Aşırı kahve alışkanlığım var, nasıl bir yöntemle bırakabilirim?

aşırı kahve alışkanlığım var. Günde 8 10 tane içiyorum ortalama bu alışkanlığı bırakmak istiyorum bu cildime ve kiloma zarar veriyor.SÜtlü içtiğim için kilom artıyor gün içinde abur cubur ve yemekte çok yemem ama buna rağmen kilo artışı yaşıyorum.bu kahveyi nasıl bir yöntemle bırakabilirim. Biri bana yardım etsin

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• kendını çay içmeye alıstır bıtkı çayı bellı bır sıvı tüketımıyle azaltabılırsın çünkü vücut sıvıya gereksınım duymazsa kahve içme istegin azalır

• aaa ewt buda mantıklı cunkı ben hıc suda ıcmem aklıma geldıkce haftada bı kac bardak ıste

• bendede aynı sorun vardı tarçın bögürtlen çayı içtim hosumada gıttı bır bakmısım kahve azaldı

• bitki cayı hem saglıklı hem cozum olabılır denıcem tesekkurler

Erkekler Ne Diyor 9

• 8 fazla 4 iyidir

• Aşırı kafein tüketiminin vücuda birçok zararı var.Bu zararlara maruz kalmamak için mutlaka beynini hazırlayarak çok az ya da hiç içmemelisin.Zararları gör önce bu zaten sana faydalı olur link

• bu hatunun soledı hersey bende var :S

• Sağlığın için bırakmalısın bence.Başka hobilerle oyalamaya çalış kendini.Kahve yerine şekersiz bitki çayı ya da ayran içmeye çalış.Bunu başarabilirsin:)

• bırakmak için bir yöntem yok ama kendi iradenle azaltırsın anca daha sonrada tavsiyem türk kahvesine geç günde 2 tane yeterli

• sana bende katılıyorum. chimico'nun söylediklerini uygula bencede

• Öncekileri Göster
    • orta şekerli yap yada yanında bir parça çikolata ye her türlü nescafeden daha sağlıklı ilerde ritm bozukluğuna yol açabilir bu kadar kahve gerek yok

• haklısın bunun ıcın kurtulmaya calısıyorum ıste ama ıradesızım bu konuda :(

• hergün birer tane az içerek bırak.yada hergün içtiklerini litreye dönüştür.hergün 100 er ml azaltarak bırak

• ne güzel işte bir kahve fincanın 40 yıl hatırı vardır gerisini sen hesapla :)

• bırısıyle ıcsem 40 yıl hatırı olsunda ben hep tek ıcıyorum
      buna gore hep kendı basıma kalıcam hatırımla bunumu cıkıyo bundan :)

• beraber içelim :)

• Bnde en az 6 7 tane iciyorum ama sekersiz ve sutsuz iciyorum snde yagsiz sut ve seker azaltabilirsin ayrica bardagin tamamini sut koymak yernine yari sut yari su koyarak icebilirsin bu arada sut cok kilo aldirmaz seker aldirir.. Seker cildin yaslanmasini hizlandirir..

• sut tozuyla ıcıyorum ebn sutle ıcemıyrum

• Sekersiz ic sut tozunu cok az koy oyle alis sknti olmaz

• çözüm bulursan bana da tavsiye edermisin stresli biişim olduğu için bende günde 10 - 15 tana 3 ü1 arada içiyorum birde toplantılarda ikram edilirse günde 20 falan oluyo sonra tuvalet için köşe kapmaca oynuyom

• bence sen once 3 in 1ı bırakmalısın o daha zararlı

• Öncekileri Göster
    • ama katkı möaddelerı ve sekerı fazla o kafeınden daha zararlı oluyo

• ne yapalım gazetede en hızlı hazırlayıp içebileceğin kahve o tür kahveler... gazetecilikte ne zaman nereye gidicen belli olmuo çünkü

• asama asama sutunu ve sekerini azaltip, en son da kahve miktarini azaltirsin

• sekerı azalttım ama sutsuz ıcemıyorum kahve ıcmedım zamanda kendını sınrılı agresıf hıssedıyrum cok denedım ıkı uc gun bırakabılıyorum sonunda yıne ıcıyorum bunu bı baska alıskanlıkla bırtakmayı denedım cay mesela ama cayada alısamıyorum cok caresız ve ıradesızım bu konuda :(

• 8 kahve yerine 7 kahve 1 yesil cay deneyerek basla, sutu de orani azaltip ve yagsiz olarak kullan

• ewt bu olabılır tesekkurler

• kahveden zarar gelmez iç bence

Kızlar Ne Diyor 6

• Bunu azaltman gerekiyor aksı takdırde kalp rahatsızlıklarıyla ugraşabılırsin.

• off bu sorun bendede varrr en az 3 tane ıcıyorum gunde ve alıskanlık yaptı sigara gibi bırakamıyorum şekersiz ve sutsuzde kotu gelıyo dayanamıyıp 3 u bi arada ıcıyorum baska seyler ıcmeyı denıyorum olmuyo :(( cok zor ısımızzzz

• 3 in1 daha kotu ben onu bıraktım onun ıcınde cok fazla seker var ve dıslerı hemen ınceltıyo mınesıne zarar verıyo ben normal kahve ve sut tozuna gectım buda zararlı ama en azından 3 bı aradadan daha ıyı
      senden kendınde hıssedıyrosundur dıslerınde arada sızlama gıbı seyler bence bız kahveyı bırakma dernegı kuralım bacım bırlıkten kuvvet dogar tek basına ınsan ıradesıne hakım olamıyo :)

• haha kuralım bacım :)) zor yaa dişlerimde problem cok cok şukur ama nefret ede ede içiyorum yemın ederım artık mıdem almıyo ama uyandıgım gibi kahve içmeden gelemıyorum kendıme:) ıns cevaplara gore en guzel yontemı buluruz ne diyim :)

• inş :)

• canım bende kahveyı cok sevıyorum.sekersız yap bakalım.sonra fazla ıcmek ıstemezsın.gercı alıskanlıklar kolay kolay bırakılmaz.

• aynen ole noırmalde ıradesı guclu bırı olmama ragmen kahveyı bır turlu bırakamadım :(

• anlıyorum senı canım

• ben kahveyi pek sevmiyorum aklıma kahvehane gelio tiksiniyorum:)

• Bende aynıyım 5-6 bardak 3ü birarada içiyorum.malasef

• :( kotu bı durum kurtulmak lazım

• evdeki bütün kahveleri yok et önce ve onların yerine meyve suları koy ama asitli içecekler olmasın elin her kahveye gitmek istediğinde onlardan iç sıcak çikolata iç

• bunuda denedım bı sure sorna yıne kahveye donuyorum :(

• evde kahve olmasını yasaklamalısın kuzum o kapıdan içeriye kahve girmeyecek :)

• :) tamam

• içmeyerek yapabilirsin. yavaş yavaş azalt. ben de içerdim mesela. öküz gibi selülit olunca mike mike bıraktım.

• allhtan benbde selulıt olmuyo duzenlı peelıng yapıyorum

• farketmez ben de yapıyordum. zamanla oluyor. hem kilolu da değildim. 45 kilo falandım.

Yükleniyor...