Odun nasıl yontulur, yontmak için nasıl bir yontucu olmak gerekir?

Sevgilin su katılmamış odunsa, sen de ne yaparsan yap bunu değiştiremiyorsan, sana sürekli anlamsızca bakıp böğürüyorsa (Böğüren odun) ne yapmalısın?

Güncellemeler:
Genel olarak sorularınızı cevaplayayım. Ben bu odun ya da manda ile 2 yıldır tanışıyorum, 1,5 yıldır evliyim ve bir de oğlum var. Kimse zorlamadı, severek evlendim. Odunluğu son zamanlarda ortaya çıktı.
Doğaya da salsam akşam sürüyle dönüyo bu evde danası var, uzaklaşamıyor. Bu durumda tavsiyelerinizi bekliyorum...

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• şeymacan inşallah az önceki cevabımı yanlış anlamamışsındır ama bayıldım olayı anlatım tarzına. içinde mizah olan her derdin çözümü de vardır, yeter ki kendin için güleryüzünü yitirme sen.gelelim senin mandaya...şimdi bu modeller hem direkt komutla çalışırlar hem de o komutları ima ederek değil de doğrudan söylersen ataerkil dna'ları coştuğundan error verip işlem yapamaz hale gelirler. bu nedenle biraz daha meşakkatli fakat uygulamada acayip işe yarayan bir yöntem denemeni tavsiye edeceğim sana.yapmasını istediğin şeyi, sanki aslında bu onun zevki veya isteğiymiş gibi göster, hatta kakala!mesela dışarı çıkmak istediğinde 'şuranın yemekleri güzelmiş gidelim mi' yerine 'bak senin bayılacağın yemekler var menülerinde, şunu şunu şunu pek seversin' diye söyle. veya televizyon izlerken ayağını yiyecek içecek konan sehpaya koyup seni deli ettiğinde bunu söylemek yerine ayağının altına pufu uzat ve 'sehpada ayağın acır buna uzat ayağını' deyiver. arkadaşlarını habersiz tebersiz toplayıp eve getirdiğinde sana karşı düşüncesizliğini anlatmak yerine, kontrolsüz misafir ağırlamalarda mutfak masrafının ağırlaştığını ve onun üzerindeki fatura yükü arttığı için üzüldüğünü söyle... ne bilem bunlar şu anda aklıma gelenler, duruma göre bir şeyler uydur işte. ana hareket noktamız belli: onu, o hareketi aslında kendisinin istediğine veya onun için daha iyi olduğuna ikna etmek, hem de en anlayışlı eş madalyasını göğsüne takarak! yüzde yüz diyemem belki ama en az yüzde yetmiş işe yarayan bir yöntemdir empati yoksunu insanlar üzerinde, defalarca test edildi ve onaylandı inan bana.hatta ola ki ters teperse haber ver, iletişim üzerine yazdığım onca makalelerimi kahvaltıda tereyağı niyetine reçelin altına döşeyip yiyeyim ben:))

• Korkmadım değil.

• Öncekileri Göster
    • pekkomik işi çözmüş valla tamamen etkili yöntem ;)

• aha bak evli olandan da aldım onayımı, referansım da elimde artık:D

Erkekler Ne Diyor 5

• Yontsanda odun odundur nihayetinde lakin yontarken kıymığı eline batma ihtimalide var Allah kolaylık versin

• eğer yeterli emeği verdiysen ama hala odunsa, en iyi yol, sessizce terk edecek ve orada bırakacaksın. Çünkü sanatını bir hiç uğramadan gerek yok. Zaman sana şaheserler yaratabileceğin incelikte sevgililer sunacak. Şimdi ise kendini sanki boşa yoruyorsun gibi.. Özünde odunsa, hayır gelmez ondan.. parmağına, tırnağına; kalbine, sevdana yazık etme.

• Keşke bu tavsiyeyi evlenmeden okusaydım diycem ama o zmanlar ikimiz de çok aşıktık, odunu ancak ormanda görüyorduk yani...

• Hmm madem evlisin, o zaman seninkini kum zımprası metoduyla incelteceğiz. Yani o ince kumların sürekli sürtünmesiyle. Yani sabırla, azimle, her seferin küçük küçük değiştirmeye çalışarak.. suyun damla damla kayayı oyması gibi.
      Son zamanlarda böyle oldu demişsin, biraz hayatınıza çeşit getirmeyi deneyin, belki tekrar yeşerir de ağaç olur.

• Burda odunun cinsi önemli,su katılmamış bir odun cinsi duymadım.... Eğer odun şekillenmeyecek kadar zamanını geçirmişse,onu bir araziye bırakıyorsun.Güneş ışınları,soğuk iklim şartları na doğal bir şekil kazandıyor.Bide unutmadan piknikçiler mangal için bu tip odunlar arar.Sal çayıra birinin işine yarasın !

• Çayır önerisi güzel de danayı napcaz?

• Öncekileri Göster
    • Ha ha : )) Ben zaten tam bir ineğim, orada da haklısın

• Tövbe ya aldık başımıza belayı !

... Bu nasıl bir aile,Ali Babanın çiftliğine yakınmısınız ?

• cok yontulmaz...sevgilim beni dost olup yillarca ( 22-23 yil ) anca bu kadar yonttu hala odunsu yanlarim var... ruhunda bir romantik aglak tip sakli değilse bosuna ugrasma, birak oyle sev...

• İyi de etmus kardeş sevdirecek yerini de bırakmıyor. Zaten yatakları da ayırdık, sevmek falan hikaye!

• Öncekileri Göster
    • 1.5 yilda mi :S cocuk da olmus... fazla acele davranmissiniz cidden bari evliligin tadini cikartsaydiniz

• Çok acele ettik herşey için, çoook!

• "Odunlarla çıkanlara bakıp ibret almıyor musunuz? De ki; o odun şüphesiz birgün kafanıza inecek. Hala mı ibret almayacaksınız? Öyleyse haydi tadın o acı azabı! Artık size ne bir yâr ne bir yardımcı vardır."

Kızlar Ne Diyor 4

• annem bir kere teşhisi baştan yanlış koymuşsun, böğürüyorsa odun değil mandadır o:)

• çok güldüm ya..:)) mandadır demekkk

• Çok haklısın, hem de çooooooooooook!

• :) :) hehe

• kurban bayramında kes bebişim... ya da sen onun biletini kes... bi öküzle yaşanmaz... gençliğine yazık..

• Ben katlanamazdım sanırım. İğrenç bir şey bu ya...

• Sorma canım, sorma!..

• kereste dükkanına yolla..

• Buna marangoz dayanmaz, hızar dayanmaz Burcummm kardeş ya, delirtti beni. Sen delirince ne yapıyorsun?

• Öncekileri Göster
    • hımm...ee sen bunun böğürtüsünü niye çekiyorsun..aşk varmı aşk...gençsinde galiba...

• Aşk var, gençlik var, öküzlük de var : ))

Yükleniyor...