Kürt kavramına ve Kürtlere bakış açınız nedir?

Saygısızlık yapılmaması temennisiyle , düşünceleriniz nelerdir ?

Güncellemeler:
Bayan arkadaşlar , erkeklere nazaran daha sağ duyulu yaklaşmışlar olaya.Şimdi her kürt , terörist dersen , senin hitlerden farkın kalır mı ? Ben bir kürtüm.Ben ve yakınlarımın hepsinin evinde atatürk resmi ve türk bayrağı bulunur.Benim gibilerden onbinlerce var.Bölücü zihniyet taşıyanlarla irtibat kurmuyor , selam vermiyoruz.Askerde onlara karşı savaşıyor , bu yolda şehit oluyoruz.Şehit haberlerini bir tararsanız , pkk ile savaşırken şehit düşenlerin çoğunluğu yine kürttür.ırkçılık yapmayın ltfn

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• insan olduğu sürece ne inancı dini dili ırkı soyu sopu beni bağlamaz insan olsun yeter etrafımda yakın arkadaşım olan onlarca kürt var güleriz eğleniriz şüpheyle bakmam önyargıyla yaklaşmam söylenenin aksine çok temizlerdir asla cahil değillerdir kendini çok sağlam geliştirmişlerdir bir kere kendi içerinde birbirlerine çok bağlılar hep destekler çok yardımseverler paylaşmayı seven insanlar ama benim antipatim pkk sempatizanı yada pkk yandaşı olanlara karşı ki onlardan da çokca mevcut sadece anlamadan dinlemeden hepsini aynı kefeye koymak çok yanlış bana göre

• işte benim prensesimden beklenecek cevapta budur harikasın +++++++4

• Öncekileri Göster
    • Bende kürdüm ama dışarıdan bakış açıları kürtse kesin pkkdır böle bişi yok pkk bölücü bi örgüttür ve ırk ayrılığı ortaya çıkarıyolar kendi içimizde bizi birbirimize düşman ediyolar

• +++++++++++++++++++++++++++

Kızlar Ne Diyor 82

• En iyi Kürt Ölü Kürttür diye zihniyetin bir ürünüdür aşkı sevgiyi sevgiliyi kısıtlamak

• Burada bir soru vardı yakınlarda ve hangi kökenlerimiz var diye bir soru açılmıştı.Ve ben o soruya şu cevabı vermek istiyordum.Ben homosapien ailesinden geliyorum.Homo diyince insanlar yanlış şeyler anlıyor biliyorum :) ama homosapien şu an sizin aileninizin ve benim ailemin ismidir yani ''insan''.Hepimiz homosapien kabilesine aitiz ve hepimiz annemizin karnında oluşuyoruz ve bu demektirki hepimiz eşitiz yani hepimiz insanız.Benim insanlarin dinlerinle, ırklarına , cinsiyetlerine ve tercihlerine ön yargım yok.Terörle bir halkı birbirine örmeyi bırakmalıyız.Hepimiz insanız ve bunu unutmamalıyız.Hiç kimseye veya hiç bir dine veya ırka nefretim yok.Silahlar üretenlere, silahla insan öldürenlere, insanlığın içindeki nefrete, kıskançlığa, bencilliğe su kısacık ömürlerinde bir birbirleriyle geçinemeyenlere, insanların beynini dinle ırkla toprak sevgisiyle, bir karış toprak için kan dökenlere döktürenlere, çocukları tecavuz edenlere, savaşta herşey olur diyenlere öfkem vardır.Bu dünya ne sana kalacak ne bana :).Benim asıl üzüntüm bayrağın içinde sarılmış gelen çocuklara.Benim asıl üzüntüm bir parça toprak için beyni yıkanmış insanlara.Benim üzüntüm barış içinde yaşayamayanlara.Hakkımızda hayırlısı olsun

• bravo ! +++4

• Benim içimde öfkeye yer var ama nefrete yer yok :).Tskler

• teşekkürler

• onlarda bizim gibi insan, arkadaşlarım, sevdiğim kürt ayrımcılık yok bende, insani değerleri taşısın yeter...

