Bu cümledeki anlatım bozukluğu nedir?

Herkesin düşüncesine saygı göstertmeliyiz ki herkesten saygı bekleyelim. Bu cümledeki anlatım bozukluğu nedir? Bugünkü sınavda çıktı :D

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

Erkekler Ne Diyor 21

• "Herkesin düşüncesine saygı göstertmeliyiz ki herkes de bizim düşüncemize sayı göstersin" olmalı bence

• Bir saygı gereksiz ki bağlacından sonra tekrar saygı demesi ve saygı göstermek değilde saygı duymak mı doğrusu bilmiyorum

• Herkesin düşüncesine saygı göstermeliyiz ki,herkezin de bize saygı göstermesini bekleyelim

• göstertmelimiyiz yani kendimiz değilde milletimi buna zorlayacağız

• Göstertmeliyiz diyor bekleyelim diyor yanlış sözcük kullanımı.

• git yat laa git yat :P

• kim kime ne gösteriyor

• Saygı göstertilmez, zorla olmaz.Saygılı olmayı öğretirsin.

• gereksiz sözcük kullanımı(herkesten)

• göstertmek yanlış, göstermek olacak.

• yanlış sözcük kullanımından kaynaklanan anlatım bozukluğu

• Herkesin düşüncesine saygı göstermeliyiz ki; herkesten bize saygı göstermesini bekleyelim

• Pardon yanlış yazmışım:)) Herkesin düşüncesine saygı göstermeliyiz ki; herkesin de bize saygı göstermesini bekleyelim ya da herkesten de bize saygı göstermelerini bekleyelim. İkisi de olur

• Öncekileri Göster
    • anlatım bozukluğu yanında soran kişinin okuma bozukluğuda varmış

• Doğru yazılım sorusu ya da o yanlış yazmış sevgilimm yeğenim:))

• Herkesin düşüncesine saygı göstertmeliyiz ki, saygı görmeyi bekleyebilelim...

• Doğrusu bu sanırım.. Herkesin düşüncesine saygı göstermeliyiz ki, saygı görmeyi bekleyebilelim...

• göstertmeliyiz ki problemli. C şıkkı

• herkesin aynı zihniyete sahip olmadığının farklılığın kaçınılmaz olduğunu anlatıyordur belki.

• saygı beklenmez, saygı göstermesini bekliyelim olmalı...

• -gostermeliyiz ki herkesten saygi gorebilelim -olabilir.secenekleri verseydin daha saglikli olurdu cevaplar

• 1.göstertmek diye bir kelime Türkçede yok.2. İki kere herkes kullanılmış.3. Herkes yerine başkaları kullanılmalıydı4. Kötü bir soru. Öğretmenin Türkçe bilmiyor:)

• 1) herkes kelimesi kere kullanılabilir
      2) başkaları kullanması yine yanlış sözcük kullanımından kaynaklanan anlatım bozukluğuna yol açar
      3)Öğretmeni Türkçe'yi gayet iyi biliyor , bilemeyen sizsiniz sanırım :)

• bir cümlede aynı kelimeyi 2kere kullanmak yetersizliktir. başkları herkesten daha şık bir kelime. öğretmen yeni yetme olmalı.

• Herkes ayrı telden çalıyo :D

• Göstertmeliyizde bişey var sanki.

• Göstert meyi zorlamı yapacan ...

Kızlar Ne Diyor 11

• 2.herkesten gereksiz

• Gereksiz sözcük kullanımı sanki.

• Yanlış sözcük kullanımından kaynaklanan anlatım bozukluğu.Herkesin düşüncesine saygı göstermeliyiz ki herkesten de bize saygı göstermelerini bekleyelim.

• Yanlış sözcük kullanımı doğru da yazdığınız cümle bu soruya göre yanlış yazılmış.Çünkü, sizin son olarak yazdığınız cümlede bağlaç eksikliğinden, dolaylı tümleç eksikliğinden, nesne eksikliğinden kaynaklanan anlatım bozukluklarını da içeren bir cümle yazmışsınız. :)

• Yanlış sözcük kullanımı.''göstertmeliyiz yerine göstermeliyiz, veya duymalıyız da olablir ama ikiside aynı kapıya çıkıyor, yanlış sözcük kullanımı.''Herkesin düşüncesine saygı göstermeliyiz ki herkesten saygı bekleyelim. :)

• öfff lanet girsin gene bulamadım.bana hep bu cümleler gayet doğru geliyor .S

• Türkçe derslerini dinleseydim şimdi bu soruya cevap verebilirdim

• Birine bir şeyi bir başka kişiye göstermesini söylemek bu ''göstertmeliyiz'' Ama cümleye bakarsak doğrusu; kendimiz bizzat biz ''göstermeliyiz'' saygıyı..

• bağlaç olan ki bitişik olacak

• şıkları alalım..

• herkesin düşüncelerine saygı göstermeliyiz ki; herkesden saygı bekleyebilelim.

• görelim yazmamız lazım sonuna cevap ne

Yükleniyor...