• Sor
  • Bence

YGS puanına okul puanı ekleniyor mu?

arkadaşlar, şuan tepemde dikilen arkadaşımın ısrarıyla size danışıyoruz:) Kendisi ygs'de barajı geçemedi 175 aldı Buna okul puanı eklenir mi? Ygs'den... Daha Fazla

En İyi Görüş

• öncelikle ilk sorunun cevabı almış olduğu puana artı olarak okul puanıda eklenecek,2 senelik bölümlere ise vakıf üniversitelerinde girme şansı var ama devlet üniversitesinde çok yüksek değil o şansı ayrıca 2 yıllık bölümlerden,mekatronik,harita kadastro,menkul kıymetler borsası,işletme yönetimi,turizm otelcilik,acil tıp teknikerliği vb bölümler düşünebilir bunlar önü oldukça açık meslekler 10 tane 4 yıllığı cebinden çıkarır bu meslekler özellikle de mekatronik.

• radyoloji yada anestezi düşünüyor kendisi Ama vakıftada puanlar 260 280 civarı olunca acaba giremezmi sorusu oluştu..

Erkekler Ne Diyor 7

• Eklenir ama lys giremez.Barajı geçmiş sayılmaz.

• 2 seneliklerin barajı 180 puan değilki zaten 160 puan 2 seneliklerin barajını geçmiş

• Vakıfa puanın değil paran varsa girersin... 2 yıllık için eklenir 4 yıllık diyorsan ikinci sınav şart .. Ondada okul puani yüzde 10

• aynı dertten muzdaribim :D

• evet okul puanı eklenir. Milyon tane önlisans programı var illaki birine yerleşir diye umuyorum. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

• sağlık istiyor okul puanıyla 210 gibi bişey oluyor girebilir mi?

• bu onuda pek bilgim yok olanı da söyledim. yanlış yönlendirmek istemem.

• eklenir..konu kapansın :)

• vakıf yazıyomuş görmedm ben..kafadan girer okul puanı iyiyse..arkadaşına söle bilkent'e gelsin

• 210 gibi bi puan yapıyor emin misin? vakıfda olur diyor ama sağlık istiyor o bilkentte var mı ki?

• net var önünüzde girip bakabilirsiniz..okuma yazmanız var di'mi ?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan henüz görüş yok! İlk görüş paylaşan kız olarak fazladan Xper puan kazanabilirsin...

Yükleniyor...