• okadar sasırdım ki bu soruda insanların kendi sağ duyularını calıstırmasına ya da sağ duyularnı calıstıran insanların coğunlukla cevap vermesine..

• Her kürt pkk değildir dolayısıyla öncelikle insanların bunu anlaması, kavraması gerekir. Kürtleri, lazları ya da çerkezleri hiçbir zaman ayırmadım ayırmam da herkesi "insan" olarak değerlendiririm. Ne ya da kim olursa olsun kötüler de iyilerde her yerde her kesimde var. Bunu ırksal olarak ayırmak çok saçma.

• Ayırım yapmam faşist değilim. Kürdüde çerkezide lazıda göçmenide severim. Ama sinsice yılan gibi içimize sızıp zehirini akıtmaya çalısırsa ! Ne Allah yarattı derim ne hak ne hukuk.. Kürt mürt demeden yerin dibine sokar çıkarırım.. Terörist denilen şahısların hepsi kürt değil ! Kürt ile teroristi bağdaştıramazsın.. Ama yaşadığı bayrağı yakan , kabul etmeyen , kendi hayal dünyalarını karikatürleştirip vatanı bir tekke misali görüp devlet üstüne devlet kurmaya çalısıp sözde kendi özgürlüklerini isterken masum ınsanların canını yakıp uzerınde bulundugu vatana ihanet ederse kısaca yediği kaba sıçarsa benım gözümde en namussuz en şerefsiz en haysiyetsiz en mahluk varlıklar olacaktırlar...

• Rakıyı hak ettin sen .

• Öncekileri Göster
    • Ben söylemem sesim kötü.Ben rakı içerim sadece .Ama deniz kıyısında içelim zaten yazda geldi buzlu buzlu içeriz soğuk rakıyı.Yanına peynir zeytin ve karpuzda kestikmi keyfe bak sen .

• Ben söylerim.. Aynen deniz kenarına kuralım masayı rakı peynir karpuz ohh...

• insan işte ayrı bi bakış açısı mı var bunun ?

• Aşağıdaki yorrumlara bakarsanız , böyle bişey inkar edilemeceyecek derecede sorun edildiğine kendinizde tanık olursunuz

• Öncekileri Göster
    • Şu soruyu kendimi gizleyerek soruyorum , cinsellik bölümünde bile aşikar gezerken , bunu böyle soruyorum.İnsanlar hor bakar diye tedirgin oluyorum.Siz birde benim halimi düşünün..

• takma kafana. insan ayrımı yapanlar utansın.

• Onlara karşı bir haksızlık yapıldığını düşünmüyorum. Ülke vatandaşlarının hepsi eşit haklara sahip.

• düşüncenize saygım var ama biraz geniş düşünün 1930 zilan deresi olayını araştırırsanız yapılan zülmü görürsünüz perihan hanım

• Öyle düşünürsek barış olmaz. Olayı bilmiyorum 30lu yıllar çok eski.şuan 2012 yılındayız. Geçmişten ders alınır geçmişteki olaylar kin duygusunu körüklemek için kullanılmamalı. Eğer öyle yaparsak çoğu ırk millet şuanda birbirinin ümüğünü sıkıyor olmalı.

• Saygı duyuyorum ama bir antipatim vardır

• hem saygı hem antipati...ilginç bir bileşim.

• Dışlamam konuşmamazlık yapmam uzak durmak için çaba sarfetmem kabalık yapmam. Bunlar insani gerekliliklerdir. Ama elimde değil antipatim var işte. Bu mu sana ilginç geldi.

• bu ülkede kürtlere önyargıyla bakılıyo maalesef. Şahsen benim için ırkın dilin rengin hiç bi önemi yok. Önemli olan insan olabilmek.

• Noulcak ki karşıda ki kişi Kürtse Kürt Laz sa Laz Türk ise Türk ne farkeder. İnsan mı sen önce ondan haber ver?

