• Sor
  • Bence

İlk kez uçağa bineceğim çok korkuyorum!

Haftaya cuma istanbuldan izmire uçucam ilk kez biniyorum uçağa.pegasusla gidicem. ve hiç bir şey bilmiyorum. artı çok korkuyorum. şimdi ilk gittim havaalanınına ne yapıcam? online cehck-in yaptırmak mı iyi yoksa havaalanından mı yaptırıyım.pencere kenerı istiyorumda.. çok heycanlıyım bilgi verin de rezil olmayım?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• 1.aşama ilk kontrol noktası Özellikle metal tokalı kemerin varsa çıkar 2.aşama ikinci kontrol noktası aynı presüdür burdada geçerli 3.aşama bilet kontrolü ve sonra uçağa biniş ,3.asama 1.bölüm koltuk 3.aşama 2.bölüm aktın kural emniyet kemeri :))3.asama 3.bölüm THY hariç tüm iç hatlarda uçakta ikram edilen her sey pahalı :)) mecbur kalmadıkça alma :))))

Erkekler Ne Diyor 12

• sadece kalkarken ve inerken gondola binmiş hissi oluyor...onun dışında sıkıntı yok..

• pencere kenarı istiosan orda gişede söyle veriolar. enayi gibi, online check in yaparken koltuk seçip de 20 lira ödeme sakın.

• itiraf ediyim bende çok korkarım

• online check-in yaptırmak daha iyidir orada sıra beklemzsin. yükseklik korkun yoksa uçaktanda korkmazsın.

• Ben uçağa ilk bindiğimde yüksek basınçdan kulak zarlarımı kaybediyordum sakız iyi geliyormuş bence en önemli olayı bu gerisi bulutların arasında güzel bir gezinti tadını çıkart :)

• Merhaba.. Online cehck-in yaptırmak en iyisi bunun yanında en az yarım saat önce havaalanında ol bu çok önemli gidince anlayacaksın.. Bunun yanı sıra valizin 15 kg geçmesin yanına aldığın çantan da 8 kg olacak ama pek şehiriçi uçuşlarda dikkat etmiyorlar. Bunun dışında kimliğini yanından ayırma çünkü kontrollerden kimlikle geçiyorsun (kimliksiz büyük sorun yaşarsın) Parfüm, bakım ürünlerin (makyaj takımı vs.. ), ne varsa poşetlemen lazım. Kızlar için en önemli şey az takı kullan :)

• Bunları yapmazsan orda yaptırırlar bilgin olsun :)

• Öncekileri Göster
    • böyle bir talepte bulunabilirsin tabiki de ama yardımcı olurlar mı birşey diyemiyeceğim. (Sen müşterisin ve müşteri her zaman haklıdır. ) Bu arada cam kenarı bazen (çok tuaf gelicek biliyorum ama) cam kenarı olmuyor panelede denk gelebiliyor o yüzden B koltuğunu seçmelisin. (böyle bir şansın varsa eğer. ) Yüzde yüz görüş açısı :) :) Umarım uçuşun gün batımına denk gelir ben yakalamıştım ve bu paha biçilemez...

• 18.15 :)

• heycanlanacak bişey yok.. en geç 1,5 saat önce havaalanında ol. check in yaptır. uçuşa 1 saat kala check in kapanır. ona göre geç kalma. (bazı havayollarında koltuğu online bilet alırken seçtiriyor) bavullarını ver. sonra uçağa bineceğin salona gidip bekle. kalkışta miden ağzna gelir biraz onun dışında korkacak bişey yok. zaten. çok kısa mesafe gideceksin .. rahat ol

• evde deneme yapabilirsin pencerenin kenarina sandalye koy sonra arkaya yaslan ucuyormus gibi kemerini takmayi unutma ama bu kemeri de hic anlamam sanki dusunce kemer kurtaracak

• 7 saniyelik bir boşlukta gibi hissedecek kendini başka sıkıntı yok :))

• Korkmana hiç gerek yok otobüse biner gibi hisset . Sadece kalkışta ve inişte biraz heyecanlanabilirsin o da çok kısa sürer yaklaşık 20 saniye . Havaalanına ilk gitiğinde güvenlikten geçiyorsun zaten . Girdikten sonra havaalanında cehck-in yaptır sorun çıkmasın sonra varsa bavullarını teslim et . Heyecanını atmak için anonsları dinle çok zevkli oluyor . en azından ben seviyorum :) .

• havalimanindan check in yaptir erken git alana biraz etrafi arastir :) rezil olmazsin korkma, en kotu ihtimal hosteslere ilk yolculugun oldugunu soyle rahat et

• binme binme kalpten falan ölürsün mazaallah yani uçak bu sonuçta.

Kızlar Ne Diyor 5

• Bir şey olmuyor... Hele ki o kadar kısa bir yolculuk ise... Online check-in daha makbul...

• Online yaptirsan daha iyi olur. Sira olur belki onu beklemek zorunda kalmazsin.. Sonra ucaga binecegin kapiya gidersin.. Indigindede bagajin varsa o bolume gidersin yoksa direk cikarsin Korkulcakda bisey yok.. Kalkis ve inislerde belki ilk oldugu icin biraz ürperir icin okadar.

• uçak havalanınca kulağın duymuyo gibi olucaktır büyük ihtimalle hava basıncı kalkışta:) bol bol esne sadece bunu diyebilirim =) kulağın açılır...

• Eğer teksen genelde cam kenarı veriyolar.Ama 2 kişiyseniz cam kenarını tek olana verirler.Korkma bişey olmaz ben 4 kez bindim. =)

• havaalanında yaptır ilk gittiğinde pegasus standını bul işlemlerini yaptır sonra göreviliye nerden kalkıcagını sor. bekleme salonuna git bekle heyecanlanıcak bişey yok otobüsün uçanını düşün. ilk başta kalkarken stres yapabilirsin ama sonra rahatlarsın iyi uçuşlar :)

Yükleniyor...