• Sor
  • Bence

Afiş ve poster farkı nedir?

arkadaşlar yarına afiş ve poster teslimim var ve ben hala poster ve afiş farkını anlayamadım,yardımcı olur musunuz.hangi programlarda... Daha Fazla

En İyi Görüş

• afiş pazarlama ve ya propaganda amaçlıdır yani bir şeyi satmak için yaparsın posterde bir şey satmazsın bir düşünceyi anlatırsın bu yönden propagandaya baya yaklaşıyor örnek verirsek tiyatro bileti satmak film pazarlamak için afiş yaparsın postere de tema vakfının hayvanları öldürmeyin temalı posteri örnek olabilir ayrıca basılı büyük boy fotoğraf ve resimlere de poster denir photoshop veya correl kullanabilirsin daha basit bişi ararsan office publisher da işini görür..

• Tşkller:)

• rica ederim.. ayrıca unutmuşum ilan amaçlı olur afiş..

Erkekler Ne Diyor 3

• poster genelde bir sanatçı veya siyasetçi birisine ait olur sen hayran olursun onun posteri orada durur afiş ise bir ideolojiyi bazen tasvir eder .

• soruyu biraz daha açsana. üzerinde ilan, rekkal yazıları olan, duvar vb yerlere asılan büyük boyutlu kağıt, bez gibi şeylerdir. Poster büyük veya küçük boyutlu resimlerin çoğaltılmış halidir.

• ödevimiz var,boyut olarak değil de içerik olarak sordum,çünkü hocanın anlattığına göre posterin içeriği daha geniş,ödevin amacı falan da var,ama afişte sadece konunun başlığı falan var

• anladım ama bu konuda fazla bilgim yok. içerik farklarını ben de şimdi senden duydum. internette bi araştırma yapsana. google poster ve afiş diye ayrı ayrı yaz. çıkan sonuçları değerlendir.

Kızlar Ne Diyor 1

• Afiş; mesela yeni bir mekan açılacaktır. Bu mekanın bir resmi ve işte giriş ücreti şudur, bayanlara ücretsizdir gibi tanıtım amaçlıdır.Poster ise bildiğin poster.

Yükleniyor...