Internet sansürü sonrası bir sitenin yasaklı olup olmadığını nasıl bileceğiz ? yasaklı sitelerin listesi varmı

Gizli Üye
internet sansürü sonrası bir sitenin yasaklı olup olmadığını nasıl bileceğiz ? yasaklı sitelerin yayınlandığı bir liste falan var mı?

yanlışlıkla da olsa yasak bir siteye girmek istemem. ama bu duurmda hangi adresler yasak bilmek lazım öyle değil mi ?

mesela diyelim youtube yasaklansa ve ben yasak olduğundan haberim olmadan siteye girmiş olsam bu suç mu sayılacak ? bilseydin kardeşim mi derler ?
Güncellemeler
+1 yıl
Saat 12 den sonra yasaklar uygulanmaya başlıyormuş doğru mu ?

bu durumda tam yarım saat sonra başlıycak
Güncellemeler
+1 yıl
bir deonline oyunlara girmek de denetlenicekmiş galiba. benim yaşımda bir sorun yok ama şu an oynuyor olduğum oyuna bile belki girilmesi zorunlu olan kimlik bilgileri istenebilir. oyundan da soğudum valla. Lady popular fashion arena diye bir oyun zararsız birşey ama bu yasaklardan sonra paranoyak oldum iyice.
Internet sansürü sonrası bir sitenin yasaklı olup olmadığını nasıl bileceğiz ? yasaklı sitelerin listesi varmı