(MF) sayısal mı? (TM) eşit ağırlık mı?

arkadaşlar benim bölümüm eşit ağırlık bölümümü değiştirmeyi düşünüyorum MF de avantajları daha fazla meslek yönünden daha fazla seçenek var şuan bulunduğum bölümde iyi bölümler var fakat puanları yüksek bende kararsızım lütfen yardımcı olun çok geç kalmış sayılmam diye düşünüyorum sizce?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• bazı öğrenciler şöyle düşünüyor. mf zor ben en iyisi tm ye geçeyim o dersler ile kim uğraşacak diye..ama bu çok yanlış bir durumdur.istediğin meslek neyi gerektiriyorsa o bölümü seç.misal biri masa başında çalışmaktan hoşlanmıyordur. ama sırf mf ağır diye gider tmden bir bölüm okur ve memur olur. sence bu insan hayattan zevk alabilirmi ? neticede 4yıl okuyacağın okul 1 koca ömrünü etkileyecek. bunu hesaba katmalısın. sonuçta o mesleği yapacak olan sensin. günde 8-10 saat hatta daha fazla o iş üzerine düşüneceksin.o yüzden mf zordur tm basit onu seçeyim veya mf de seçeceğin mühendisliğin havası vardır en iyisi mf diyipde bir karar verme. otur düşün ne meselek istiyorsan ona göre davran derim :)

Erkekler Ne Diyor 5

• mf ama kendine güvenirsen ailenin de biraz parası varsa mf yi kaçırma

• FM derim ben. ben ondan mezunum.

• istediğin meslek sayısaldaysa ve sayısalım iyi diyorsan geç ama unutma ki istediğin bölüm çok yükseklerde ise sadece mat2 yetmez fen de yapman lazım onları çok hızlı ve verimli bi şekilde çalışman gerek.

• Eğer Sadece derslerimden başka bir şey düşünmem Diyorsan Ve yorumun iyi değilse MF Türkçem Ve matematiğim Var ortamdada olurum Diyorsan TM

• Mf iyidir ama okuması kolay değil :/ çalısırım diyorsan ve hayallerindeki meslek mf de ise mf ye geç

Kızlar Ne Diyor 3

• okuyabilirsin önyargısız olarak mf yi seçmelisin.. güzel bölüm severek yaparsan zorluluklarında üstesinden gelirsin..zaten her bölüm zordur..

• TS SÖZEL

• Sayısal daha avantajlı. Ama çok çalışman gerek.Sevdiğin mesleğe göre tercih yap yine de.

Yükleniyor...