• Sor
  • Bence

Annem guatr ameliyatı olacak. Ne gibi süreçleri olacak, bilen var mı?

çarşamba günü annem 2. kez guatr ameliyatı olucak ilki 25 sene önceydi yine nüksetti ve bıçak altına yatıcak araştırdım netten çok ciddi bi ameliyat değilmiş ama yinede korkuyorum işte aranızda guatr ameliyatı olan yada yakını olan varmı ne gibi süreçleri olucak?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• bi yakınım olmuştu pek risr yok ama normal ameliyatlara göre toparlaması uzun sürüyor..

• neden peki ?

• bilmiyorum öyle apandist ameliyatı gibi degil..
      4-5 gün yatıyorlar genelde hastanede..

Erkekler Ne Diyor 10

• Geçmiş olsun..Korkma denildiği gibi önemli değil.

• teşekkürler biliyorum ama annem işte korkuyor insan ister istemez

• ameliyat olacak 1 gün hastanede kalacak ve çıkacak bu kadar

• dimi ...

• Problemsiz Bir Ameliyet iyileşme süreci de çok hızlı (belki bayanda farklı olabilir ama) alınacak nodüller ses tellerine fazla yakınsa ameliyattan sonra seste biraz kısılma oluyor ve biraz yutkunmada problem oluyor onun dışında 1-2 güne bişeyi kalmaz tiroidin normal çalışması için ömür boyu kullanılmak üzere levotiron diye bir ilaç verebilir dr

• umarım herşey yolunda gider de kurtulur anneciğim saolasınn

• benim annemde de vardı ama ameliyatsız geçti Allah yardımcınız olsun.

• annemde çok uğraştı ilaç tedavisi olsun diye ama büyümüş baya o yüzden ameliyat demiş doktor teşekkür ederim

• çevremden olan yok.bitkisel olarak antalya taraflarında deniz veya kaya kourugu diye bilinen denizden cıkarılan bitkinin tüketilmesini tavsiye ederim.Geçmiş olsun

• hmm onu nerden bulucaz izmirde bulamam sanırım antalyadanmı getirticez ? teşekkür ederim

• izmirde büyük aktarlda olması lazım.sorun sordurun..

• anladım teşekkür ederim saolasın

• Yok ama bu ameliyat deyince bende çok korkuyorum.

• aynen bende narkoz yoğun bakım denilince tüylerim diken diken oluyor

• 15 sene önce babam guatr ameliyatı geçirdi. Aklımda ameliyat sonrası yaşadığı büyük bir sıkıntı kalmamış. 15 sene önceki tıp ile şimdi ki gelinen noktayı göz önünde bulundurursak anneni düşünüp dert etmene gerek yok.

• orası öyle elbette ama bıçak altına yatıcak sonuçta insan ister istemez tedirgin oluyor

• Pek sıkıntılı bir ameliyat değil ama her ameliyatta olduğu gibi bunda da risk var.

• elbette benden bundan korkuyorum ya

• Benim annem oldu, ömür boyu ilaç kullanacak, ara sıra kontrollerine gidiyor. 6 ay sonra kansere çevirdi radyasyon tedavisi gördü şu an iyi.Çok zor bir ameliyat değil ama doktor faktörü çok önemli titiz çalışmazlarsa ses tellerini kesme ihtimali var. Ömür boyu bir daha konuşamayabilir.

• çok geçmiş olsun evet doktor söylemiş anneme böyle bişeyin olduğunu daha doğrusu kısa bi süre sesin kısık olabilir demiş insanlar ciddiye almıyor ama bence ciddi bi ameliyat ses telleri açısından

• Kısa süre dediği 3-5 gün onda sorun yok ancak Allah korusun ses tellerine zarar verirlerse sıkıntı. Yoksa o kadar korkulacak bir ameliyat değil. Tek kötü tarafı ömür boyu ilaç kullanacak. Allah şifa versin kardeşim.

• ses tellerine zarar gelmesinde bi an önce ameliyat olup kurtulsun başka bişi istemiyorum allah razı olsun saolasın

• bilmiyorum ama geçmiş olsun..

Kızlar Ne Diyor 3

• Genel anestezi uygulanarak yapılan bir ameliyattır.Guatr ameliyatının değişik evreleri vardır.Kanser saptanmış hücreler ya da kistler için yapılan ameliyalatlar vardır.Bu ameliyata karar verilirken illa ki de kanser teşhisi konulması gerekmez yani;oluşan her kistin kanser olduğu şüphesi düşünülemez.Hastanede kalma süresi 1 gündür.Ameliyat sonralarında kanserin olmadığı raporda da doğrulanmışsa belli aralıklarla hasta kontrol altında tutulur çünkü tiroid hormonun sürekli takip edilmesi gerekmektedir.

• teşekkür ederim açıklaman için yatırdık bugun annemi hastaneye tahlilleri yapılmaya başladı hayırlısıyla yarında olucak

• anneminde guatr ı var. ama tehlikeli bi durum olmadığı için ameliyat demedi doktor. annemin yakınları olmuştu. ameliyat sonrası bi süre zorlu oluyomuş tabi. ameliyat riskli geçmez ama dediğin gibi çok ciddi değil. geçmiş olsun.

• teşekkür ederim saolasın ..

• annem 2 kez oldu benimde 2. ameliyatı daha da kolay oldu.iyileşme süresinde de bir sıkıntı yaşamadı.geçmiş olsun canım

• teşekkür ederim sanada geçmiş olsun umarım çabuk toparlanır

• sağol canım.

Yükleniyor...