• Sor
  • Bence

Yurtdışı kargo ücretleri ne civardadır ?

arabistandan telefon göndericek bir akrabam bana. Kargoya ne kadar ücret öderim acaba ? Kaç günde gelir ?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• 1 ayda gelir 100 lira filan kargo

• sagol

Erkekler Ne Diyor 5

• En uygun olanı PTT Kargo sanırsam. Kargo şirketlerinin web sitelerinden ücret hesaplama sihirbazlarını kullanarak tahmin yürütebilirsin.

• kargo firmasına bağlı, dhl veya tnt ile çinden 4 günde geliyo arabistan daha kısa sürede gelir heralde

• Kargoyu bilmem netten kargo firmalarının sitelerinden tahmini fiyat öğrenebilirsin de, konu telefon olunca gümrüğe tabi ve vergi ödenmek zorunda. Çoğu elektronik eşyada benzer uygulama varken, telefon daha bir gözetim altında; bilgin olsun.

• vergi fiyatları ne civardadır ?

• Öncekileri Göster
    • normalde EU dışı %20 fakat yeni fark ettim: link

Posta/hızlı kargo yoluyla cep telefonu getirmek mümkün müdür?

Hayır, posta/hızlı kargo taşımacılığı yoluyla muaf olarak veya vergileri ödenerek cep telefonu getirilmesi mümkün bulunmamaktadır. Dolayısıyla, bu yolla cep telefonu getirilmiş olsa dahi hiçbir surette sahibine teslim edilmemektedir.

• Bence en iyisi, yurtdışı taşımacılığı yapan bir firmayı ara ve sor. Mesela kardeşim rusyaya bir hediye gönderecekti, Rusyanın kişisel adresere kişisel gönderi almadığını öğrendik kargo şirketinden.

• 4-5 günde gelir..Kargo ücreti 50 TL cıvarı olur, ancak faturalandırıp belgelendirmek gerektiğinden Vergisini de ödemen gerekiyor..Aksi durumda kargo firması gönderiyi almıyor...o zaman da Türkiyeden al daha ucuza geliyor...Deymez yani...Astarıyüzünden pahalıya geliyor...

• fotoğraf makinesi içinde aynı durum söz konusu mu ?

• Öncekileri Göster
    • hediye mi ne kadar sacma :Dgümrüge ne kadar ödeme yapmak yeterlidir ?

• Tam olarak bilemiyorum ancak Satış- Eder fiyatını kendileri belirleyip bunun üzerinden %60 vergi ve % 110 da fon vs..vs.. kesiyorlar sanırım..ama emin değilim yani..

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan henüz görüş yok! İlk görüş paylaşan kız olarak fazladan Xper puan kazanabilirsin...

Yükleniyor...