Eşinizin anne ya da babasına bakmak zorunda kalsanız ne yapardınız

birgün olacak bizde yaşlanacağız eşinizin yaşlı anne ya da babasına bakmak durumda olsanız ne yapardınız

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Annem yıllardır yatalak annesine bakıyor..Onun hayatına bakıyorum da şimdi, bakamam diyorum...Yani yatalak olmaz bir tabak yemeğime bakar o zaman amenna ikisinin de başımın üstünde yeri var.. Ama yıllardır bakıma muhtaç bir haldeyse ben çalışıyorsam çoluğum çocuğum varsa nasıl bakarım? Hee yardımcı tutarım o ayrı.. ama benim de kendi hayatım var sonuçta.. anneme şimdi bakıyorum merhametli, iyi bir insan.. yıllarca anne duası aldı ama ne bir sosyal hayatı ne sağlığı kaldı.. ağır annesini banyo yapıyım diye kaldırmaktan bel fıtığı oldu, yardımcı tutmam dedi inat etti şeker,kolestrol,tansiyon hastası oldu en son panik atak da eklenince anneme kıyamaz oldum..kadın 2 evden sorumlu... eşi ve çocuğu var ilgilenemiyor artık, dışarı çıkıyor görmemiş gibi bakıyor etrafa çünkü hasta bakmadan gezip tozamıyor ki kadıncağız..yani tamamen terk etsin hatta huzurevine yatırsın aslaaa. huzurevine çok karşıyım ama demem o ki ne kendi hayatından vazgeçsin ne de annesinden. bir yardımcı tutsun onun işi hafiflesin kafası rahat olsun yine annesine uğrasın ağır işleri yardımcı yapsın o annesiyle sohbet etsin ama evdeki diğer ailesine de vakit ayırsın, gezsin tozsun.İşte bu yüzden bakamazdım, aynı evde asla yaşamam zaten ben orda banyo yapçam kocamla bişiler yaşıcam o yan odadayken yapamam öyle..herkes bakarım der ama iş icraata gelince bir bardak su bile vermezler o yüzden kimse kimseyi yargılamasın. Çünkü insanların yaşadıklarını bilmiyorsunuz.

Kızlar Ne Diyor 31

• Bakarım tabikiAnnemden böyle gördüm babaanneme 9 sene yatalaktı baktıİnsanlık ölmedi daha

• gerçekten tebrikler senin gibi insanlar çok az kaldı keşke herkes enin gibi düşünse

• Öncekileri Göster
    • Seni sevmem ama şaşırtıyorsun beni, tebrik ediyorum, naçizane

• çok pis saygı duydum lan anasımna bak kızını al demışler

• Ölene dek bakarım sorun değil hatta sevgilime senin ailenle bir oturalım diye tutturuyorum.

• Annem babamdan ayirmam. Gozum gibi bakarim.

• Muhtwçsalar bakarım elbette neden bakmayayım sokağa mı atıcaktım ha benim anne babam ha eşimin farkı olmaz bende evlendikten sonra ve ayrıca bende aşırı vicdan vardır insanlık görevim bakmak

• Allah sizin gibilerin her zaman işlerini rast getirsin

• Amin Cem'i cümlemizin

• Amin

• Kendime bakmayı öğreniğimde onlara da bakarım yani bakmaktan kasıt nedir ben onu anlamıyorum altına mı kaçırıyorlar sanki ki yediğin yemekten 1 tabak fazla yapacaksın altına bile kaçırsa öyle bille olsa her şeyin bir oluru vardır ya ..

• bir bebeğe nasıl bakıyorsan öyle

• Bakarım elimden geldiğince.

• Bakcaz, napcaz..

• ama gönül rahatlığıyla mı yoksa zehir ederek mi

• Ya neden zehir edelim, zor bişey ama seve seve bakarım..
      O kadar da kötü değilim.

• sağol bazıları bakmam diyebiliyor

• bakardım. birgün bizde yaşlanacağız ... allah kimseyi düşürmesin.

• Anne-baba tabı bakarım .. Basımın ustunde yerlerı var ..

• Ana baba 9 taneye bakarda o 9 tane bir anaya bakamaz diye bir laf vardır ya.günümüzde aynen öyle valla.ben bakarım elimden gelen herşeyide yaparım.Benim engelli kardeşim var.Rabbim ömür verdiği kadar ona bakıcam evlilik falan bile düşünmüyorum.Bu dünya hayatı geçici bakmayacağımda elime ne geçecek anamın babamın bedduasından başka.onlara bakar dualarıyla mutlu olurum o bana yeter.

