Bu cümledeki anlatım bozukluğu nedir?

Herkesin düşüncesine saygı göstertmeliyiz ki herkesten saygı bekleyelim. Bu cümledeki anlatım bozukluğu nedir? Bugünkü sınavda çıktı :D

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

Erkekler Ne Diyor 21

• gereksiz sözcük kullanımı(herkesten)

• Saygı göstertilmez, zorla olmaz.Saygılı olmayı öğretirsin.

• "Herkesin düşüncesine saygı göstertmeliyiz ki herkes de bizim düşüncemize sayı göstersin" olmalı bence

• Herkesin düşüncesine saygı göstertmeliyiz ki, saygı görmeyi bekleyebilelim...

• Doğrusu bu sanırım.. Herkesin düşüncesine saygı göstermeliyiz ki, saygı görmeyi bekleyebilelim...

• git yat laa git yat :P

• Bir saygı gereksiz ki bağlacından sonra tekrar saygı demesi ve saygı göstermek değilde saygı duymak mı doğrusu bilmiyorum

• herkesin aynı zihniyete sahip olmadığının farklılığın kaçınılmaz olduğunu anlatıyordur belki.

• Herkesin düşüncesine saygı göstermeliyiz ki,herkezin de bize saygı göstermesini bekleyelim

• -gostermeliyiz ki herkesten saygi gorebilelim -olabilir.secenekleri verseydin daha saglikli olurdu cevaplar

• Herkesin düşüncesine saygı göstermeliyiz ki; herkesten bize saygı göstermesini bekleyelim

• Doğru yazılım sorusu ya da o yanlış yazmış sevgilimm yeğenim:))

• anlatım bozukluğu yanında soran kişinin okuma bozukluğuda varmış

• Peki sizin bu yazdığınız cümleye göre soruda kaç tane anlatım bozukluğu var ayrı ayrı bunu biliyor musunuz ?

bağlaç eksikliğinden,d.tümleç eksikliğinden, nesne eksikliğinden . e öğrenci neyi işaretlesin yani yanlış yanlış yanlış :)

• Öncekileri Göster
  • 1.göstertmek diye bir kelime Türkçede yok.

2. İki kere herkes kullanılmış.

3. Herkes yerine başkaları kullanılmalıydı

4. Kötü bir soru. Öğretmenin Türkçe bilmiyor:)

• bir cümlede aynı kelimeyi 2kere kullanmak yetersizliktir. başkları herkesten daha şık bir kelime. öğretmen yeni yetme olmalı.

• 1) herkes kelimesi kere kullanılabilir

2) başkaları kullanması yine yanlış sözcük kullanımından kaynaklanan anlatım bozukluğuna yol açar

3)Öğretmeni Türkçe'yi gayet iyi biliyor , bilemeyen sizsiniz sanırım :)

• Herkes ayrı telden çalıyo :D

• Göstertmeliyiz diyor bekleyelim diyor yanlış sözcük kullanımı.

• saygı beklenmez,

saygı göstermesini bekliyelim olmalı...

• göstertmelimiyiz yani kendimiz değilde milletimi buna zorlayacağız

• Göstertmeliyizde bişey var sanki.

• yanlış sözcük kullanımından kaynaklanan anlatım bozukluğu

• kim kime ne gösteriyor

• göstertmeliyiz ki problemli. C şıkkı

• Göstert meyi zorlamı yapacan ...

• göstertmek yanlış, göstermek olacak.

Kızlar Ne Diyor 11

• Gereksiz sözcük kullanımı sanki.

• Türkçe derslerini dinleseydim şimdi bu soruya cevap verebilirdim

• şıkları alalım..

• 2.herkesten gereksiz

• Yanlış sözcük kullanımı.

''göstertmeliyiz yerine göstermeliyiz, veya duymalıyız da olablir ama ikiside aynı kapıya çıkıyor, yanlış sözcük kullanımı.''

Herkesin düşüncesine saygı göstermeliyiz ki herkesten saygı bekleyelim. :)

• öfff lanet girsin gene bulamadım.bana hep bu cümleler gayet doğru geliyor .S

• Yanlış sözcük kullanımından kaynaklanan anlatım bozukluğu.

Herkesin düşüncesine saygı göstermeliyiz ki herkesten de bize saygı göstermelerini bekleyelim.

• Yanlış sözcük kullanımı doğru da yazdığınız cümle bu soruya göre yanlış yazılmış.Çünkü, sizin son olarak yazdığınız cümlede bağlaç eksikliğinden, dolaylı tümleç eksikliğinden, nesne eksikliğinden kaynaklanan anlatım bozukluklarını da içeren bir cümle yazmışsınız. :)

• Birine bir şeyi bir başka kişiye göstermesini söylemek bu ''göstertmeliyiz'' Ama cümleye bakarsak doğrusu; kendimiz bizzat biz ''göstermeliyiz'' saygıyı..

• görelim yazmamız lazım sonuna

cevap ne

• herkesin düşüncelerine saygı göstermeliyiz ki; herkesden saygı bekleyebilelim.

• bağlaç olan ki bitişik olacak

Yükleniyor...