Muhabbet kuşum çok kaşınıyor ne yapmalıyım?

Konu hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilir mi? O kaşınınca pirelendi falan sanıyorum ama pirelense bizede geçer hani sürekli başımızda, omzumuzda geziyor.Bir arkadaş sirkeli suda banyo yaptır dedi ama işe yarar mı ki acaba?

Cevabın Var mı?

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

0/2000

En İyi Cevap

Erkekler Ne Diyor 11

• Sirkeli suyla filan yıkama öldürürsün hayvanı.Muhabbet kuşu parazitlerden nasıl temizlenir link Muhabbet kuşlarını yıkayabilir miyiz link Muhabbet kuşunun bakımı nasıl yapılır link Bunlar yeterli olur senin için sanırım.

• Ceryanda kalmasın klima pencrere önünde filan.

• salıncağı, aynası var zaten.. Evet alırım çok saol..

• Saklıncak al ayna al.Gaga taşı önemli.

• Öncekileri Göster
  • kaşı :)

• bencede veterinere git..

• ihmal etme...

• sirkeli su falan bilmiorum tehlikeli olurmu olmaz mı ama petshoplarda satılan pire spreyleri var o işe yarıyor.. 3 günde bir pire spreyini özellikle kanatlarının altına gelecek şekilde sıkarsan geçer kaşıntısı...

• umarım..

• umarım faydasını görürsün...

• deneyeceğim bunuda..

• Veterinere götür mevsimlik birşeydir belki.Spreyler var rahatlatır onu.

• Hmmm evet o zaman yakınlarda bir veteriner kliniğine götürmen gerekecek

• Uzak kalıyor bana biraz orası..

• İstanbul'daysan Çırağan Sarayı'nın yakınlarında ücretsiz bir kilnik var derneğe ait.Oraya götürebilirsin.

• Öncekileri Göster
  • veterinere gitmelisin.

• peki sen bilirsin.

• Havalar ısınmadan götüremem :( çok hapşırıyo sonra çok hasta olur.

• Toz gibi bi ilacı vardı ama tam hatırlamıyorum onu pudra gibi hayvanın tüylerine vücuduna serpiyodun galiba değişik bi ilacı daha çıkmadıysa, sen yinede bunu petshoplarda sor onlar bilirler...

• bol muhabbetler diliyorum ;) bakıp ihmal etmedikten sonra ne mutlu size...

• ayy ben kıyamam bee veremem kimseyeee :))

• :))) sabah uzun uykuları unutun sesleri hiç kesilmez yattığım yere çok uzak yere koyardım evde ama yinede vikvikleri bitmedi gitti; dayanamadım arkadaşa verdim en sonunda :)))

• Öncekileri Göster
  • belki mantar olma yolundadır gıt bı gorun doktora.. kasıntı asırıysa..

• hımm tamam

• Havaların ısınmasını bekliyorum dr.a götürmek için. Dışarı çıkartamıyorum hasta olur diye.

• en iyisi bir kuşcuya götür derdini ona anlat yada veterinere götür

• yok yok dikkat ediyorum..

• anladım sogukta bırakma cam kenarında falan iyice hasta etme kuşu :D

• Veterinere götürcem de havalar ısınsın biraz, zaten çok hapşırıyo korkuyorum hasta olur diye..

• Özel spreyler var bunun için, onlardan almalısın.

• Muhabbet kuşu satan yerlere gidip soracaksın ya da veterinere götüreceksin işte.

• işte her spres kullanılmıyor ki neden kaşındığını bilmiyorum :/

Kızlar Ne Diyor 5

• Yeni tüy çıkaracağı için kaşınıyor.

• Umarım öyledir.

• veterinere götür.

• öyle yapcam

• aslında muhabbet kuşları devamlı kaşınır normal diye biliyorum ama çok aşırı diyorsan veterinere götür yazık

• Evet çok kaşınıyo..

• Yıka onu

• Çok saol nasıl yıkayacağım hakkında gerçekten bilgim yoktu, kendisini elde tutulmayıda sevmiyo :))

• Banyo etmeyi çok severler :)

• Çok işime yaradı çok saol :)) Bir hafta oldu eve geleli daha hiç yıkamadık zilliyi :)

• Öncekileri Göster
  • kaşıntısı için spreyler var kanatlarına ve gaga tarafına sürüyorsun yada nizoral tablet var suyunun içine karıştır ver.sanırım bitlenme var

• Bit olsa bizede bulaşır ama sonuçta kapamızdan inmiyo..

Yükleniyor...