• efendim öncelikle şunun farkına varalım. biz doğarken bize etnik kökenimiz sorulmadı... ve bu yüzden insanları etnik kökenlerine göre sınıflandırmak çok saçma.

• eee bende aynı şeyi dedim zaten. Banane karşıdakının etnik kökeninden ben insan ayrımını yaparken karşımda ki insan mı diye bakar yaparım. İstersem benim gibi Türk olsun hiç de farketmez

• Bu ülkeye sadık olan her Kürt benim için Türk'ten farksızdır. Zaten bütün Kürtler onları desteklese BDP mecliste 2. falan olur.

• bdp yi destekleyenler hain mi? sadıklık ne demek? onlarca ayrımcılığa dayağa v.s rağmen stockholm sendromuna yakalanıp ben bu ülkeyi çoks eviyorum aşığım diyince mi sadık olunuyor?

• aaa ayıp ediyosun bak yok öyle bişey... Bazı insanlar ırkçı olabiliyor ya da ön yargılı ama Türkler Kürtlere kötü davranır diye bişey yok böyle yazılar yazarak insanları gazlama!

• gazlamıyorda gecen gun bır teyze elımde poşetler marketten gelıyorum bır cocuk aldı elımden posetlerı kürt falan dıyoruz ama göruyors musun bak nasıl yardımsever.Ne var dedım bende kürtüm.G.t oldu kaldı gaz yok hersey ortada.Senın gazın varsa alalımm.

• agzına sağlık :)

• Gel al bakalım.. :)

• her türk aynı olmdığı gibi her kürtte aynı değildir..kürtlerin tek sorunu üzerlerine yapıştırılmıs yaftalar bnce...onun dısındahaksızlık olalrk cektkleri bir sıkıntı oldugunu düşünmüyorm

• kürtler de bu devletin vadaşılar herkes gıbı onlarda haklardan yararlanıyorlar esıtız hiç bir üstünlükleri yok bizimde hiçbir fazlalıgımız yok ama şuan da onların devri kürt sorunu oldugunu düşünmüyorum onlar baskalarının pıyonu bu yanı olay bı halt olduklarından degıl

• genel olarak yorumlamayın bende kürdüm ama ırkçı değilim ewet dış güçlerin bir oyunu var ama bunu hepsine mal ettinizmi bu savaş büyür gülşah hanım

• o zihniyete sahip kürtler içindir yorumum ... yoksa vatanını mılletını seven kürt oldugu kalde bu durumukınayan ve onaylamayan bircok insan var .. ırk ayrımı hıc bırzaman yapmadım ama bu ayrımı yapmamız ıcın kanımızı yavas yavas emıyorlar ..kardesı kardese kırıolar budur...

• benim erkek arkadaşım kürt ben türküm. daha türklerin içinde onun gibi erkeği görmedim kızmayın ama. beni sahiplenmesi, kıskanması, helali görmesi ne biliyim. ama kürtlerin bir olumsuz yönü de sert olmaları biraz. türk erkekleri kızmayın lütfen aranızda vardır tabi anlattıklarım gibi olan ama bana bir türlü denk gelmemişti

• eyvallah kardeş kürtler hakkındakji yorumların için aynısı türklerde de var hepimiz et ile tırnak gibiyiz

• Kazım Koyuncunun sözüyle cevap vermek istiyorum.. Türk'üm dedim hadi lan faşist dediler Kürt'üm dedim hadi lan bölücü dediler.Laz'ım dedim hadi lan devşirme Rum dediler.Çerkez'im dedim hain Ethem'in torunları dediler.Alevi'yim dedim dinsiz kızılbaşlar dediler.Ezidi'yim dedim Yezid'in pis soyu dediler.Arap'ım dedim pis yobazlar dediler.Ben dedikçe onlar da bir şeyler dedi.İnsanım diyecektim ama.İnsanlığa ait her şeyi yok ettiler..

• Allah toprağını bol etsin. Bir Ahmet Kaya iki kazım koyuncu ..

