Tıp fakültesi için ygs puanı kaç olmalı?

Arkadaşlar şimdi birkaç yerde tıp fakültesi için ygs puanının 450 falan olduğunu duydum ama doğru mu bilmem.Bilgisi olan var mı? Benim puanım 476 şansım var mı?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Tabi ki var. Ygs'den yüksek aldığın için Lys'ye çalışmamazlık yapma sakın. Lys'den de aynı civarda puan alırsan ortalaman çok yüksek gelir.Tebrik ederim bu arada çok sevindim senin için :)

• Teşekkürler :)

• :))

Erkekler Ne Diyor 9

• Önemli olan sıralama

• Açıkçası ygsyi takıp çalışmamazlık yaparsan olmaz.önemli olan lys. ama ygsdeki azmini devam ettirirsen olur inşallah. bu ara tebrikler:)

• medikal mühendislik midir nedir...ona yönel.

• oh maşallah zekalı bir kızsın demekki

• Evet, sadece bazı özel üniversitelerde Tıp o puanda.

• Ygs de 18 binlerdeydim , lys ile birlikte 5 binlere indim.Ne çok önemse ne de yabana atma ygs puanını.Ama şunu bil lys kat kat daha önemli , hele biyoloji netin çok çok önemli.

• Tanıdıgım istanbul içi istiyordu 420 yapmıs giremedi

• 450 filan olmalı bence

• o puanla hemen girersin kolayca

Kızlar Ne Diyor 8

• okul puanıyla 500ü bulur zaten tabiki şansın var.

• Lys den iyi yapman lazım..benim bildiğim 490dan aşağı tıp olmadığı tabi doğu illerini düşünmediğin taktirde..sıralama önemli.

• üniye giriş için gerekli puan salt ygs den hesaplanmıyor arkadaşım,lys sonucu etkili bu durumda.

• Benim bildiğim 500 den aşağı tıp yok. Eğer lys de bu civarda gelirse ve okul puanın da yüksekse girersin.

• üniversiteden üniversiteye farkediyor ama oda olsa olsa 1 2 puanla aslında 1 2 puanla kaybetmiyormuyuz herseyi ? sen kafana takma bunu bence gayet iyi bir puan almişsin tebrik ediyorum

• iyide ygs ile tıp olmaz ki lysde girmen lazım

• Ona da giricez herhalde ama ikisininde önemi var sonuçta :)

• 500 küsür olması lazım canım puanın ama ünv göre puan değişir

• link buyur

• ooff maşallah o puan nasıl yaptın :Dlys ansıl geçti iyise eksin girersin

Yükleniyor...