• açıkçası bakmayı istemezdim kızı varsa o baksın derdim ama çalışmıyorsam ve vicdanım el vermezse eşiminde hatrı için belki bir ihtimal (o ihtimalde çok düşük ama) bakardım

• valla yarın sende yaşlanacaksın o zaman bu dediklerinden pişman olursun unutma ne ekersen onu biçersin

• Öncekileri Göster
    • Kendini garanti altına alırmış!
      Yarın uzuvlarını kaybetmeyeceğini garanti et, devasız bir hastalığa kapılmayacağını garanti et, sakat kalmayacağını garanti et, yatalak bırakan yüzlerce hastalıktan hiçbirine tutulmayacağını garanti et, ben de tebrik edeyim seni.
      Bu sözü söylerken baban görseydi seni ne derdi acaba? Evlendiğin veya evleneceğin adama da bunu söyle. Bu liflerdeki kötü karakterler gerçek değil sanırdım ufakken, büyüdükçe iyilerden daha gerçek olduğunu anladım.

• düşünürüm daha çok yıllar var önümde

• sevdiğim insan için herşeyi yaparım. Anne babasına bakmak neymiş..

• Allah elden ayaktan düşürmesin hiç kimseyi ...

• Seve seve :-) onlar benim ailem

• bakardım büyük konuşmuyorum ama elimden geldikçe bakardım.. çünkü benim annem babaneme dedeme baktı kendi anne babasına da bakıyor benim yengem de dedeme bakıyor ayırmazdım allah onlardan razı olsun ben onları çocuğuyum bakardım..

• Bakabildigim kadar bakmaya calsrdım ama bir süre sonra ayrı bir ev tutup bakıcı tutardm onlara sonuçta bnde calsıyorum cok yoruluyorum ve evde esimden hariç biri olunca ben rahat olamam

• elimden geldiğince bakmaya calısırım yarın bizimde baklmak zorunda olmayacagmz ne malum?

• bakarım :)

• Bakarım.bugünün yarınları var sonucda.ne ekersen onu biçersin :-)

• Sonuna kadar bakarım

• Ne yapardınız diye bir şey sormak saçma çünkü yapılması gereken, kişilerin üzerine düşen neyse o yapılır. Gerekirse kendi evine davet edip bakımını üstlenmek gerek. Dediğiniz gibi bir gün bizde yaşlanacağız nasıl bakılmak istiyorsak öyle bakmalıyız

• bazılarını görüyorsun bakmam diyor herkes senin gibi değil ki

• Bakardım sonucta sevdgımı adamı dunyaya getırmesınde rol aynayan vesıle olan ınsanlarkendı yaslanacagımı dusunerekten cok bunun ıcın bakardım annesıne babasına kurban olurum onun ben ellerınden operım bu arada saygılar :D

• bakamam kimse kusuraa bakmasin bende insanim bu dunyaya yasamaya geldim

• yarın sende düşersin keşke baksaydım dersinnnnn

• bazi seyleri yasamadan bilemessn

• bakicam tabiki.onlarda benim annem babam sayilir.en onemliside sevdigim evlendigim adamiyetistiren insanlar.seve seve bakarim :)

• bakardım tabiiki

• Eşimle herseyimiz ortak enne babamiz da onun anne babasi benim anne babam sayilir ayrica ne ekersen onu bicersin bakarim elbette

• helal olsun bizim bir komşumuz vardı eşi öğretmendi o komşumuzun annesi yatalak olmuş eşi olacak kadında bakmam demiş ve ya annen ya ben seçimini yap demiş adam üzüntüsünden bir yere yerleşmiş ve o üzüntüyle ölmüş adamcağız

• Öncekileri Göster
    • tamam sen bak ben memnun olurum :D

• ben olsam daha çok değer verirdim çünkü beni gerçekten seven birini bana verdikleri için

• Bakarim insAllah ya aileden ne gorduysek o

• helal olsun

• huzur evi diyor bir çoğu ama bilmem üzülüyorum ben huzur evine gittiğime içim buruklaşıyor zorda olsa yaşlı bakımı onların yeri bizim yanımız umarım ben de bu söylediklerimi zmanı geldiğinde yaparım

• Allah kimseyi düşürmesin

• Bakardım garanti

• tabi ki de bakarım sonuçta benimde bir anne babam var bende anne olacam (inş) ... gün gelir el ele muhtaö kalır . böle durumlarda yardım tam destek olunmalı

• bu konu nekadar kişilikle alkalı olsada karşımazdaki insana alakalıdır zamnında bize nasıl davrandıgı diyelim çok kötü davranıyodu ... benden baska bakan yok eşimin hatrına değl sadece ALLAH rızası için bakarım