• güzel insandı,gönlümüzde yeri sağlam

• yaklaşımına bakarım. insanın kökenini merak bile etmem. o derece önemsiz. ama şöyle bir sorun var, doğudan göç edip toplum yapısını bozan, insanları rahatsız eden, bir şekilde fakirlik ve eğitimsizlikten de olsa bazı ahlaksız hareketleri yapan insan sayısı kürtlerde fazlaca olduğundan hakaret gibi algılanabiliyor kimi zaman bu ifade. o yüzden talihsiz bir kutuplaşma var toplumda. malesef kimi kötü niyetli kürtler de bu kutuplaşmayı körükleyip nifak tohumları ekmeye çalışıyolar türk halkına.açıkcası saygılıysa, bana nasıl yaklaşması gerektiğini biliyorsa zerre umrumda olmaz kökeni, tam tersiyse de zerre umrumda olmaz aslında, sadece insan yerine koymam, kürt olsun olmasın. kürt sevgilim de oldu, arkadaşım da. kürt değilim ama aslında kürt olup olmadığım bile umrumda değil.insana değer vermek lazım soyuna sopuna nerde doğduğuna değil.

• Değerli kardeşim, yerinden yurdundan ayrılmak zorunda kalan, köy boşaltmalarından dolayı büyükşehire yerleşmek durumunda kalan, parasız pulsuz hiç yer gösterilmeden sürülen insanların neye itildiğinin farkında mısınız? Tabii ki bu adam hırsızlık da yapar, adam da öldürür. Bu tüm dünyada böyle.Gidin fransaya, mafyaya karışmış en önemli topluluk kimdir, ya da almanya da, ya da bulgaristan'da tabii kü buradan giden türklerdir. O yüzden bu açıdan bakıp kürtleri yargılamak insafsızlık olur.

• ben aksine yargılamadığımı söylüyorum. kürtlere karşı antipatiyi oluşturan şeyi söylüyorum. aynı durum almanyada almancılar nedeniyle türklere karşı da var. ben diyorum ki genellemelerle işim yok, sadece karakterine bakarım.

• Bu soruyu şöyle değiştiriyorum:Türk arkadaşlara bakış açınız nedir?

• sanırım beğenmeyenler vermek istediğim derin mesajı anlayamayanlar...

• kürtlere karşı saçma bir karşıtlık beslemiyorum benim için kürt türk laz çerkez yok vatanını seven ve bu vatana ihanet eden var bence tek ölçüt bu olmalı

• kesinlikle ayrımcılığa karşıyım..her milletin iyisi de vardır kötüsü de..

• Hepsini aynı kefeye koyamayız benim kürt olan arkdaslarım var gayet temiz , ahlaklı , ibadetlerini yerine getiren ve candan insanlar. Ayrım yapmak bana çok saçma geliyor Atatürk'ün bir sözü var. Bu ülke kürdü türkü lazı çerkeziyle bir bütündür..

• kürt kavramına ırkçı bir yaklaşımla yaklaşmıyorum. İnsan mı işte sadece buna bakıyorum..

• insan olduktan sonra kürt ayrımı yapmam ben yeterki insan olsunlar. ülkeyi bölme gibi bişey olmadıktan sonra herkes aynı benım için

• diyelim ki bu ülkeyi bölmek istiyorum ben. cidden neden kötü birşey bölünmek? bunu savnumuyorum ama farzetki öyle, sadece neden kötü onu söyler misin?

• Turkiye'de azinliklarin herzaman asimile edildigine inaniyorum.Herkesi tek dil ve tek irk altinda zorla toplamaya calismak yanlistir.

• size katılıyorum

• Ben size katilmiyorum. Ozaman cingeneler bir dil iydursun. Lazlar aleviler arnavutlar v.b. eee kendi icimizde nasil anlasicaz.

