi Kız Görüşü

• Biz borsaya yatirim yapioruz hisselerimiz cok var. Ama kendimiz ugrasmioruz isvicredeki bankamiz yapior

0|0
    0|0
    • Gerçekten mi ne güzel kardeşim çok sevindim adınıza

• Bizde nisanlimla emekliye ayrilana kadar ya da Allah gostermesin bize bisey oldugunda cocuklarimza kalmasi icin uzun sure vadeli ( en az 10 yil) boyle bir yontem sectik ikimiz her ay 300 eur yatiriyoruz oraya para icerdebkendi kendni isliyor. En az ayda 8 % kazanc gelior bunu sana ne altin ne dolar verir. Banka dedigim gibi yurtdisinda iflas etse dunya batti demek ztn. Birde nezaman paraya ihtiyacin olsa beklemeden iki uc gun icinde ceke bilirsin. Biz simdi ev kredisine girdik o paraya elliyemez bu banka bile

• Cokhaklisin kardeşim

En İyi Erkek Görüşü

• gençlerin sürekli takıldığı yerler olan ınternet cafe olabilir iyi para var o işte.

0|0
    0|0
    • Şimdi öncelikle nasıl bir iş ile meşgulsunuz? Yatırım yaparken işinizin başında olacak mısınız? Yoksa taşınmaz mı almayı planlıyorsunuz? Sorunuzu daha detaylı sorarsanız yardımcı olmak isterim.

• Tekrar Merhaba, Emlak sorularınız için emlakmusaviri. net/27/emlak-soru-cevap-bolumu kopyalayıp adres çubuğuna yapıştırın ve konusunda uzman danışmanlarımız ücretsiz olarak sorunuzu cevaplasın.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 29

• Dolar almak en mantıklısı bence :)

1|2
    0|0
  • Ks'da xper biriktir , zamanla değerlencek 😁.

0|0
    0|0
  • Yeteneğin varsa borsa👍

0|0
    0|0
  • Varsa paranız bir ev alın kiraya verin ya da araba alıp satın.

0|0
    0|0
  • Arsa al

0|0
    0|0
  • yat al yat

0|0
    0|0
  • karı kıza yedirebilirsin

0|0
    0|1
  • Ben altına yatırırdım.Yaz da geliyo Ayrıca Avrupa ve Amerika ekonomisi de malum.Altının artacağını düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Evet yatirim yapmaliyiz

0|0
    0|0
  • Arsa ve gayrimenkul

0|0
    0|0
  • Ev al kiraya ver

0|0
    0|0
  • Dolar

0|0
    0|0
  • Faize harama bulaşma, 1 en iyisi

0|0
    0|0
    • Eğer ben bir kişiye ihtiyaç sahibine istediği meblayı verip ondan fazlasını alırsam haram olur. Ben paramı nerde saklıyacam evde saklıyacak halim yok. Tabiy ki bankaya yatıracam. Bu parayı faizsiz yatırsam param eriyip gidecek enfilasyon dan eriycek. Yani her gecen zamanda param azalacak.1 lira olan ekmek 1 yıl sonra 2 lira olduğundan benim yatırdığım para aynı olacak. O yüzden ben faizi pek haram bulmuyorum açıkcası.

• Tamam burda yazılanlar doğru ben faiz haram değildir demiyorum. Faizi ne şekilde verilip ne şekilde alındığı önemlidir haram olması için. Misal benim evim var. Kiraya veriyorum ve gelir elde ediyorum. Misal benim param var kiraya veriyorum. Ve gelir elde ediyorum. Biri evimde kalıyor. Diğeri verdiğim parayı kullanıyor. Şimdi burda ki haramı bana acıklar mısın?

• siz bildiğiniz gibi yapın.

• Bence bankaya yatır biriksin daha sonra düşünürsün ne yapacağını

0|0
    0|0
  • Tabi ki de altin ben 110 a almistim bak firladi altin.

0|0
    0|0
  • Euro rıske atma

0|1
    0|0
  • altına

0|1
    0|0
  • Altın

0|1
    0|0
  • ben altın alırdım altın altın altın <3

0|0
    0|0
  • Bana yatırım yap.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    9

Erkekler Ne Diyor 85

• Borsa dışında diğer tüm yatırımlar pek birşey kazandırmaz işletme açmak borsadan daha riskli bile olabilir eğer tecrübe yoksa ben olsam tamamını borsada değerlendirirdim mesela 1 ay kadar önce borsa çok çok düşüktü alım için büyük fırsatlar vardı bende para olmadığı için alım yapamadım zaten hali hazırda bütün param zararda olan bir hisse senedindeydi ve sadece 4 000 tl lik hisse senedi aldım 0.98 den krdmd aldım ve şimdi 1.39 ama eğer diğer anaparamda nakitte olsa tamamı ile alım yapabilir ya da kademeli alım yapabilirdim borsa takip ve birazda doğru hisse senedi alma sanatı benim alım satım yaptığım 3-4 hisse senedi vardır diğerleri ile ilgilenmem çünkü bilmiyorum çoğunu

0|0
    0|0
  • Geleceğine, küçük yatırım diyorsan cumhuriyet altını ama büyük yatırım diyorsan o zaman emlak bu ikisi her zaman prim yapan yatırımlardır.

0|0
    0|0
  • Sterlin'e.

