AB Türkiye'yi neden istemiyor? Türkiye AB'yi neden istiyor?

evet cok degerli üyeler AB türkiyeyi neden istemiyor , Müslüman bir ülke oldugu icinmi veya Türkiye AB ye girerse AB göc baslar diyemi ? peki Türkiye neden AB girmek istiyor avrupali olmak icinmi ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• AB, Türkiye'yi çok farklı kültüre sahip oldukları , farklı dinleri benimsedikleri için, tarihten kalan nefret mirası olduğu ve Türkiye'nin gelişmesini istemediği için Türkiye'yi kabul etmiyorlar.Bu gelişme konusu aslında tartışılır.Çünkü biz kendi kendimizede çok rahat gelişebiliriz(ki bazıları doğudaki petrol ve bor madenlerinin üzerine beton döküp işletime kapatmazlarsa bu rahat olur) .Onun dışında insan hakları konusunda Türkiye'nin taviz vermemesi lazım.Bu şu demek oluyor, doğuya yatırım ve eğitime destek.Batıdaki ülkeler Türkiye'nin gelişmesini istemiyorlar ve bu sayede ortadoğuda daha rahat oynayabiliyorlar.Bunun dışında serbest gezinen ve yerleşen bir Müslüman ve Türk avrupa için büyük bir tehdittir.Bu ülke eğer avrupa birliğine girse eminim binlerce kişi bilinçli yada bilinçsiz bir şekilde avrupaya göç eder.Çünkü medya veya filmler aracılığıyla insanlar batının kurtuluş , doğunun ise zulüm olduğunu sanıyorlar.Bu insanların bilinçaltına işlemiş bir şey.Aslında avrupa birliğine girme girişimleri tamamen safsatadan ibaret o yüzden bu konuyu uzatmanın pek bir şeye değmeyeceğini düşünüyorum.Yani bizim avrupa birliği yerine Türk birliği kurmamız yada ortadoğuda ekonomik açıdan birlik kurmamız gerekirken gereksiz yere yok olmaya mahkum bir birliğe ve bizden nefret eden bir birliğe girmeye çalışmamız onursuzca bir şey bana göre .Resmen kapılarına dayanıp yalvardı bazıları, ki o bazıları bu halkı temsil ediyor .Yazık ...

Erkekler Ne Diyor 24

• AB Türkiye'yi istemiyordan ziyade, Türkiye AB'ye girmek için hiçbir şey yapmıyor, daha Kopenhag kriterlerini bile yerine getirmemiş, özellikle insan hakları, özgürlükler ve demokrasi ile ilgili olanlardan kaçıyor dolayısıyla AB Türkiye'yi almıyor. Bu arada Türkiye'nin zaten halihazırda Avrupalı olduğunu düşünüyorum. Bunu anlamak için Avrupa'nın sadece İngiltere, Fransa, Almanya, Belçika vb.'den oluşmadığını bilmek yeterli. Yani AB'ye girince Avrupalı olmak, çıkınca Asyalı olmak gibi bir durum yok. AB yokkken de Avrupa vardı. Çocukça yorumlar var. Yok din yüzünden almıyormuş, yok Türkiye'nin nüfusundan çok korkuyorlarmış, Türkiye'yi çekemiyorlarmış, bilmem ne. AB o kadar ergen bir birlik değil.

• müslümanlıkla ilgisi yok. türkiye kendi içinde zaten birlik değil. ırkçılık çok fazla. terör bir yandan dinsel baskı bir taraftan, ahlaksızlık ve öfke bir taraftan böyle bir tablo var. kürt sorunu var. türkiye coğrafi olarak ve ekonomi olarak avrupa birliğine çok yararlı olacaktır fakat türkiye de ki kendi iç sorunları yüzünden hep erteliyorlar. fakat şu var türkiye yakın zamanda avrupa birliğinde!

• Ab'nin Canı Cehenneme Zamanında Bize Vergiye Bağlanan Ülkelere Şimdi Bizim Gidipte Ağız Egmemiz Uyuzuma Gidiyor Bu Ülke Konum Olaraka Kilit Noktada Ama Ne Yazıkki Teknoloji Bakımında Gerideyiz Eğer Ki Örnek Veriyorum Bi Rusya Bi İsrail Bi Amerika Kadar Çok Gelişmiş Bi Teknolojiye Sahip Olsaydık Bu Tür Haberlerin Çıkması Benim Komigime Giderdi Artı Şimdiki Cumhurbaşkanımız Zamanında " TÜRKİYENİN AB'YE GİREMİYCEGİ KESİNDİR DİYOR ARTI OLARAK AVRUPA BİLİRLİGİ HRİSTİYAN BİRLİGİDİR DİYEN DELOR TÜRKİYENİN HİÇ BİR ZAMAN AB'YE GİREMİYCEGİNİ SÖYLÜYOR BİZ TÜRKLER HEP KENDİMİZİ AVUTUYORUZ BU ACIKLAMA 1995 YILINDA ABDULLAH GÜL TARAFINDAN SÖYLENİYOR " Madem ki Ab'yi Delor Hristiyan Birligi Olarak Görüyorsa Biz TÜRKLER Neden Kendi Birligimizi Kurmuyoruz Buna Engel Olan Birilerimi Var Hayır Yok Biz Bi Adım Atsak Diger TÜRK Ülkeleri Başta Olmak Üzere İslam Ülkeleri Sıraya Girer ...