• Daha Fazla

Erkekler Ne Diyor 21

• Ben kendi adıma ilgilenirdim, evleneceğim insanın anne babasını kendi anam babam gibi önemserim...Bununla beraber zor bir seçenektir kadınlar için... Hani empati yapın biraz, şöyle düşünün, daha iyisi vardır aynı model bir erkek, doğal olarak kadın ona gider. Vicdan vs yapar ama tercihini yapar.Sırf bu yüzden evlenmeyi de düşünmüyorum açıkçası, çünkü ben anamı babamı kenara atamam. Bir kadının beni seçmesini de beklemem kendi seçeneği. Onun da kendine göre gelecek hayalleri, tercihleri vardır. Aynı benim olduğu gibi. Zaten benimle bu sorumlulugu paylaşamayacak insanla olmaz.Tabisi bu konuda asla küçümsemem, her daim açık sözlü olmak gerek, malum kimileri bakarım diye başlayıp sonra sızlanmaya başlayıp kişiyi zor durumda bırakabiliyor.cut.

• buyuk konusmamak lazim ama bakarim gibi geliyo

• bakarm tabikide onlarda benim annem babam sayılır.

• Malesef bu soruyu yaşamayan bilemez hepimiz bakarız deriz ama işin içine girdik mi hergün huzursuz günler olur

• bekara karı boşamak tez olur derler o zaman gelince farklı davranır mıyım bilmiyorum ama eşimin babası babam annesi annemdir nasıl ki kendi anne babamı baş üstünde tutar bakarsam onlara da bakarım tabi ki

• Allah kimseyi elden ayaktan düşürüp bir başkasına muhtaç etmesin. Bakmak gerekiyorsa bakarız.

• bunu bir zorundalık olarak algılamazdım eşimin anne babası benimde anne babamdır imkanlarım yettiği kadar gözüm gibi bakardım.

• eyvallah

• Soru mu bu reis, tabi ki başımın üstünde yerleri var. Benim anneme babama bakmayan bir kadın eşim olacaksa Allah hiç nasip etmesin.

• valla herkes bizim gibi değil bazıları var dünya her zaman öyle olacak sanıyor bakmayabiliyor

• Öncekileri Göster
    • amin... siz olsanız bakarsınız yani tabi tabi bakarsınız ve evleneceğiniz insan bakmak zorundada değildir tabi sizin eşiniz bakarsa...

• söylerim evleneceğim adama kabul etmezse evlenmez bu kadar, ben kimseye bakmak zorunda değilim hem kesin bakmam da demedim ne oluyo bu kadar sizlere anlamıyorum görüşlerinize ters düşünce hemen yargılamaya başlıyorsunuz insanları asıl siz nasıl bir beyne sahipsiniz?

• Adem abi SA. Ne yapardım bilmiyorum. Sen ne yapardın?

• abartı gıbı olucak ama ınsan olsunlar esımın aılesının kopegı olYayım

• Eşimin annesi benim annem diye birşey yok. Evlendikten sonra sadece anne olur ve sonuna kadar bakılır.

• bakarım tabiki. ilerde bizde yatalak kalabiliriz. ozmanda bize bakarlar.

• Şüphesiz Allah, adaleti, iyilik yapmayı, yakınlara yardım etmeyi emreder; hayâsızlığı, fenalık ve azgınlığı da yasaklar. O, düşünüp tutasınız diye size öğüt veriyor.6 / NAHL - 90Bunlara uymam farz.

• seve seve ayrım yapmam oyle senin annen baban diye

• allah sabır versin kardaş

• hiç sorun değil benım annem babam bana nasılsa onun anne babasıda ona öyledir onlar en kıymetlılerını bana vermısler ben zor zamanında bakmıssım cokmu yani

• bakmalıyız koşulsuz ... bizlerde birgün yaşlanıcaz ... olay şu bakarsan bakılırsın .

• evet çok doğrusun

• onlarda neticede anne baba sonuna kadar bakarım

• Hocam söyle diyim günümüz neslinde böyle birşey olamaz olsada çok nadir hani 1000 1 çıkar bakacak olan burada gelip bakarım ederim demeyle olay bitmiyor çoğu yalan kendi anne babasına bakmıyor cogu bide eşininkine mi bakcak geçelim bu ayakları eskiden kayınvalideye kayınbabaya bir saygı sevgi vardı ama günümüzdeki insanlarda öyle birşey kalmadı heleki gelecek nesilden çok korkuyorum ben geçen gün bitane haber izledm alzheimer hastası olan bitane yaşlı adam ölmüş cocuklari gelmemiş bile bitanesi gelmiş kameranlara beni çekmeyin benim saygınlıgım var çart çurt diyor günümüzde cogu kendi annesine babasına bakmazken bide eşininkine mi bakcak alayı yalan. Ha bazı insanlar var allah korkusu var vicdan var merhamet var bakar onlara saygım sonsuz.

• Kendim bakamam ama bakacak biri tutarim.

• emanete ihanet etmeyiz

Yükleniyor...