İngilizce kolay kelime ezberleme yolları var mı?

Arkadaşlar Yabancı Dil okuyorum ve sınava 2 aydan biraz fazla bir sürem kaldı. Girdiğim denemelerde gördüğüm kadarı ile kelime haznem çok az 80 de 40 neti grammar bilgimle anca aşıyorum. Elimde yaklaşık 2000 kelime var bunun cogunu ezberlemem gerekiyor. Nasıl kolay kelime ezberlerim ne yaparsam verimli olur yardımlarınızı bekliyorum.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• birisi söylemişti kelimenin Türkçe karşılığını değilde direk kendisini gözünüzün önüne getirin diyordu. örneğin red diyince aklımızdan hıı red kırmızı demekti değilde direk kırmızı rengi gelmeliymiş yani bir şekilde çağrışım yapıcak nasıl olucak bilmiyorum:) kurstaki hocamızda sürekli ingilizce kitaplar yazılar denemeler falan okuyun diyordu..

Kızlar Ne Diyor 5

• Yanında sürekli sözlükle dolaş, aklına ne gelirse gelsin bak kelimelere... Artı bunu bize lise öğretmenimiz öğretmişti; akılda kalıcı benzer kelimeler bul, anlam yakınlığı olan ve nesneyse eğer şekilleri gözünün önüne getir kullandıkça

• benim ingilizce notunu senle konuşmuştuk biliyosun :D:D ama bence ezberliceğin kelimeleri sürekli cümle içinde kur konuş yazabildiğin kadar yaz gözünün görceği bir yere koy hatta bazılarını kodla :D:D

• ezberim iyi değil canım ya :/

• ayy ayy neye güvenip seçersin sen şu bölümü anlamadım kii :/

• boşver anlama :)

• kelimeleri cümle içinde kullanırsan yada o kelimeyi bişeyle çağrıştırırsan daha kalıcı olur benimde 2ooo kelime ezberlemem gerekiyodu böyle yaptım ve sınavdan 91 aldım kolay gelsin...

• hangi sınavdan 91 aldın ?

• Öncekileri Göster
    • ne farkeder ki kelimeleri cümle içinde kullanmak daha kalıcı

• teşekkür ederim denicem.

• kelimeyi unutunca her seferinde sözlüğe bak.her baktgnda bir işaret bırak kelimenin yanına sözlükte.artık o işaretleri görünce utanıp bakmaz ezberlersin.niye bu kdr çok bakıorum ne gerek var ezberledm dersin.psikolojk yaklaştm ben konuya :D

• Kelimelerin köklerini bildiğin bir şeyle özdeşleştir. Mesela prosaic sıkıcı demek. Ben onu Prozac diye bir antidepresan ilacıyla özdeşleştirdim:) Ne kadar saçma olursa o kadar iyi aklında kalıyor hatta.

• Ayrıca küçük kartların önüne özellikle ezberleyemediğin ingilizce kelimeyi yaz, arkasına türkçe anlamını yaz. Onları tekrar et.

• Denicem teşekkürler

• Dene mutlaka. Ben böyle 1000 kelimeyi 2 haftada ezberlemiştim ve kalıcı oluyor.

Erkekler Ne Diyor 3

Yükleniyor...