0|0
    0|0
  • Borsa işini profesyonel yapıyoruz ekibimiz var ağlatıyoruz borsayı 149 kişilik ekibimiz var dünya borsa sampiyonu ve ikincisi ekipte
    Ağlatıyoruz öyle söylüyeyim 😀😀😀

0|1
    0|0
  • Önce şu konuda anlaşalim yatırım yapacaksan 200.000 yüksek bir rakam değil benim önerim hisse viop ve forexten oluşan bir yatırım sepeti olurdu ancak anladığım kadarıyla yatırım bilgin ve tecruben yok önce kafanda vade belirle sonrasında %75 özel sektör bonosu kalan %25 lik kısma ise 32 gunluk faiz olabilir

0|0
    0|0
  • Evlen düğün yap, takılan altınları da bankaya yatır, sermaye az kar büyük :)

0|0
    0|0
  • Bu dünyada en karlı yatırım dindir.

2|0
    0|0
  • 1. tavsiyem. Eger ailen yayla köy gibi yerde yyaşıyorsa doguda kucuk bas hayvanlar ucuz 15.000 tl sine hayvan al tanesi 250 den alsan dişi olarak 15.000 e 60 tane alirsin sıkı pazarlikla 70 tane bile alabilirsin. Ailen 1 yıl baksin. Hepsi 1 er tane yavrulasa 120 tane yapar sabretsinler bir yil daha baksinlar 250 tane olur. tanesini 500 tl ye versen 125.000 tl paran olur diyelim ki 25.000 tl masraf ettin yem aldin 2 yillik felan herseyin toplamini ciksan rahat 2 yilda 15.000 tl paran olur sana 75.000 tl.
    Ama bu sadece bir tavsiye ;)

0|0
    0|0
  • şu an hic bisi yatirilmamali zaten yuksek
    yukselsr bile pek yukselmez

Ben altin almistim 81 lira iken 97 de sattkm hdhs

0|0
    0|0
  • üçünede yatırım yapmam şu an üçüde zirvede belki bir miktar daha çıkabilir ama önümüzdeki aylarda hızlı bir düşüş beklememekle birlikte bir miktar daha yükseliş ya da yerinde sayma bekliyorum dolar üçü kırarsa 3,5 seviyelerini görebilir ama üçü kıracağını düşünmüyorum altında öyle borsaya yönel bence yakında çoğu hisseler bedelsiz açıklayacak ya da temettü dağıtacak ve endekste o kadar yüksek değil

0|0
    0|0
  • Niye gizli sordun,paralarını mı çalıcaz.

Ya da seni zengin olduğn için mi seveceğiz,arkadaş olarak ekleyeceğiz.

öyle çok büyük bi para değil 7 bin kadar" diyerek kendini gene de garantiye almışsın.

Soulmatesneverdie'a sor.Sana anlamadığın bir dilde tavsiyeler versin

0|0
    0|0
    • ya sen neyin peşindesin anlamadım ki ben sadece nezaketen gizliden sordum paranı mı çalıcaz da ne ya ne ne alaka arkadasım cevap yazmaa o zman mal mısn malatyalımısın...

• Malım,çok naziksiniz efendim.Nezaketen gizli soruyorsunuz,çokta nazik ceevaplar veriyorsunuz

• ne kadar paradan söz ediyoruz

0|0
    0|0
  • Sermayenin miktarına bağlı

#Türkerkeğii

0|0
    0|0
  • Arsa şu devirde.

0|0
    0|0
  • Gayrimenkul...

0|0
    0|0
  • Kaçak sigara ( teröristlerden alınanı demiyorm,avrupadan getirt ) ve viski depola.2013te yeni zamnlar gelicek,o zamlarla birlikte kazancını hiç yorulmadan 30.000+ yapabilirsin

0|0
    0|0
  • WC ye.

Küçük 1 lira büyük 2 lira.

Bir araba parası kaybım olmuştur.

0|0
    0|1
  • Gayrimenkul

0|1
    0|0
  • en mantıklısı banka oluyor ev alıp kirayada versen banka zaten sana o parayı veriyor boşa kürek çekersin bir alanda çok iyi değilsen bilmediğin bir işe girişerek aşırı risk alacaksın ve batma olasılığını da hesaplaman gerekir durduğu yerde değerlendirmen daha iyi bir çözüm istersen repoyada bir bak repoya koyarsan daha çok ya da daha az mı bir hesaplattır bankada

0|0
    0|0
    • Evet banka bana zaten o parayı veriyor. Fakat ev den hem kira alıp hem atıyorum 100.000 tl aldığım ev 2-3 sene sonra 125.000 TL gibi bir değer artışı olabilir. Hem kira hem değer artırımı oluyor. Fakat bankaya koyduğumda sadece faizi geliyor. Ana para olduğu gibi kalıyor. O yüzden parayı değerlendirmek lazım.

• öylede hocam 100.000 gibi bir meblağ ile güzel bir ev bulabilcekmisin kiracın iyi olacakmı düzenli ödenmesi gerekecek falan 5 yıl dinlendir parayı sonra ev al 100 bin cepte kalsın bence borsada ben takılıyorum japon yeni var anlayan arkadaşın varsa ona bir yatırım yaparsınız başka bulaşmanı tavsiye etmem

• borsa ile ilgileniyorsan Şu an alabildigin kadar petrol al derim şuana en düşük seviyede ama en ufak devletler arası sürtüşmede (petrol üreticileri arasında) fiyatı fırlar

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    65
Yükleniyor...