Kredi ve kredi kartı borcu ödeme sözü verilip ödenmezse ne olur?

Kredi ve kredi kartı borcu ödeme sözü verilip ödenmezse ne olur, 2- 3 aydır işsizim ödeme yapamadım geçen hafta bankadan arandım ödeme sözü verdim ama nakit bulamadım 1 ay daha ödeyemicem maaşımı alana kadar, ne olur bu durumda?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Bizzat yaşadığım bir durum.. Ben de işten ayrıldığım için 4-5 ay ödeyememiştim.Kredi kartı borcunu 2-3 ay ödeyemediysen, öncelikle kartın ya da kredi hesabın bloke olur.2-3 ay sonrasında bankadan "borcunuz avukata devredilmiştir, ödemezseniz yasal işlem başlatılacaktır" şeklinde uyarı alırsın.. Bunun üzerine; Bankanın müşteri hizmetlerini arayıp " borcunun taksitlendirilmesini ve mümkünse 1-2 ay ertelenerek başlatılmasını" istersin.Bana 1 ay sonrasında başlamak üzere 6 taksite bölmüşlerdi.Ya da eve ihbarname gelirse; mahkemeye gider, hakime " asıl borcum budur ve bu kadar faiz gelmiştir fakat zaten çalışamadığım için ödeyemediğim borcumu, halen iş bulamadığımdan ödeme durumum yoktur. Mümkünse ertelenerek taksitlendirilmesini talep ediyor ve bu şekilde ödeyeceğime söz veriyorum" dersin.Hakim genelde mağdurdan yana karar verir. Asıl borcunu "gününde ödemen şartıyla ( örn.her ayın 15i ) " taksitlendirir.Eğer hakimin belirttiği tarihlerde ödemediysen, verdiğin söze itaatsizlikten cezan hapise dönüşebilir bir ihtimal..Yani gözün korkmasın, bunun dışında öyle hapis filan yatmazsın.. İçin rahat olsun..

Erkekler Ne Diyor 14

• İcra takibinde değilsin en fazla icra takibi başlar.Bankaya verdigin sözde durmazsan birşey olmaz.Kredi puanın düşer o kadar.Bankada icraya verir.Ancak icra dairesine ödeme sözü verrde ödemezsen taahhüdü ihlalden hapis cezası vardır.3-6 ay arasıdır.3 aydan varla ceza veren hakim yok şu ana kadar.Öyle bir durum olursada hakime durumu anlatırsın.İşsizim ödeyemedim zor durumdayım vs. ceza almazsın.Bankaya verdiğin sözü tutamadın diye kimse seni hapse atamaz.Ne bu devletmi bankalar.Sen anlat durumu takibe vermesinler sonra öde.Takibe verirlerse birde onun masrafı biner.

• 90 gün hapis cezası var gçmiş olsun

• sözünde durmamış olursun...

• ...Önümüzde ki bir kaç ay içerisinde Merkez Bankası faiz oranlarında indirime gidecek.Bu yüzden bankalar yüksek mevduatları uzun vadeli almak istemiyorlar.Güncel faiz oranlarıyla kredi kullandırmaya çalışıyorlar.Bankanın müşteri hizmetlerini arayıp görüşmelerini kayıt altında tutulmasını sağlayarak, borçlarını ödeyemediğini bundan dolayı bankadan, borçlarının yeniden kredilendirilerek yapılandırılmasını talep et.

• mantıklı

• ...

Allah yardımcınız olsun.

(Şube ile görüşün derlerse görüştüm,müşteri hizmetlerini aramamı söylediler dersiniz.Bazen blöf masadan karlı kalkmanızı sağlayabilir.)

• o zaman yarın ben tekrar arayıp müşteri ilişkileri ile görüşüyim.