• Kimse durup dururken dil uydurmaz.Cingenelerin de kendine ait bir dili varsa konusacaklar tabi.Ama cingenelere Kurtlere yapilan baskinin yapildigina inanmiyorum.Turkce'nin yaninda Kurt nufusunun cok oldugu illerde Kurtce dilin ikinci dil olarak kullanilmasina yol acilmali.Gerekirse faturalar bile Kurtce olarak ulasabilmeli evlere.Dogu'da Turkce bilmeyen bircok insan var.Ne yani simdi onlar ikinci sinif vatandas mi?

• Biz Daha Önce Doğuda Yaşadık.İyi İnsanlardı.Fakat Bazıları Babam Uzman Çavuş Diye Bazen Dışlıyorlardı.

• +1

• aslında Kürtlerinde başkalarının sevgisine ihtiyacı olmadığı görüşündeyimayrıca Cahilliğin: Allahın yarattığı başka bir ırkı aşağılamak, hor görmek olduğunu düşünüyorum

• Elbete var. Toplum olarak degerlemdirme olayi. Ne bireyler cocuklar neler yadio irkcilik yuzunden. Ve katiliyorum allah herkezi yapti bu dunyada birbirini hor goren bir ulkr nekdr musluman tartisilir

• +++++++

• iyileri de vardır kötüleri de ..Kötülerini zaten hiç sevmem.. İyileri adı üstünde iyi dir yani kendilerinden nefret etmem. Bu kişilikle ilgili daha çok sanırım

• bu dediğin her insan tipi için geçerli zaten.

• Kürt ve Türk ayrımı asla yapmadığım. Kullandığımız cümleye bakılırsa ; Kürdün iyisi var kötüsü var , ama Türkünde iyisi var kötüsü var. Her Kürt Terörist değildir !. Ama Her Kürtte yaşadığı torağa , bayrağına , diline ihanet ediyor. Benim için insan olması yeterlidir , ama bu ülkede yaşıyorsa eğer bu ülkenin kurallarına uymak zorunda , altında yaşadığı bayrağı yakmakta neyin nesi ? Veyahut TÜRKİYE diye geçen bölgemize KÜRDİSTAN adı verip farklı bir bayrakları varmış edasında davranmak ? .. Böyle şeylere hiç gerek yok . Ayrım yapmam hayatta , 'Iy kürt' gibi argo kelimeler asla kullanmadım ama dediğim gibi de bu ülkede yaşıyorsa bu ülkenin kurallarına uymak zorunda, beğenmeyen gidebilir.. Kürt - Türk Kardeştir..

• Her Kürt yaşadığı toprağa ihanet ediyor , yanlışlık oldu , Her Kürt ETMİYOR olcaktı , özür dilerim.

• katılıyorum ama kürdistan kelimesi neden tabu neden böyle kötü bir kelime? belki bilmezsiniz ama kürdistan osmanlı zamanından beri kullanılan coğrafi bir terim, 1923 te yasaklanmıştır.

• Daha Fazla

Erkekler Ne Diyor 117

• hepimiz türkiye cumhuriyeti ağacının dallarıyız

• çünkü bu durumu onlar bu hale getiriyorlar.

• Bit kucuk cocuk bile bende hataliyim o suclu tek degil anne derken bu ulken bu zihniyet

• yazdığından bir şey anlamadım.

• her kürt pkk lı değil ama pkk lıların çoğu kürt olması benim bakış açımı etkiliyor..

• Bizim kürtlerle sorunumuz yok.

• böyle bir soru sorman başlı başına bir aptallık kusuruma bakma, ilk ırkçı şeytandır beni ateşten yarattın ademi çamurdan ben ona secde etmem dedibu tür saçma sapan şeyler çok demode oldu

• Herkese bakış açım neyse, kürtlere de bakış açım aynıdır dostum. Ben ayrım yapmam ve bir insanı olduğu kişi olduğu için seveceksem severim. Kan bağım olduğu için değil.

• +++++++++++++444

• Teşekkür ederim.

