Eşinizin anne ya da babasına bakmak zorunda kalsanız ne yapardınız

birgün olacak bizde yaşlanacağız eşinizin yaşlı anne ya da babasına bakmak durumda olsanız ne yapardınız

En İyi Kız Görüşü

• Annem yıllardır yatalak annesine bakıyor..

Onun hayatına bakıyorum da şimdi, bakamam diyorum...

Yani yatalak olmaz bir tabak yemeğime bakar o zaman amenna ikisinin de başımın üstünde yeri var.. Ama yıllardır bakıma muhtaç bir haldeyse ben çalışıyorsam çoluğum çocuğum varsa nasıl bakarım? Hee yardımcı tutarım o ayrı.. ama benim de kendi hayatım var sonuçta.. anneme şimdi bakıyorum merhametli, iyi bir insan.. yıllarca anne duası aldı ama ne bir sosyal hayatı ne sağlığı kaldı.. ağır annesini banyo yapıyım diye kaldırmaktan bel fıtığı oldu, yardımcı tutmam dedi inat etti şeker,kolestrol,tansiyon hastası oldu en son panik atak da eklenince anneme kıyamaz oldum..

kadın 2 evden sorumlu... eşi ve çocuğu var ilgilenemiyor artık, dışarı çıkıyor görmemiş gibi bakıyor etrafa çünkü hasta bakmadan gezip tozamıyor ki kadıncağız..

yani tamamen terk etsin hatta huzurevine yatırsın aslaaa. huzurevine çok karşıyım ama demem o ki ne kendi hayatından vazgeçsin ne de annesinden. bir yardımcı tutsun onun işi hafiflesin kafası rahat olsun yine annesine uğrasın ağır işleri yardımcı yapsın o annesiyle sohbet etsin ama evdeki diğer ailesine de vakit ayırsın, gezsin tozsun.

İşte bu yüzden bakamazdım, aynı evde asla yaşamam zaten ben orda banyo yapçam kocamla bişiler yaşıcam o yan odadayken yapamam öyle..

herkes bakarım der ama iş icraata gelince bir bardak su bile vermezler o yüzden kimse kimseyi yargılamasın. Çünkü insanların yaşadıklarını bilmiyorsunuz.