Evli birini seviyorum. Sizce doğru mu yapıyorum?

Evli biriyle konuşuyorum. Kendisini çok seviyorum. Yaklaşık 1 buçuk senedir beraberiz. Evli olması beni fazlasıyla rahatsız ettiğinden defalarca ayrıldık ama kader bizi ayırmadı. Her defasında yeniden barıştık. Kendisi 30 yaşında ben ise 21 yaşındayım.

Sizce doğru mu yapıyorum? Ne yapmalıyım?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• evli bir adamla bir iliski olmamali. hadi evlilige saygin yok, esi olan kadina hemcinsin olarak saygin yok bari kendine saygin olsun. kader mader geciniz bu ayaklari, adam ayrildi mi esinden? yoo sadece ayrilacagim diyorduk en cok

Erkekler Ne Diyor 20

• yuva yıkanın yuvası olmaz kızım git kendine başka sevgili bul bence:D

• bende 29 yaşındayım ve evliyim 3 çocuğum var ve 21 yaşında bir kızla birlikteyim yanlış yaptığımın farkındayım ama onu canımdan çok seviyorum oda beni seviyor. eşim akrabam aile zoruyla evlendirildik eşim beni çok seviyor ama benim ona sevginamına bişey hissetmiyorum sadece çocuklarımın annesi diye saygı duyuyor hürmet gösteriyorum. sevdiğim kızda aynı şekilde akrabam defalarca onu uyardım benim sana vere bilecek bir hayat yok gelecek yok tamam seni çok seviyorum ama gerçekler bu dedim . bir süre ayrıldık sonra ben seni herşeye rağmen kabul ediyorum dedi acı çekmesine acı çekmeye dayanamadım tekrar görüşmeye başladık . yaklaşık 1,5 yıldır birlikteyiz şimdi bir tartışma yüzünden sorunlar yaşıyoruz pisikolojisi bozulmuş bir karar veremiyor ne yapacağımı bilmiyorum bana eşini boşa beni aldiyor bende biz bunları konuşmuştuk kabullenmiştin herşeyi dedim. eşime saygım var bu kararı ben veremem dedim ben buyum seni canımdan çok seviyorum katlanamıyorsan kendine yeni bir hayat kur benim iki taraftanda seçme hakkım yok dedim . ama onu çok seviyorum unuta bilirmiyim bilmiyorum onun geleceği için buna mecburum .

• sizi gerçekten çok iyi anlıyorum aynı durumu yaşamaktayım biraz farkla.. bende patronuma aşık oldum üstelik evli ve iki çocuğu var o da siz gibi yaptı çok kaçtı bende uzak durmaya çabaladım ama daha beter olduk şimdi gerçeği kabullendik işe sarıldık işi büyütüyoruz işte birarada olmanın mutluluğuyla avunuyoruz ben imkansız bi aşka koştum imkansızlığını yaşıyorum siz de öyle yapın imkansızlığını yaşayın

• Suçlu adamın karısı da olabilir...Adamı elinde tusun..adama ne yapıyor da adam ondan kaçıyor Allah bilir...Sana gelince okadar bekar çocuk sap sap ortada dolaşırken evli adam bulman acaip. Aşk da geçicidir..zamanla anlayacaksınız..sizinki biraz seksüel olarak bir bağımlılık olmuş gibi geliyor bana..Sen en iyisi bırak bu adamı yol yakınken..ona da zarar sana da..Ben de sigarayı çok seviyorum ama sağlığa zararlı..Bırakacağım..bırakmalıyım..

• yuva yıkanın yuvası olmaz.

