• Sor
  • Bence

Anlamak mı yoksa anlaşılmak mı?

Evet... Ikisinden birini sececek olsaydiniz eger seciminiz hangisinden yana olurdu ilk önce? En cok anlamaya mi,anlasilmaya mi ihtiyaciniz... Daha Fazla

Anket Sorusu

• A seç Insanları anlamaya ihtiyacım var.
  • B seç Anlaşılsam hiç bir sorun kalmayacak belki de.
  • C seç Ne anlamak ne de anlaşılmak istemiyorum. (?)

En İyi Görüş

• kesinlikle anlaşılmaya, yaşadığım bir kaç olaydan sonraanlattıklarımı asla anlamayan birileri olduya nasıl diyim anlamayan birine anlatmak o kadar zor kiio çaresizliği yaşamak istemem asla.Hz.isa "ölüyü diriltmekten daha zor olanı, anlamayana anlatmak"demiş iyi demiş.

• Cok güzel bir cevap...öncellikle tesekkür ederim.
      Anlatmakta zordur cogu zaman fakat paylasiminizda da belirttiginiz gibi
      anlamak istemeyen insanlara anlatmak,onlar tarafindan anlasilmak neredeyse imkansizdir.
      Bu yüzden anlamak istemeyen insanlarin pesi sira yorulup yipranmaktansa onlari öylece
      birakmak en dogrusu olur.

• ben teşekkür ederim , son cümlen ilaç gibi oldu ^^

Erkekler Ne Diyor 25

• Birkaç deha var mesela anlamak istediğim. O eserler ortaya nasıl çıkıyor, o sesler kafasında nasıl bir araya geliyor, tablolar nasıl ortaya çıkıyor vs. Kalan insanları ve kendimi onlar karşısında zaten son derece basit buluyorum. Beni anlayıp anlamamaları da umrumda olmuyor zaten. Hal böyleyken böyle işte.

• anlaşılmakk

• Anlaşılmamaktan nefret ederim. Ama anlayamazsakta anlatamayız ^^Anlamamak heralde

• anlamak sanırım kendimi anlatabildiğimi düşünüyorum

• Anlamak lazım,anlaşılmak için.

• biri olmadan öbürü anlamsız bence ne anlamadan anlaşılmak ne de anlayıp anlaşılmamak istemem;)

• Anlaşılmak hep geri planda oldu benim için çünkü bir zaman sonra kendime yetebilmeyi öğrendim herkesin öğrenmesi gerektiği gibi ama her insan bunu başaramayabilir fiziksel ruhsal çevresel Vs sebeplerden dolayı.. Bende bu yüzden anlamayı seçtim :)

• Tesekkür ederim aciklayici bir cevap oldu. :)

• Öncekileri Göster
    • :)

• :)

• anlaşılmamdır sanırım

• Bence temel sorun iletişimsizlik. Birbirimizi dinlemeye de dinletmeye de tahammülüz yok. Dinlesek aslında konuşsak sonun da anlaşılırız da anlarız. Ama tahammülümüz yok.

• Ne anlamak ne de anlaşılmak istemiyorum.

• Birey anlaşılıyorsa diğeri de gelir zaten .

• Anlamak :)

• ikisidi bağlı birbirine biri olmadan biri olmaz

• ne kaadar anlasanda anlasılmadıktan sonra hıc bırseyın anlamı olmaz:)))

• Her bku anlıyorumda ne oluyor ne işime yarıyor yanlızım yine.Anlaşılmak tabiki

• Hepsi olabilir aslında ama madem tek seçenek sundun, Anlaşılmak.

• Hepsi gereklidir muhakkak ama insan bazen bir tanesinin yoklugunu ya da gerekliligini daha cok hisseder ya...onu ögrenmek acisindan secenek sundum. :)
      tesekkürler

• anlamasına iyi anlarımda... anlaşılmamaktan muzdaribim :(

• İnsanları anlamak basit. Mesela mini etekli kızla türbanlı kızı apayrı canlı türleri sanıyorlar da ikisinin de hayattan beklentileri aynı. Düşünceleri temelde aynı. Irkı dini dili ne olursa olsun, insan doğası evrensel zatenAnlaşılma konusuna gelirsem, bazen kendimi daha iyi ifade etmem gerektiğini düşünürüm. Anlaşılmaya ihtiyacım yok, kendimi geliştirmeye ihtiyacım var

• Siz bu konuda bir sorununuz yok anlasilan...ne güzel. :)
      Her insanin kendisini gelistirmeye ihtiyaci vardir aslinda...ögrenmek hic bitmeyen bir eylem.
      Fakat ne yazik ki bazi kimseler bunun farkinda degildirler...ya da kabul etmek istemezler. :)

• Biraz beni anlasalar...

• Anlaşılmak tercihim.

• herseyin başı sevgi:)

• Anlaşmak tabiki..İletişimde bence en önemli unsur anlaşmaktır..Karşıdaki ne kadar uygun anlatsa bile sen onu anlamak istemiyorsan bir gıcıgın felan varsa o iş yaş kanaatimce.Anlamak için önce anlaşmak gerekir.Anlaşacagımız insanlarında sayısı parmakla sayılacak kadardır.Onları tutun ve asla bırakmayın..Yine kattım kendimden birşeyler son 2 cümlede.. :)Bendende sana dinlemelik: link

• Anlamak icin önce anlamayi istemek sarttir,katiliyorum.
      Son iki cümle anlamli..dogru.Tesekkür ederim.

