Güzel sarma nasıl sarılır?

Sarma sarmanın incelikleri nelerdir,ben hiç sevmiyorum sararken sinir oluyorum ya?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Sararken ne çok sıkı ne de çok gevşek olacak şekilde sarmalısın..Pirincinin ne kadr pişip pişmediğini düşünerek ona göre sıkı saracaksın.. Çünkü pirinç biraz pişmişse fazla açılmayacaktır yaprak.. Ondan çok gevşek sararsan açılır..Üzerine mutlaka salçalı baharatlı limonlu sosunu ilave etmeli..Ve sarmaların dibini tutmasına karşın en alta bi kaç kat yaprak serebilirsin..Suyunu ve sosunu koyduktan sonra da en üstüne ağır bir kase ya da tabak koy ki sarmalar çok şişip şekil değiştirmesin..

• En iiy cevabın olmasını hazmedememişler sanırım :)) - lere bak

• sarmayı yiyememişler, ondandır.

• :) Olabilirli

Erkekler Ne Diyor 16

• çok güzel yiyen var burda...resmen aşık olursunuz...göndertsenize...:(

• Oyş olaydıda yiyeydik

• annen göstersin ben öğrenemedim..sen sarma dağılıyo pişerken dedi şevkimi kırdı.. :)

• Milletin annesi kalem gibi sarıyormus pehhh benim annem 0.3 kalem ucu gibi sarar:)

• Yaprağın ortasına malzemeyi koy ilk yanlardan katla sıkı sonra sıkı sıkı kalem gibi sar hepsi bukadar.

• güze sararsan sarma güzel olur:)))))

• ismail yk dinleme inanma sen ona :(

• en sevdigim yemektir..annem muhteşem sarar...yemeside beni sarar.:)

• beceriksiz :D

• Yemek yapmayı çok severim hatta çokta yaparım ama sarma hiç denemedim.

• annem çok güzel sarar. izin vermediğimizde, ablam sararken falan da eli ayağı titrer, gözleri kayar ve kendinden geçer. iş yapamayınca böyle oluyor.

• annem öğretsin sana. Şiir gibi sarar yapsa da yesek :))

• çarşı pazarda sarma makinası var çok süper

• annem kalem gibi sarar

• ince parmakli ol nazikce sar... sevgilim yaprak sarma sararken oyleydi gerisini hatirlamiyorum :)

• sarma makınaları var onu al

Kızlar Ne Diyor 12

• Yaprak mühim bu işlemde. İyisi var kötüsü var.

• link :)

• Malzemeyi yapraga orantili koyacaksin ne eksik ne fazla. Birde cok sıkmadan sar.

• Aynen yırtılıyor ya :(

• Bnde saramıyorum ya sarma :( Sardığım sarmalar şişiyo :D:D

• yani kolay aslında

• elinde saramıyorsan tabakta sar daha kolay olur senin için:))

• bilemm ki ben sarınca tombul oluyo :)

• Herşeyi yapıyorum da şu incecik sarma olayını yapamıyorum.Zaten çok sıkıcı 10 saat sürüyo püf :(

• Bence azcık el becerisi lazım..

• Ben pek beceremem dağılır.

• yaprağı al sapını kopart.:D düzgünce yerleştir sonra malzemeyi koy ortala daha sonra iki yanını katlanazikçe sar sıkı bi şekilde .:::D

• Güzel sararım.Çok ta güzel yerim:)

Yükleniyor...