• Kendini onun eşinin yerine koymalısın . Çünkü yarın sende aynı durumda olacaksın

• dönüşü olmayan yollara ve önündeki yıllara karşına çıkacak bekar palabıyıklılara... Aman sen ne içtin Allah aşkına kendini düşüneceğine anneni babanı düşün. O adamın tabi adamsa evli olduğu karısını düşün. Çok pişman olursun canın yanar. Kaderde zina yoktur. Kadermiş. Aklını başına al kendini başka şeylere ver. O adam olamamış. Sen ol bari

• egrisi dogrusu kalmamıs artık iş iştn gecmiş yanlıs yapıyorsun tabiki başka bir kadının hayatı söndürüyorsun yasın daha 21 cok gencsin gencligine yazık derim

• Eğer o da seni, senin onu sevdiğin kadar seviyor olsaydı, boşanırdı; değil mi? Bunu bir düşün.

• sizi ayırmayan kader falan deği, siz birbirinizi çekiyorsunuz. birbirinizden gerçekten vazgeçtiğinizde, aynı kaderin sizi nasıl da uzak tutacağına inanamazsın...

• Kimse buna doğru demez elbet ama yaşayanı da hemen yargılamamak gerekli. İnsan dışarıdan bir şey yaşamadan "aaa ne ayıp" der hemen ama o kişinin ne durumlar ve ne duygular içinde bunu yaşadığını düşünmez.

ben evli erkekleri daha çekici buluyorum ve onlarla beraber olmak istiyorum diyen kadın pek tanımadım. Evli erkeklerle birlikte olan kadınlarda bu durumdan rahatsız neticede.

tüm bunlara rağmen bir şekilde kendilerini o adamla beraberken buluyorlar. Basit şunu yap diyerek yardımcı olunabilecek bir mesele değil ne yazık ki ..

Sosyal çevrende bir düzenleme yapman senin hayrına olacaktır. Yeni bir sosyal çevre belki sana hoşlanabileceğin birini getirebilir. Tüm bunların dışında özellikle şu konuya dikkatini çekmek istiyorum.

Karısından ayrılır benimle evlenir hayallerine kapılma. Karısından ayrılacak adama 1,5 yıla 40 kere ayrılırdı. Sen bu ilişkinin bu şekilde süreceğini bilerek devam et edeceksen.

Zor bir süreç, Allah kolaylık versin...

• Çok yönlü, gerçekçi ve güzel bir değerlendirme olmuş..Tebrikler..

• ben evli erkekleri daha çekici buluyorum ve onlarla beraber olmak istiyorum diyen kadın pek tanımadım. Evli erkeklerle birlikte olan kadınlarda bu durumdan rahatsız neticede. O zaman Joker kardeş, o kadınlarda kendilerini kaşar yerine koymayacaklar.Adamın evli olduğunu bilerek ilişkiye devam ediyorsan senin kumaşının ne olduğu bellidir.Kimse burada aşk, duygusallık oyunu oynamasın..

• bence doğru değil

• Peki erkeğin eşiyle olan durumu nasıl? Bu önemli. Kağıt üzerinde evli olmak duygulara ket vurulmasına engel değil. Siz onu seviyorsunuz ama bakalım o sizi seviyor mu? Eşinden ayrılıp kendinle evlenmesini iste, bakalım nasıl bir tavır takınacak?

• bu ne rahatlıktır anlamış değilim ben farzetki sen evli bir kadınsın ilerde eşin başka biriyle birlikteliği var kader mi diceksin buna yapmayın ya bu kadar da kader kader demeyin ...Herşey kader oldu gitti bu dünya da ne kaldı geriye..!

• eksi verildiğine göre kader diyen arkadaş bu eksiyi veren bir eksi daha verebilirsiniz :)))

• Doğru doğru, çok doğru. Adam için doğrular üstü doğru, çünkü memnun hayatından :) Ama senin için? Bence bi daha düşün...

• bence çok yanlış yapıosun çünkü onun karısı ne haldedir bir düşünürmüsün aynı şey senn başına gelse nolur sölermisin

• sence dogru mu yapıyorsun? bunu bizim sana sormamız lazım

• Tek kelime ile YANLIŞ ve kınıyorum ! Sevebilirsin çok normal bu ama evli oldugu sürece onunla görüşmen hem seni küçük düşürür hemde karısını bu cok yanlıs birşey kendine bunu yakıstırman bile cok kötü. Ama Boşanır mutsuzdur ozaman istedini yapabilirsin ama evli oldugu sürece kimsenin günahını alamazsın

• burada mutlu olan sen değil sevdiğin sandığın adam sonuçta hem seninle hemde eşiyle gününü gün ediyor...