• İşi gerçek boyutlarında düşünürsek yani o siyasi güç açısından ;1-) Türkiye AB 'ye girerse ve Amerika ile Türkiye arasında savaş çıkarsa (Ki bence çıkma oranı %80 üstünde. Çünkü ilerde ki 20 senede Türkiye çok gelişecek. ) AB bizim arkamızı kollamak zorunda kalır ki bunu hiç de istemeyeceklerdir. Hem savaşı Amerika kazanırsa ardından Türklere yardım ettikleri için AB 'ye de saldıracaktır. Bu da Amerikanın zaten arayıpta bulamadığı bahane Avrupaya saldırmak için.2-) Türkiye de bu olacakları bildiği için Amerika'dan kurtulma çabasında işte.. Ha bide o modernleşme zırvalıkları için.. ( Ki benim düşüncem biz tüm dünyadan daha üstün, başarılı, ve istediklerimizi elde edebilecek potansiyele sahip bir Türkiyeyiz. )

• dünyanın politik dengelerini değiştircekleri için türkiye istenmiyor

• türkiyenin ab ye girmemesi daha iyi. çünkü şuanda dışarda ekonomik sorunlar var eğer türkiye katılsaydı türkiyedede aynı sorunlar gerçekleşecekti. bunu rahmi koç kendine ağzından geçenlerde söyledi. iyiki türkiye ab ye girmedi dedi .

• diger AB ülkelerinin bizi istememsi ticari ve politik açıdan ülkenin daha ileriye gitmesi sosyo kültürel anlamda gelişmesi ve dedigin gibi göç etme meselerini başlaması orda yeni iş imkanları kişi başı gelirin artması vs. iki tarafta bunları düşünüyor biri istiyor biri istemiyor şahsen benim görüşüm böyle :)

• AB Türkiyeyi hem müslüman olduğu için istemiyor hem de Türklerin Avrupaya göç edeceğinden korkuyor. Ama artık Türklerde AB yi istemiyor. Çünkü TR nin ekonomisi ABninkinden çok güçlü. Biz neden avrupalı olalım ki? Bizim kendi şahsiyetimiz kimliğimiz milletimiz var. Onlat Türk olmaya çalışsın.

• Söylediğinin Tam Tersi.

• yorumlarin bir kismini okudum.Sunu merak ediyorum milletmiz ne zaman bu asagilik duygusundan kurtulacak? avrupa hakliymis biz cahilmis faso fiso, 700 yillik bir medeniyet cinarini 50 senelik yeni yetmenin karsisinda kucumsemek kucuk adamlarin isidir.Turkiye nin avrupaya girmesine kesinlikle karsiyim, ama bu cehalet tellarinin yanlis dusunduklerini gormeleri icin girmemiz lazim, girelim avrupaya alman fasistleri evimizi yaksin, metrolarda gunde 3 posta sopa yiyelim, dukkanlarimiz yaglamansin ki bu milleti asagilamayi meziyet sanan, herkesi cahil sanan ama en cahil olanin kendisi oldugunu bilmeyen bir kac ukala yanildiklarini anlasin...

• Aslında ne Avrupa Türkiyeyi nede Türkiye Avrupayı istiyor,Bu 30 yıldır Türk halkını uyutmak için gözünü boyamak için bir politika.Avrupalıda oyalıyor Türk siyasetçilerde oyalıyor ilerini böyle yürütüyorlar.Avrupa birliği zaten dağılma sürecinde sona doğru gidiyor az kaldı Emperyalist politikalrını Asyya kadar yayamazlarsa ki asyaya yayılamdıkları bir gerçek daraldı sömürü alanları batıyor avrupada ,ABD'de o zaman Bu Avrupa birliği Safsatası'da son bulacak.

• Ab emperyalisttir. Türkiye olmucaktır. Ab ye hizmet etmiyeceğiz.Ab ye belediye baksın :)

• ben ab yi istemiyorum.. bu sadece türkiyenin bir stratejisi

• ABazan sayısında çok artış olacağından kaygı duyduğu için almıyo haklı olarak..üstüne bide müslüman diye geçinen ama koyun psikolojisinin hakim olduğu cemaatçi bi millet olmamızda diğer etkenlerden biri..

