• Sor
  • Bence

10. sınıfta okul değiştirme şartları neler, biri yardım edebilir mi?

Anadolu lisesi 9.sınıf okuyan bir kızım var ve onun geleceği benim için çok önemli üniversitede istediği bölüm iletişim fakültesinde halkla ilişkiler bölümüne girmek ve spiker olmak istiyor yalnız okuldan ve ulaşımından şikayetçi servislede pek anlaşamıyor ve bu yüzden tartsımalar yaşayabiliyoruz seneye okulunu değiştirmek istediğini söyledi onun mutlu olması için onayladım yalnız anadolu iletişim meslek lisesinde halkla ilikiler bölümüne girmek istiyor istemesine girse bende çok sevinirim fakat onu alırlar mı pek bilgim yok 9.sınıfı başka bir okulda okumuş olması onu etkiler mi lütfen yardmci olurmuşunuz bilgisi olan cevaplayabilir mi?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• link buradan anadolu lisesini girip istediğiniz okulda boş kontenjan var mı ve kızınızın puanı yetiyor mu diye bakabilirsiniz.eğer şartlar uygunsa okulla bir an önce görüşmeniz gerekiyor zira kontenjanlar çok kısa sürede dolabiliyor.

• ama gitmek istediği lise anadolu iletişim meslek lisesi

• Öncekileri Göster
    • hangi ilde ve hangi okula gitmek istiyor
      Bir de o okula kaç puanla yerleşti

• bir de şöyle bir durum var sadece kendinden düşük olan liselere geçiş yapabilir.anladığım kadarı ile and. iletişim liseleri anadolu liselerinden daha düşük bir kategoriye giriyor.bu durumda eğer o liseye geçerse ve pişman olursa bir daha anadoluya geçiş yapamaz.

Erkekler Ne Diyor 3

• Evine yakın bir yerde anadolu lisesi varsa ve o lisenin 2011/2012 taban puanı senin kızının puanının altındaysa nakil yaptırabilirsin. Umarım yardımcı olabilmişimdir

• fazla teknik bilgiye sahip degilim,ancak bu guzel bir seymis gibi,sorunu cozecekmis gibi gorunse de istikrar her zaman daha iyidir,ozellikle o yaslarda ve egitim konusunda.cok buyuk sorunlar yasamiyorsaniz degisimi tavsiye etmiyorum.ancak ne yazik ki teknik bilgiye de sahip degilim gercekten olur mu olmaz mi bilemeyecegim

• şart falan yok ki

Kızlar Ne Diyor 3

• hiç etkilemez zaten 9.sınıfta tüm liselerde çoğu dersler aynı bende değiştirdm zamanında

• Sınava girdiği zaman puanı şimdiki istediği okula yetiyorsa girebilir. Boş kontenjan vardır büyük ihtimalle.

• şu kadarını söyleyeyim o yaşta meslek seçimin sürekli değişir 9 da öğretmen olmak istersin 10 da doktor bence sabretsin ayrıca dereyi geçerken at değiştirilmez diye bi söz var etrafımdaki bazı insanlar bunu yaptı sonra çok pişman oldular

Yükleniyor...