• ben evli olsam böyle bi olsa da ben kesinlikle konuşmazdım tatlı bi dille son konuşmamı yapardım.

• hemen ayrıl evlilik bir yana yaş farkı önemli. 9 yaş önemli degildir sen 35 o 44 olunca ama daha 21mişsin be canım yazık etme kendine

Kızlar Ne Diyor 16

• doğru ya da yanlış demek çok kesin bi cevaptır ve malesef kırmızı hep kırmızı olamıyor şu hayatta.. aynı durumdayız bende kendimden 12 yaş büyük evli iki çocuklu birine tutuldum hem de öyle böyle değil daha önce hiç

aşık olmadığımı anladım o derece yani ama cinsel anlamda bi yakınlaşmamız olmadı tamamen duygusal bi aşka düştüm kenidmle savaşıyorum sen gibi bi yanım seviyor diğer yanım olmazlarda... ahh şu doğru erkekler evlenmek için neden bu kadar acele ederler bilmem ki

• sizi ayrılmanıza mani olan şey kader değil uçkur sevdası güzelim

• Senin yanından ayrılıp karısının yatağına giren adamla 1buçuk senedir berabersin.Allah akıl fikir versin senn gibilerden tüm kadınları korusun.Amin.

• İğrenç bir şey, hastaca, midemi bulandırıyor, Allah kaderime yazdıysa bozsun.

Ben kendine bu kadar saygı duymayan bir insan görmedim. Adamın çoluk çocuğunu düşün karısıyla arasını bozuyorsun onun psikolojisini düşün.

Ahlaksız...

• kendin bile bu soruyu sorabildiğine göre doğrumu sen karar ver ! yanlış yapma daha fazla derim ben empati kur karısı onu evde beklerken sen nasıl rahat ediyorsun.. ayrıca başkasının dokunduğna nasıl dokunursun saçma !

• bu durumlarda hep ikinci kadın suçlanır. 2.kadın kötü kadın olur. öncelikle bana göre bu kesinlikle böyle değil. benim başıma böyle bişey gelse ben sadece eşimi suçlarım. hiç bir kadın bana sadakat yemini etmiş değil. benim varlığım hiçbir kadını bağlamaz. bir tek eşimi bağlar. yani bu durumlarda yuva yıkan kadın tiplemesi bana ters gelir. "yuva yıkan kadın" bana göre anca entrika ve iftiralarla o yuvaya nifak sokandır. bu elti de olur, kayınvalide de...

sevdiğin adamın kendin dışında başka bir kadına dokunması seni hiç mi rahatsız etmiyor? durumunla ilgili bu durumu kendine olan saygından dolayı sürdürmemelisin.

• işte budur..bence en iyi cevap bu...

• :))) çok haklısın. içgüdüler yüzünden sanıyorum :)))) ben de...

• Kesinlikle...

Kadınlar aldatılmışlıklarını kabullenmeyi, kimi zaman da kocayı affedebilmeyi kolaylaştırmak adına "metres"leri suçlarlar, ama kendilerine sadakatsizlik yapan "iyi günde kötü günde" diye imzayı basan kocadır. "Adamın yuvasına saygısı yoksa kadın ne yapsın" diye bir soru doğuyor, ama o da kendine saygısını sorgulamakla başlayabilir...

Ama bu gibi durumlarda yine de kadının durumu fark etmesini, kocasına boşanma, "metres" kişisine manevi tazminat davası açmasını dilemeden duramam.