• stratejik ayaklar bunlar.. şu anki hükümet istermiş gibi yapıyor. aslında istemiyorlar. yakın zamanda avrupalı bizim kıçımızı öpecek sizi alalım diye. haaaaahhh

• hadi insallah , aslinda bizde buradakilere anlatmaya calisiyoruz Türkiye AB ye girse avrupadaki bütün türkler memleketlerine döner diye ama bir türlü anlamiyorlar , aslinda Avrupalilarda türkleri istemiyor gözüküyorlar ama aslinda avrupada türkler olmasa avrupa bu kadar kalkinamaz !

• Türkiye Avrupa'da ki ülkelerin çoğundan daha fazla bir nüfusa sahip ülke . Nüfus aslında AB'ye alınmama nedenlerimizin en başında yer alıyor . Bununla beraber Dış Borcun artması ve AB Standartlarında artık kredimizin kalmaması da diğer bir sebep . Avrupa'da ki 5 ülkeyi toplayın bir Türkiye kadar etmiyor nüfus bağlamında . Bunun yanı sıra Medeniyetlerde ön plana çıkıyor . Avrupa gözüyle Türk Halkı aç gözlü olarak görülüyor . Tamamiyle sistem karmaşası aslında . Eğitimden tutunda , Kültür - Medeniyet - Nüfus ve en önemli etken Ekonomi . Avrupa'ya göre Türkiye'nin Stratejik - Politik ve Cografik konumu çok güzel diye yorumlanabilir . Ülke içerisinde bir çok madem - petrol ve doğalgaz kaynağıda olabilir . Fakat pire için yorgan yakmak istemeyen Avrupa ayağını yorganına göre uzatıyor . Dini etken ve geçmiş tarihi de göz önüne alan AB Türkiyeyi istemiyor haliyle . Bakınız ; Fransa'nın Ermeni Soykırımına karşı göstermiş olduğu davranış . 2012 itibariyle her ne kadar Türkiye'nin ekonomisi Avrupa devletlerine karşı daha iyi olsa da , son pişmanlık neye yararın siyasi tarafı göz önüne serildiğinde , Türkiyenin AB'ye alınmamasını pekte yadırgamamak gerekiyor . Son olarak ; Türkiye'nin Amerika ile olan bağları ; AB'nin gözünü korkutur nitelikte .

• Türkiyenin Ab yi istediğide nerden çıktı.Yüzlerce insan görüyorum istemeyen.

• Truva atını istemezler.

• Eğitimsiz, görgüsüz bir sürü adamın birden Avrupa'ya hani iş nerde hani karı nerde diye saldırmalarını istemiyorlar da ondan. Haklılar.

• ben zaten kendini asagilamayi bu kadar seven , ezikligi ilke edinmis baska bir millet gormedim.

• katılıyorum.

• merak etme türklerden önce romanyalilarla bulgarlar geldi alistilar yani :) , eskiden dilenci yoktu artik her adim basi bir dilenciye rasliyorum , ellinde kovayla cam silerim diye dükkanlara dalan insanlar , hirsizlik bir anda artti ! emin ol türkler gelse hic bir sey fark etmez :))

• cunku olan duzen degisecek iyi ya da kotu yonde belirsiz. bu yuzden istenmiyor.

• süper düşünce insanların en korktuğu şey BELİRSİZLİKTİR...

• malum hristiyan birliği oraya almazlar bizi. Şu an krizde olan bir oluşum çözülme aşamasındalar. Girmek pek akıl karı olmayacaktır.

• ümit etmekten başka ne yapabilirizki. Benim senaryom bu yöndeydi. Pozitif enerjimi gönderdim :) faideli olur temennisiyle.

• hadi insallah beyfendi umarim yazdiklarin gibi olurda ölmesek bizde görürüz ;

• az biraz zaman kaldı hanımefendi. Süper güç olamasakta avrupadan çok daha ileri bir refah düzeyine ulaşabileceğizi düşünmekteyim. 10 sene de çok şey olacak ama biz elbet çok iyi yerlerde olacağız.

• Öncekileri Göster
  • biz millet olarak ab ye girmek istiyormuyuz önce unu öğrenmek lazım :))

• ben olsam ben de istemem türkiyeyi. Avrupanın içine edeceklerini düşünüyor olabilirler ki gayette haklılar. Ben şahsen avrupalı olsam hayatta istemem böyle bir ülkeyi.

• olayın ekonomik yönüne bakmıyorum sadece istanbulun bile haline bakın anlarsınız niye almıyorlar

• hicte hakli degiller. Ben hollandada yasiyorum ve goruyorumkii avrupanin durumu git gide daha kotu oluyor. Hollandanin basbakani gecenlerde bi konusma yapmistii; 2013 yillinda turkiyenin ekonomik durumu hollandadan daha iyii olcaagini soylemistii.