• Şahsen kürt ismiyle değil, aşiret / töre/ kadını yok sayma vs gibi geleneklerle derdim var. Bu gelenekleri de kürt halkına hakim kılan ben olmadığım için kendimi sorumlu hissetmiyorum. (sadece kürt halinde yok elbette)
    Sorgulayan, okuyan, araştıran, üreten bir insanla derdim olmaz. Bunları yapmayan da "beni dışlama" demesin bir zahmet. Kendi halinde bir ülke vatandaşıyım zaten, başbakan değilim ki herkese eşit durmak zorunda olayım.

• Kürtler aslından Japonlardan gelmektedir, japonlar karatede hayt huyt derken birgün biri yanlışlıkla Kürt demiş sonra hakem kararıyla onun aşireti Anadolu'ya sürgün edilmiştir. Japonlar da Vikinglilerden, Vikingliler Türkler'den hepsi Araplardan Araplar da uzaydan gelmiş olabilir. Olmayabilir de...

• Kıssadan hisse tüm halklar kardeştir

• sen birdaha yorum falan yapma..

• kürtlerin gercekten iyi insanlar olduklarını düsünüyorum ancak kırsal kesimde olan halk kandırılmaya müsait zira bölegede feodalite var herseyden önce bu feodalitenin yıkılıp toprak reformunun gercekleştirilmesi gerekli( torak reformunun neoldugunu bilmeye armut gibi atlamasın)

• Cahillikten.

• Kürtlere bakış açım şuan ki devletin bakış açısıyla aynı değil kürt kardeşlerimiz bölgede ikinci insan muamelesi görüyor

• hiç bir arkadaşımı bu konuda dışlamadım ayrıca bu ülkede olmak istediği bir şey varsa olamayan görmedim Kürt olması bahane edilerek

• Bir çok kürt arkadaşım var ben Türk'üm ama Türk arkadaşlarımdan daha iyiler , genelleme yapmak bizim toplumumuzu tüketiyor.

• Kürtlerin benim için TÜRKlerden bir farkı var o da terörü ve teröristleri destekleme ihtimalleri. Eğer bir Kürt vatandaşım pkkyı ya da bdpyi destekliyorsa o benim için düşmandır. Ben nefret ettim mi tam ederim; ama dostluğumdan da şüphe duyulmaz. bdp ya da pkkyi desktelemediği, kendini Türkiye Cumhuriyeti'nin bir Kürt Vatandaşı olarak saydığı, gördüğü sürece benim ona saygım sonsuzdur. Müslümansa din kardeşimdir.Kürt=pkk hatalı bir tezdir. pkknin içinde Türk de var, Kürt de var, Arap da var... Ülkemün sınırlarını bozmaya, huzurunu kaçırmaya, asayişini bozmaya teşebbüs eden hain(ler)hangi milleten olursa olsun kimse o benim düşmanımdır..

• kürdü turku lazı cerkesı alevı sunnı hrıstıyan fark etmez ınsanları dını ırkıyla kıyaslamak yanlıs once ınsan olacak saygı duyacak uc gunluk dunya kıme kalacak sankı amaaa ış vatanı bolmekse ıste o zaman işler degısır

• Kürtlerle mümkünse hiç görüşmemeye yanlarında bulunmamaya dolaştıkları yerlerde dolanmamaya özen gösteririrm.Irkçılık olarak görebilirsiniz ama içlerinden bir iki tanesi çıkıp ters ters konuşuyor sonra daha kötü şeyler oluyor o yüzden kürtlerle konuşmam.Belki hepsi kötü değildir iyi niyetlileri vardır ama kötü olanları iyilerden daha fazla

• bence kurtlerı ppk lı gozunle bakılmasının sebebı kurtlerdekı karakterıstık ozellıkler bızım ınsanımız gıbı sıcak kanlı degıller en ufak bısıde taskınlık cıkartıyorlar acımasızlar

• Sana bir cevap bile yazmicam

• Öncekileri Göster
    • sana yazik

• ya kardeşim ne alaka ... görende içinde yaşamışsın.. dışarıdan bakılınca her şeyi öyle görürsün ..bir de içine gir bir zahmet ..