Ayrica Kazim Koyuncu'yu da anmak pek güzel oldu...
      Nur icinde yatsin.

• Amin :)

• Aslında ikisi de ama birini seçme hakkımız olduğu için anlaşılmayı seçiyorum.Çünkü birisine birşey anlatınca ve oda bunu anlamayınca veya yanlış anlayınca bunalıma giriyorum resmen ..

• Karşımdakini anlarım da kendimi de anlatırım, iletişim becerilerim süperdir, benim de süper olduğum doğrudur, aynı zamanda sembolik etkileşimciyim sen de şu depresyondan bir kurtulamadın gitti :)cayırt

• Güzel...insanlar ile iletisimde karsilikli olarak sorunlar yasamiyorsaniz... :)
      Depresyonda degilim ya hu :))

• Öncekileri Göster
    • Kimse Erdoğanı sevmese de i*ne diyemez hakaret sonuçta bu herkes için geçerli, tam detayları bilmediğim için bişey diyemeyeceğim, sen İffetle Cemil'i bilmiyon mu dsfsfsfs

• Ha su profildeki...
      Hakaret etmek hos degil evet,herkes icin gecerli oldugu da dogru.

Kızlar Ne Diyor 31

• 'Belki de insan sevilmekten çok anlaşılmayı istiyordu.' George OrwellBu söz yeterlidir sanırım. link

• B: Anlaşılsam hiç bir sorun kalmayacak belki de.

• Anlamak... Eger anlayamiyorsam anlasildigimi da anlamam. Bu da beni zamanla hayli rahatsiz eder.

• Anlamakta anlaşılmakta zor mesele...

• Öyle vesselam.

• Anlaşılsam hiç bir sorun kalmayacak belki de.

• Yanlış anlaşılmayayım da, hiç anlamasalar da olur. Problem yok.

• Anlaşılmak :(

• Anlamak.. Anlarsam, kendimi dogru ifade ederim ve dogru anlasilirim.. Anlamak anlasilmayi getiriyor zaten..

• Tesekkürler. :)

• Rica ederim ;)

• Ne anlamak ne anlasilmak istemiyorum

• Anlaşılmaya

• anlaşılmak..

• Anlamaktan ve anlamaya çalışmaktan yoruldum. Birazda anlaşılmak istiyorum.

• Ne anlamak ne de anlaşılmak istemiyorum

• ne anlamayı ne de anlaşılmayı istıyorum sadece susup beni dinlemelerini istiyorum

• Anlaşılmaya ihtiyacım var

• Insanlar cok cabuk degisiyorlar , onlari anlamak ve sonra anlasilmak isterdim.

• Anlamak... Bazi insanlari anlayip, akillarindan neler geçtigini anlamak cok zor her ne kadar efor sarfedip milyonlarca kelimeyle kendilerini açiklasalar bile.

• Anlamak

• Anlamak ve kendini ifade edebilmek (anlatabilmek). Her ikisi de önemli

• Ben anlaşılmak istemiyorum açıkçası, böyle daha mutluyum.

• Beni kimse anlamasın o derece sıradanlaşmak istemiyorum Balımm .. Aynı şekilde kimseyi anlamayayım insanlar gözümde sıradanlaşmasın *-*

• Hic iletisimsiz de olur mu ki? :))

• Ben anliyom ama anlasilmiyom, cünkü hic kendimi anlatmakla ugrasmiyom

• Peki bu durumdan memnun musunuz? Anlasilmiyor olmaktan...

• Benim anlasilma gibi bir sorunum yok, benim icin önemi olan kisiler beni zaten anliyo, bakistan bile anlarlar. Beni anlamicak kisilere zaten deger verip bise anlatmam, umrumda olmaz cünkü beni anlayip anlamicaklari

• Karşılıklı olursa güzel tek başına ikisi de anlam ifade etmiyor

• Muhakkak :)

• ya ben onu anlasaydım ya da o beni sırf anlayamadığımız için ayrıldık

• Üzüldüm adiniza.
      Anlasilamamaktan,anlayamamaktan doguyor cogu zaman su ayrilik...
      Karsilikli gayret edilse oysa...basarilabilir.

• konuştuk ama ne o beni anladı ne ben onu..hani olur ya başka dili konuştuğunu düşünürsün işte tam o kadar anlayamıyoruz birbirimizi. ya o anlasaydı ya da ben diyorum canım çok acıyor biz anlaşamıyoruz deyip bitirdi

• Anlaşılsam hiç bir sorun kalmayacak belkide.

• anlaşılmak.. beni benim kadar anlıyacak insan bir düşünülse çok anlamlı bence.. anlamak istediklerimi yeterince anlıcak sağduyu var bende zaten.. ama karşımdakiinin beni anlamasını sağlıcak sağduyu onda olması dileğiyle :)))) ANLAŞILMAK diyorum

• Ayni dilegi ben de diliyorum hem sizin icin hem de bunu bekleyen herkes icin. :)
      Tesekkürler...

• amin inş. :)

• Anlaşılmak diyorum

Yükleniyor...