• güzelim şehirlerimizin ne halde olduğuna bakarsak bence daha iyi anlayabiliriz. En başta da istanbul örneğinden başlayarak. Hatta sadece trafiğe bile bakarsak anlarız.

• Öncekileri Göster
  • ben olsam bende istemem,adamlar haklı

Kızlar Ne Diyor 6

• Dinsel farklılık yüzünden istemedikleri açık. bir de Türkiyenin nüfusu fazla , sözsahibi olunmasından da korkuyorlar bence.Türkiye ise ABye eskisi kadar girme çabasında değil , hatta eskisi kadar konuşulmuyor bile ..Fakat demokratik gelişim için üye olunabilir.Yunanistan gibi olacaksak hiç üye olmayalım daha iyi ..

• isteyen kim ki :)

• bizdeki alışkanlık da onlardaki döt korkusu.

• Türkiye AB'ye bağlı birçok ülkeden nufus olarak çok kalabalık olduğu için hatta 7-8 ülkeyi bir araya getirseniz bir Türkiye etmeyeceği için istemiyorlar ,ne kadar yok denilse de dini boyutuda var ayrıca kökenimizin Osmanlı olması da diğer bir etken .Türkiye neden istiyor ? eskiden ekonomik nedenler asıl etkendi ama bakıyorsunuz ki şu anda birçok AB ülkesi iflas etmiş durumda veya zorla ayakta tutulmaya çalışıyor oysa Türkiye ekonomisi AB ülkelerinin birçoğuna göre çok ama çok önde .Türkiye özellikle AKP hükümetinden sonra AB'yi çok isteme nedeni ne ekonomi ne de başka birşey tek nedeni AB'nin uygaladığı yasalar.AKP iktidar olduğunda eski sistemde 2- 3 yılı doldurmadan darbe ile aşağı alınırdı bunu kendileri de çok iyi biliyordu ki zaten darbe planları hep AKP hükümetinin ilk 2-3 ylına denk gelir.AKP hükümeti AB yasalarına uyum çerceverisinde daha demokratik adımlar atabilmek önlerinin kesilmemesi için uğraştı ve bunu da başardı .Türkiyenin AB'ye değil AB yasalarına ihtiyaç vardı yoksa bugün yargılananları bırakın yargılamayı evlerine polis bile yollayamazdılar .

• avrupa birliği yapı olarak daha çok ekonomik iş birliği üzerine kurulan bi topluluk.üye olarak alınmamasında hem iç hem de dış etkenler var.iç etken olarak: türkiyede demokratik ve insan haklarını esas alan bi sistemin olmadığını öne sürüyolar.bunun için bazı konularda daha dikkatli davranmamız isteniyor mesela türkiyede olan darbeler ve kürt sorunu bunların en başında gösterilen sebepler.diğer taraftan bu işin uluslararası boyutu var.türkiyenin ortadoğu ülkesi mi yoksa avrupa ülkesi mi olduğu eskiden beri tartışılır.avrupa birliği için tr daha çok ortadoğu ülkesi.bunda abdnin politikalarının da etkisi var.neden çünkü abd ortadoğu projesi kapsamında örnek ülke olarak hep tr yi göstermiştir.bu da tr nin avrupalı bi ülke olduğuna inanmayı güçleştirmiştir.diğer taraftan tr nin 54 başlayan yunanistanla kıbrıs sorunu var mesela bu da onlar kabul edilirken bizim ancak 99 da aday ülke olarak kabulümüzü getirdi.gelelim biz neden girmek istiyorum kısaca batılı,demokratik bi devlet olduğumuzu ispat etmek ve ekonomik faydalarından yararlanmak için istiyoruz-en özet hali budur-sonuç olarak yüzsüzlüğümüz dizboyu tabi istemenmediğin yere neden bu kadar ısrar ediyosun ama işte siyasette biraz diplomatik olmak lazım.yoruldum yahuu:)bunun üzerin mirkelamdan kokoreçi armağan ediyorum.bu şarkı durumu çok güzel özetliyo:) link

• bu gorus yanlıs dıye bısey yok durum bundan ıbaret.yurtdısına hc cktn mı bılmyorum turklern arap oldugunu sanıyolar dılımzn de arapca.bu benım oznel bı yorumum da dgl ortada olan bı tartsma zaten.dıger tarafta kıbrısın arkasnda yunanıstan var ortadogulu tbı kı degl.daha fazla tarıh okumak lazim mesele sadce asıllık barbarlık dgl

• türkiye avrupa ülkesidir. ortadoğu değildir. kıbrıs rum kesimi ortadoğu da mı da ab üyesi. bu görüş yanlış. türkiyenin alınmaması insanların avrupalı gibi asil olmamaları barbar olmalarındandır.

• Avrupalı mı? Hah :P

Yükleniyor...