Kapat

Muhabbet kuşum çok kaşınıyor ne yapmalıyım?

Konu hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilir mi? O kaşınınca pirelendi falan sanıyorum ama pirelense bizede geçer hani sürekli başımızda, omzumuzda geziyor.

Bir arkadaş sirkeli suda banyo yaptır dedi ama işe yarar mı ki acaba?

0|0
7|12

En İyi Erkek Görüşü

• bit ilacı kullan yada bi veteriner e git

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 11

• Sirkeli suyla filan yıkama öldürürsün hayvanı.Muhabbet kuşu parazitlerden nasıl temizlenir link

Muhabbet kuşlarını yıkayabilir miyiz link

Muhabbet kuşunun bakımı nasıl yapılır link

Bunlar yeterli olur senin için sanırım.

0|0
    0|0
  • bencede veterinere git..

1|0
    0|0
  • veterinere gitmelisin.

1|0
    0|0
  • en iyisi bir kuşcuya götür derdini ona anlat yada veterinere götür

1|0
    0|0
  • sirkeli su falan bilmiorum tehlikeli olurmu olmaz mı ama petshoplarda satılan pire spreyleri var o işe yarıyor.. 3 günde bir pire spreyini özellikle kanatlarının altına gelecek şekilde sıkarsan geçer kaşıntısı...

1|0
    0|0
  • belki mantar olma yolundadır gıt bı gorun doktora.. kasıntı asırıysa..

1|0
    0|0
  • Özel spreyler var bunun için, onlardan almalısın.

1|0
    0|0
    • işte her spres kullanılmıyor ki neden kaşındığını bilmiyorum :/

• Muhabbet kuşu satan yerlere gidip soracaksın ya da veterinere götüreceksin işte.

• Toz gibi bi ilacı vardı ama tam hatırlamıyorum onu pudra gibi hayvanın tüylerine vücuduna serpiyodun galiba değişik bi ilacı daha çıkmadıysa, sen yinede bunu petshoplarda sor onlar bilirler...

0|0
    0|0
    • Kendisini ele aldırmıyor ki..

• ayy ben kıyamam bee veremem kimseyeee :))

• bol muhabbetler diliyorum ;) bakıp ihmal etmedikten sonra ne mutlu size...

• kaşı :)

0|1
    0|0
  • ihmal etme...

0|0
    0|0
  • Veterinere götür mevsimlik birşeydir belki.Spreyler var rahatlatır onu.

0|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 7

• kaşıntısı için spreyler var kanatlarına ve gaga tarafına sürüyorsun yada nizoral tablet var suyunun içine karıştır ver.sanırım bitlenme var

1|0
    0|0
  • aslında muhabbet kuşları devamlı kaşınır normal diye biliyorum ama çok aşırı diyorsan veterinere götür yazık

1|0
    0|0
  • veterinere götür.

0|0
    0|0
  • Yeni tüy çıkaracağı için kaşınıyor.

1|0
    0|0
  • Yıka onu

1|0
    0|0
  • benim kuşum da çok kasiniyor ozellikle kuyruk tarafı. tüy çıkartıyor diken diken sanrm ondan. bir de yürürken afalliyor. s

0|0
    0|0
  • Benim kusumda ayni sekilde dun aldim bir cok kusun icinde birlikteydi acana bit varmidir daha alismadigi icinde kafesten cikarmiyorum

0|0
    0|0
    • Ezel kafeste tutmak alışacağı anlamına gelmez
      kafes icerisinde yavaş yavaş parmağnla kovala eğer ısırmazssa işin çok kolay az ısırıyosa biraz uğrastirir sert ıssırıyorsa bir hayli ilgi gostermen gerekir
      ısırmıyorsa eger yarm saat bir saat kadar parmagini uzatarak takip et yorulup parmağına konacaktır 10 saniye dursun tekrar indir tekrar yavaşca takip et bu islemi bir kac gün tekrar et bn öğrenciyim kuşumu eve getirdiğim ilk gun bu hareketi yaptıktan sonra saldım bir kaç yere hafif çarpmasına şahit olursun ama alışıyor ve özellikle tavsiyemdir dışarıya yem koyma kafesin kapisini acik birak acıkınca kendi kadesine girmeyi ogrensin bunuda bn belli araliklarla kusu kendim kfese koyarak ogrettim kapisinin acik olmasi kafesden korkmamasni sagliyor istedigi zaman girip çıkabileceği hissini vermelisin dışarıda yemi parmak ucumda ya da avuç içerisinde yedirerek avuç içerisinden korkmamayi ogrettim umarım iyi bir arkadaşlığınız olur ( perdeye alıştırma benimki sürekli orda uyumak istiyo )

Yükleniyor...