• bak sende yaptın aynı şeyi türkler her kürdü pkk lı olarak kabul ediyo diyosun burda bazı şeyleri ayırmak lazım birkaç aşırıcı cahilin düşüncesini bütün millete maledemezsin birde hiçbir türk bebek ölsün demez türklerin tarihinde kadına ve çocuğa silah sallamak yok bu düşünce kimlerde var herkes biliyo hatta birsürü örnek var ermenilerin pkk nın yaptığı kahpeliklerle ilgili.

• Elbete ama cogu oyle. Ben haylen turkiye gelince ismim dolayi bircok insandan pkkli sin dalgasi aliyorum

• isminizide yazsaydınız daha anlatıcı olurdu

• Ben Aslen Kürt'üm. Burada ''bayrak ve vatana olan sevginiz '' adlı konudaki yorumumuda okuyuın isterseniz.Vatanıma ve bayrağıma '' belki '' de bir Türkden yada lazdan daha çok hayranım ve seviyorum.Öncelikle insan olduğumuzu ve Müslüman olduğumuzu unutmamalıyız.Unutursak cahilin ta kendisiyiz.Dinini bilen kişi cahil değildir , her okuyanda akıllı değildir.BDP milletvekillerinin hepsi kaç tane üniversite bitirmiş , ama gelin görün ki.Cahil gibi önde at koşturuyorlar ? neden sanki bizi savunuyorlarmış gibi Peh yerim öyle savunmayı.Silah sıkacaksan savunma kardeşim beni ben Müslümanım Elhamdülillah.Silahla değil , namusum ve şerefimle adamı adam ederim.Sen çıkıp elindeki silahla bizi savunduğunu düşünüyorsan , ozaman o silahı ben sana sıkarım !Çevremden , türk olupta bdp ye oy veren birçok insan tanıyorum.Aynı şekilde yine çevremden kürt olupta bdp yi ve terörü desteklemeyen insan tanıyorum.Allah için arkadaşlar ? yazık değilmi yahu ? ben kürdüm diye şimdi ettiğiniz o lafları üzerime alınmayımda ne yapayım ? bıraksalar anamıza avradımıza küfür edeceksiniz.Müslüman olduğunuzu unutup kafamıza kurşun sıkacaksınız.Neden akıllı olup , ayrımı yapanlara karşı cıkmayıpta birbirimize laf atıyoruz birbirimizi yiyoruz ?Kürdüm ben arkadaşım.Alnımda ayyıldız.Damarımda kırmızı kan.Bayrağıma aşık , dinime bağlı birisiyim.Şimdi benimdemi ölmem gerekiyor ? bendemi teröristtim ? söylediğiniz laflara bende mi giriyorum ?Eyvallah.

• bak bu yoruma yazdıklarına diyeceğim birşey yok keske hepsi senin gibi düşünse. abimde gabarda öldürüldü, benim senin gibi düşünenenlere zaten sözüm yok boş yere üstüne alınma. Masum insanların olduğunu bende biliyorum, anti terörle mücadele de görevli ailemin yarısı onların askerle dağdaklerler arasında kaldıklarını da herşeyi biliyorum, onlara bu kadar el verilirken bu kadar nankör olmaları tahammül edilecek şey değil.

• Kürtleri pkk li gibi gösteriliyor çok yanliş.. 5-10 kişinin yaptığını tüm kürtlere mal edilmesi çok yanliş..

• ;)

• Öncekileri Göster
    • helal be. yedi düven elinden beraber kurtardık bu yurdu, yine kenetlenmeliyiz. bizi bizden başka kimse anlamaz.

• ALlahın izniyle Türkiyeye hiç birşey olmaz.. yeterki İnancımızı yitirmeyelim..

• önyargıymış.

• sevmiyorum sevmicem

• Türkiye'deki tüm kirli işleri yaptıkları gerçeğini göz önünde bulundurursak pekte pozitif yaklaştığım söylenemez. Diğer arkadaşların çoğu olumlu cevap yazmış. Tabi ki içlerinde istisnalar var. Fakat istisnalar kaideyi bozmaz. Yani burada yüzde önemli.