• Öncekileri Göster
  • bolbol faiz yersin

• üst üste 2 ay ödeyemediğin zaman bankaya git en yakın şubeye ve borcumu ödeyemiyorum yapılandıracağım de yani taksitlendireceğim de, bunu yapmazsan hukuksal durum söz konusu olurama yapılandırma yapman için en az 2 ay üst üstte ödeme yapamaman lazım galiba öyle biliyorumpeki borcun çokmu ne kadar mesela

• ne güzel:) sıkıntılar da olacak tabi , bende umuyorum ki bir daha kendimi bu kadar sıkıntıya sokmıcam, tek hatam 4-5 ay işsiz kalmam oldu, hiç bu kadar işsiz kalmamıstım, mebla az ama kendim halletmek istedim sadece.

• zamanında bende çektim 2009 yılında kurtuldum ama devir geldi devir değişti şimdi bankalardan ben para alıyorum onlar benim müşterim oldu

• haklısın sanırım bankalar halden anlamaz

• Öncekileri Göster
  • Kol gibi faiz geçirirler.. Başka bir işe yaradıkları vaki değildir.

• Aranacaksın:-Merhabalar ... Hanım ile mi görüşüyorum?-Evet buyrun.-... Hanım iyi günler ben bankanızın tahsilat işlemlerini yürüten ''Collecturk'' adlı firmadan arıyorum.Bla bla blaİşi yokuşa sür biraz iyi taksitlendirmeler yapacaklar sana.

• önce haciz gelir alamazlarsa banka maaşına haciz koyar

• 3 .dönem ödememe sonrasında banka ihtarname gönderir sizden ödeme günü ister ..bunun süresi 90 gün 90 gün sonrasında ödemez iseniz 250 lira olan ,ihtarname ve fazileri ile birlikte kendi bünyesindeki avukatlara devreder bundaki süreçde 90 gündür sonrasında banka çalıştığı avukatları devreye sokar bu durumda avukatlar ile pazarlık ödeme o bu süreleri toplamda 180 güne varabilir toplamdaki borcunuzda ilk andakinin % 80 fazlası gibi olur tekrara banka ile pazarlığa oturur ve olayda indirim yapılandırma isterseniz banka avukatı devreden çıkartı sizden taaahütname alır uymanızı ister bankacılar avukat haciz ile insanları ödemeye zorlar ancak haciz memuru gelse dahi tekrar haciz memuru ile pazarlığa oturup borcu 4 e böldürebiliyorsunuz kanun gereği evden eşya kaldırlamıyor ...yani önünüzde nereden baksanız bir yılınız var buradaki rahatsız olabileceğiniz durumlar eve gelen postacılar mektuplar ev telefonuna bankadan gelen aramalar .. savunma ise gayet basit borcum borç allah bana ben sana bekle ..

• Keşke tam ödeyebileceğin vakti belirtseydin karşı tarafa. Avukatla icra takibi başlatabilirler.

• Avukat seni ararsa ya da evine icra takibine gelirse sakin sana imzalatmak istedikleri seyi imzalama. Evimdeki esyalari kaldirabilirsiniz de ama imzalama. Cunku imzalayip da odemezsen taahhudu ihlal sucundan 3 ay hapis yatabilirsin. Ama hic bir avukat az bir meblag icin esya kaldirmaz. Basina bela olur o esyalar bi ton tevdi parasi verir cunku esyalar icin. Bankayi arayin planlama yapin su ay odeyebilirim deyin.

• Bilmiyordum bunu tesekkurler=)

• Yeni yasayla taahhüdü ihlal dahi olsun 5000 TL'nin altındaki meblağlar için hapis cezası kalktı.

• Avukata verilir. Avukat O parayı fazlasıyla çıkartır. Eğer Karşılığında eşya yoksa Günlüğü 20 TL den hapis cezası gelir.

• sözünü tutmamış olursun

Kızlar Ne Diyor 3

• denerseniz daha sağlıklı bilgilere ulaşabilirsiniz..

• avukata verilir.kart borcunun dışında bide avukat parası ödemek zorunda kalırsın.bankaya gidip taksitlendirme yapmayı dene

• mmaşaına el konabilir eğer bankaya yatıyorsa

Yükleniyor...