• Sor
  • Bence

Kira kontratı bitmeden evden çıkabilir miyim ?

Şimdi ben kiracıyım ve ev satın aldım. Kira kontratım bıtmeden bu evden cıkmak ıstıyorum fakat ev sahıbı cıksanız bıle kıra kontratı bıtene kadar kırayı her ay odemek zorundasınız yoksa avukata yonlendırırım dıyor. Napabilirim sizce ?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Kendi yerine Kiracı bulursan, o zaman ev sahibi Maduriyetten dolayı dava açamaz. Zaten sen 2-3 ay önceden bu durumu bildirirsen de Ev sahibinin bir hakkı olmaz, dava açabilir..Bence sen şimdiden kiralık ilanı oluştur yerine kiracı temini olunca ev sahibi birşey diyemez..

Erkekler Ne Diyor 4

• 1 ay önceden muhtardan teblikat gönderttir.evden cıkacagını belirten öyle birşey olamaz.bende 1 yıllık kontrat yapmıstım 4 ay sonra cıktım.kontrat ta ki maddeleri oku böyle bir madde var.

• malesef doğru bu tür şeylere meydan vermeme adına yapılıyor zaten kontrat

• eğer ev sahibiyle sözlü olarak anlasıp da kontratı dikkate almadan tasınamıyorsan o zaman yapabilecegin pek birşey yok. kira kontratı sadece kiracıları değil, bu gibi durumlarda birden evden cıkan yada yeterli süre zarfında haber vermeyen kiracıların ev sahibini zarara ugratmaması için de yapılıyor. Ev sahibin kontratı kapsamında rahatlıkla kirasını alır.

• konuş ev sahibini ikna etmeye çalış yada aldığın evi kiraya ver oranın kira parasıyla bu evinin kirasını öde kontrtn bitincede çık

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...