• hitleri seviyorum !

• bu sorular sorulduğu sürece değişen bir şey olmuyacak ama hatırlatıyım HERKES insan ...:Birde bu ülkedeki insanların bir yabancı sevdalığı var iken kendi ülkesindeki kardeşlerine karşı bir nefreti oluşmuş durumda , beyin bedava...

• öyle düşünenlerin kötü niyetli olduğunu düşünüyorum... ayrıca çok pis bi düşünce

• ben birincisi kürt ve türk kavgasına inanmıyorum tarihte böyle bir şey yok kürt cemali isyanı var ama hiçmi türkiyede isyan çıkarmadı aralarında mutlaka birileri çıkıyor her ailede oldugu gibi ama vatanına bağlıdırlar bakın çanakkale savaşına Türküde orda Kürdüde orda Lazıda orda tıpkı bir kardeşle abinin geçinememesi gibidir kardeşini birisi gider döver abisinin içi yanar oda gider kardeşinin döveni döver onun için bütün işler bizlere düşüyor dışardaki güçlerin Türkiyeyi bölmesini engellemek adamlar savaşarak kazanamayacaklarını bildikleri için bir birimize düşürüyorlar biz sadece sağ duyulu olmaya çalışıcaz unutmayınki her pkklı şerefsizler kürt değildir geçmiş yıllarda bir grupu pkklı öldürüldüğünde birisi ingiliz birisi yunan biri suriyeli biride Türk tü

• Türk Irk Sağ olsun <3

• o eksileyenler benim gibi dağlarda gezmedi kardeş kurşun yemedi bilemezler

• Ben bilirim Aynı youn yolcusuyuz aslında bu konu hakknda çok şey yazar şurada zırvalayanlarıjn çoğunun yüzünü kızartırım ama inan uğraşmaktan artık gınaa geldi çok merak eden varsa mesaj atar yazılarımı yollarım

• benim tek üzüntüm emperyalist güçlerin bölgeyi iktidarsızlaştırmak,kan akıtıp gözyaşı dökmek için kardeşimiz bildiğimiz kürtleri seçmeleridir,et tırnaktan ayrılmaz,ayrılanlar zaten bizden değildir(sevgili kardeşim pkk ile savaşta şehit düşenlerin çoğu kürt değildir,resmi rakamlara bakabilirsin ve ayrıca şehidin kurdu türkü arabı olmaz,allah hepimize şehitlik rütbesi nasip eylesin)

• Bu ülkede yaşayan halklara Türk milleti denir. Bu söz bir birlik oluşturmak, aramızda ikilik çıkmasın diye söylenmiş bir sözdür. Ama birçok kişi bu sözü yanlış anlamaktadır. Bu ülkede yaşayan herkesin eşit olduğunu kimsenin kimseden ne bir eksik ne bir fazla hakkının olmadığını göstermektedir. O yüzden ister Türk olsun, ister Kürt olsun, ister Ermeni olsun, ister Arap olsun, her kim olursa olsun bu ülkede yaşıyorsa bu ülkenin ekmeğini yiyip bu ülkeye vergi veriyorsa, hizmet ediyorsa o kişi sıradan bir Türk'ten üstün de değildir aşağı da değildir. Yani Kürt'ler bu ülkede yaşayan diğer güzel insanlar kadar güzel vatandaşlardır. Vatanını sevenlerin hepsi mükemmel insanlardır. Ayrıca şu yazdığın dikkatimi çekti; "Ben ve yakınlarımın hepsinin evinde Atatürk resmi ve Türk bayrağı bulunur". Sen Alevi olup da mı kendini Kürt sanıyorsun yoksa Alevi değilsin de gerçekten Kürtsün anacak evinde Atatürk resmi ve Türk bayrağı mı var? Söylemek istediğim Alevilerin Atatürk'e ve vatanına ne kadar bağlı olduğunu Alevileri tanıyan herkes bilir. Aleviysen zaten Türksün, kendini Kürt sanma boşuna.

• Daha Fazla
Yükleniyor...