• Açıkçası ben kesinlikle doğru bulmuyorum...Unutmayın o kadının yerinde sizde olabilirdiniz.Ayrıca şunuda unutmayın "yuva yıkanın yuvası olmazmış" "birgün sizin için başkasını terk eden günün birinde başkası için sizi terkeder" sözleri boşuna denilmemiş

• doğru yaptığından sen bile emin değilsin.doğru yaptığını düşünseydin yanlış olmadığını düşünseydin zaten bu soruyu sormazdın..ama eminim çok zor bi durum.. :( o eşinden ayrılıp senle evlendi diyelim..bu evlilik hali onu yine sıktı ve o başkasıyla birlikte ve daha sonra senden ayrılıp onunla evlendi...naparsın?.. bu şekilde düşünürsen sonuca ulaşacağına inanıyorum..gerçekten zor bir durum olsa gerek.

• Yuva yıkanın yuvası olmaz diye ultra klişe bir laf var ya bugün eşini sizinle aldatan kişi yarın sizi de başkasıyla aldatır ve kısır döngü sürer gider...

• Yapma yuvalarını yıkıyorsun o kadına yazık değil mi ya. Sonra seninde yuvan yıkılır. çok yanlış yapıyorsun.

• evli olan o büyük ihtimal çocuğuda var aldatan yalancı biri insanın en değerli varlığı olan ailesine ihanet etmekten çekinmeyen biri hadi kimseyi düşünmüysun kendinidemi düşünmüyorsun

aşk sevgi deme eşimi çok sevmeme yedi yıllık evliliğim ve çocuğum olmasına rağmen eşim başkasıyla olsun bırakırım

sende ikinci kadın olmayı kabul etmişsin hep ikinci olarak kalırsın senin üzerinede bi ikinci gelir

• Doğru yapmıyorsun..

Sonunda hem sen üzülürsün hem o hem de ailesi..

Ayrıl ve bir daha görüşmek istemediğini söyle.

• şimdi bir empati kur lütfen: sen evlisin ve o çok sevdiğin kocanı biri daha seviyor. o kadının yerinde olmak ister miydin? bu sadece bardağın dolu tarafı bir de boş tarafı var onu söylemem senin onurunu incitebilir yani herkesin aklına ilk gelecek şey babanın böyle birisiyle aşk yasadığını düşünsene annenin halinde olmaktan geç onların evladı olmak senin o kadın hakkında ne düşndüğün şimdi senin o durumda ollduğun hal değil mi sence_?

• babamda baska biriyle evli zaten dusunmekten cok yasıyorumm

• Markette insan mı kalmadı? "konuşmak" yüklemine de hastayım..

• kadinlarin degmeyen adamlara takintisini hala cozemedim... etik metik dinlemiyor

• etik boyutu için bknz. @etmus

• kızım yanlış yoldasın kendini onun karısının yerine koy aynı durumda olmak istermiydin allah aşkına ya imkansız sizinki biran önce vazgeç hemi bir sürü yaş farkı bilene var yani

• sevilir canım niye sevilmesin..tamam ortada yanlış bişeyler var..ama ikinizde birbirinizi seviyorsanız aşabilirsiniz...ama evliyken beraber olma konusuna gelince yapma derim..

• son bi soru sordum..okurmusun..orda anlattım ne yapdığını

• sevmiyorsun cunku sadakat ilk kuralidir sevginin. sen sadece hoslanmissin takinti yapmissin ve sana yaptiklari icin inat ediyorsun. o da seni sevmiyor zaten. o da seni aldatti mi bana neler yapti diyorsun da

• sevgilin sana onun bana yapdıklarını yapmamışdır..ama beni çok üzdü...ama kimseyle birlikde olmadım..ona hep yapıcam dedim..ama yapmadım..onun elini ilk tuttuğumdan bu yana..kiseye dokunmadım..hep seviyorum ondan başkası olmaz dedim..ama o hiç kıymetimi bilmedi..beni hep uzaklarında tuttu..sevgimi haketmesede sonuna kadar verdim..bakire değilim diye ailesi istemedi..yinede bırakmadım..sevmiyormuyum

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...