• Sor
  • Bence

Have ile have got arasındaki fark nedir?

ingilizcede have ile have got arasındaki fark nedir bana anlatabilecek var mı yada güzel bir site önerecek bunla ilgili ?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• -Have ve have got sahip olduğun şeyler için kullanılır-Have ve have got ilişkilerde kullanılır-Have ve have got hastalıkları anlatmak için kullanılır-Have eylem bildiren cümlelerde kullanılır.Doğru I usually have breakfast at 8 o'clock. Yanlış I usually have got breakfast at 8 o'clock.-Past tense ile have daha sık kullanılırDoğru She had a red shoesYanlış She had got red shoes(kullanımı var ama doğrusu üstteki)-Have soru formunda present simple tense ile kullanılırDoğru Do you have a fast car? Yanlış Have you a fast car?-Have'in kısaltılmış kullanımı yoktur.Kısaltılmış kullanım have got ile yapılırDoğru I have a red bicycle. Doğru I've got a red bicycle. Yanlış I've a red bicycle.-Have got ve have devam eden durumlarda kullanılmazYanlış I'm having headache

• teşekkür ederim :)

Erkekler Ne Diyor 12

• ben ingilizce özürlüyüm malesef :/

• İkisi de aynı kapıya çıkar ama 'have got' ingiliz İngilizcesinde daha çok kullanılır(Amerikan İngilizcesi'nde kullanılmaz) ve bir şeye sahip malik olmak anlamını verir kuvvetle. I have got two brothers gibi. Ama have daha genel anlamdadır.

• Birisi dilbilgisi kuralları söz konusu olduğunda zorundalık gibi birşey. Yani şöyle anlatayım Hiçbir kitapta birisinin dialogu yansıtılmıyorsa Have tek başına kullanılmaz. Konuşma dilinde have tek kullanılır. Have i yalnız başına kullandığında vurguyu birşeyi yapmaya zorunda olduğuna getirmiş olursun mrsprym( o ne biçim nicktir :D ) ninde dediği gibi :D

• have got : VARhave : hilevarlıklı kimseüçkâğıtkumpas

• git ingilizce hocana sor

• yarın sınaw war

• have got =sahip olmakhave=yemekhave to=zorunluluk anlamları vardır basit olarak.

• have=present simple tense dirhave got=present perfect tense dir,ama kalipmis gibi ogretilir hepikisinin de kullanimi aynidir,sadece bazi durumlarda gramer olarak farkli kullanilir

• Aslında ikiside birebir aynı anlamdadır; ancak have'i her cümlede kullanabilirken have got'ı her cümle de kullanamazsın.Yani bu nedenle kullanacaksan have'i kullanman ama birşeye sahibim mesela atıyorum:3 abim var diyeceksin ve orada hem have'i hem de have got'ı kullanabilirsin. İkisininde anlamı aynı ama have daha fazla yerde kullanabiliyor.

• " var- edindim "...

• aynıdır

• cam4 te ingilizce konuşuluyor baktınmı?

Kızlar Ne Diyor 5

• Have-has için yardımcı fiil do-doesi dont have any money have got has got için yardımcı fiil have- hasolumsuz i havent got any money

• have:varhave got:edindim

• I've got to go. burada gerekliliği olan eylem gitmek eylemi. bunu vurguluyo. burda eylem konu.I have to go. burada da vurgulanan şey zorunluluk. anlam bazında bi fark yok. ama I HAVE to go diye have'i bastırarak söylersen gerçekten gitmen gerektiğini belirtmiş olursun.mesela birinin kısa biyografisini veriyorsan bir toplantıda, ya da özgeçmişinden bahsediyorsan,he's got two children dersin.he has two children da dersin ama demezsin niye demezsin bilmiyorum topluluğa bilgi veriyorsun arkadaşından başka birine bahsetmiyorsun.yani duyarak öğrenebilirsin bunu, ve konuşurken de hatalı durmaz dolayısıyla pek bi farkı yok.

• Kaçıncı sınıfsın?

• birini yazmak got ister.d

Yükleniyor...