• Sor
  • Bence

Boşnakça kelimeler istiyorum, yazar mısınız?

özellikle bu cümleyi çevirmek istiyorum "dondurma yiyelim mi"?

En İyi Görüş

• Seni seviyorum - Volim te İyi günler. - Dobar dan. Merhaba. - Zdravo Nasılsınız? - Kako ste? Nasılsın? - Kako si? İyiyim, teşekkür ederim. - Dobro sam, hvala. Adınız nedir? - Kako se zovete? Adın ne? - Kako se zoveš? Ben de-I meni Benim adım ______ . - Zovem se ______ . Bu gün ne yaptın?-šta si radio danas? Ben _____. - Ja sam ______. Tanıştığımıza memnun oldum. - Drago mi je. Lütfen. - Molim. Teşekkür ederim. - Hvala. Çok teşekkürler. - Hvala lijepo (veya Hvala Puno) Bir şey değil.- Nema na čemu. Afedersiniz. Pardon. Özür dilerim. - Izvinite. Oprostite. Pardon. Başınız sağolsun. - Žao mi je. Hoşçakal. - Allahimanet ya da Zbogom. Hoşçakal(resmi olmayan). - Doviđenja ya da Ćao ya da Zdravo. İyi Boşnakça konuşamıyorum. - Ne govorim dobro bosanski. Türkçe biliyor musun? - Da li govorite turski? Burada Türkçe bilen biri var mı? - Da li iko ovdje govori turski? Türkiye'ye gelmek ister misin?- želiš li doći u Tursku? İmdat! - Upomoć! Dikkat et! - Pazite! Günaydın. - Dobro jutro, Sabah hajrola. İyi akşamlar. - Dobra večer. Dobro veče. İyi geceler. İyi geceler (uyku için). - Lahku noć. Laku noć. Anlamadım. - Ne razumijem. Tuvalet nerede? - Gdje je WC? Sus! - Šuti! Evet. – Da. Hayır. – Ne. Affedersiniz. – Izvinite. Lütfen. – Molim. Rica ederim. – Molim. Teşekkür ederim. – Hvala vam. Tamam. – U redu. Pekâlâ. – Dobro. İyi. – Lijepo. Çok iyi. – Odlično. Fena değil. – Nije loše. Dinle. – Slušaj! Endişelenmeyin. – Ne brinite. Her şey yolunda. – Sve je u redu. İdare eder. – Eh dobro je. İnşallah. – Inšallah. İşler nasıl gidiyor? – Kako ide posao? Fena değil. – Nije loše. İyi fikir. – Dobra ideja. Tabi.- Sigurno. Belki. – Možda. Umarım. – Nadam se. Sahi mi? – Istina? Harika. – Izvrsno. Estağfurullah. – Molim vas. İmdat. – Pomoć. Lütfen bana yardım edin. – Molim vas, pomozite mi. Yardımcı olabilir misiniz? – Možete li mi pomoći? Elbette. – Svakako. Olabilir. – Moguće. Mümkün değil. – Nije moguće. Sanmıyorum. – Ne vjerujem. Asla. – Nikada. Memnuniyetle. – Sa zadovoljstvom. Ben de öyle düşünüyorum. – I ja mislim tako. Benim için hiç fark etmez. – Za mene nema nikakavog problema. Anlaştık. – Dogovorili smo se. Onu kabul ediyorum. – To prihvaćam. Biraz daha yavaş konuşabilir misiniz? Mozete li govoriti malo sporije?

Erkekler Ne Diyor 4

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...