• Sor
  • Bence

Elif ismi ne anlama geliyor? Elif ismi hakkında ne düşünüyorsunuz?

sizce elif ismi ne anlama geliyor? elif ile ilqili duyduklarınız var mı..?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• tçok güzel isim oldugunu düşünüyorumElif olmak; kar tanesi kadar soğuk, bir o kadar narin olmak. Elif olmak; Hırçın dalgalar kadar asi, durgun sular kadar mağrur olmak. Elif olmak; Güneş kadar yakıcı, bir o kadar aydınlık olmak. Elif olmak; Başı çekmektir.zorluklara, sıkıntılara dur deyip her yerde her suretle ve her daim “işte buradayım” diyebilmektir.alıntı

• tşk ederim tam beni anlatıyor :)

Erkekler Ne Diyor 20

• 1. İslami alfabenin ilk harfi. Ebccd hesabında değeri birdir. 2. Musikide "la" notasını ifade için kullanılır. 3. Ülfet eden, dost, tanıdık. 4. Alışmış, alışkın, alışık. (alıntıdır)

• tşk ederim :)

• rica ederim ben teşekkür ederim :)

• :):)

• sadece güzel bir isim oldugunu biliyorum :)

• :) oda qüzel

• Elif herşeyin başlangıcıdır.Tek bir çizgiyle herşeyi anlatmak.Kızım olursa koyacağım isim

• :D şmdiden hayırlı olsun

• :) sağol önce bir anne bulalımda :D

• :D

• kötü seyler :(( ilk cıktıgım kız :(

• kötü şans diyelim o zmn :)

• aynen :((

• güzel isim kızım olursa adını elif koyacam :)

• tawsiye ederim :)

• Arap alfabesinin ilk harfi.

• bunu biliyorm tşkler :)

• İslami alfabenin ilk harfi. Ebccd hesabında değeri birdir. 2. Musikide "la" notasını ifade için kullanılır. 3. Ülfet eden, dost, tanıdık. 4. Alışmış, alışkın, alışık. - İki kelimeli isimler yapılabilir

• Ölüm ölüm dediğin nedir ki gülüm ben senin için yaşamayı göze almışım '' Polat Alemdar'ın Elif Türküsü aklıma geliyor.

• :D qüzelmişş

• güzel isim bende çok seviyorum elif ismini

• elif denince arapça geliyor elif lam mim bir harf. ama elif ismi çok güzel bir isim elif isminde çirkin kız görmedim.

• bende qörmedm :)

• elif deyince aklıma polat alemdar geliyor...

• haha oda qüzel :D

• çok güzel bir isim.

• :) tşkler

• elif demek her şeyin başlangıcı demektir.

• hımm qerçktende ölee

• Öncekileri Göster
    • herkesin inşallah.
      mutluluk ve pozitif enerji her şeyin düzelmesi için yegane ilaçtır :-)

• :) eed öyleee

• elif: tek demek eliften başkası yok demek gerçekten çok güzel anlamlı bir isim

• :) tşk ederim..

• Öncekileri Göster
    • :)

• cevap : link

• tşkler :)

• Elif ismi Orta Dünyada yaşayan insan ırklarından Druid'lere dayanır.Druidler elflere çok benzerler ve 300 yıl ortalama ömürleri vardır ve çoğu düzgün fizikli güzel insanlardır. Ancak Elfler kadar uzun ömürlü değillerdir ve çoğu esmerdir ancak elfler sarışındır.Günümüzde Elf kalmamıştır yada gözden uzakta yaşamaktalardır. Elflere en benze ırk iskandinav bölgelerindeki halklardır. Elif ismi Elflere çok bezeyen Druidlerin Takma İsimlerinden Biridir.Kaynakça : Silmarillion

• ilk defa duydumm tşk ederim ilqinçmiş

• önemli değil.

• guzel bı ısım oldugu kesın.

• eed öyle :)

• elif ismi hep kulağıma hoş gelmiştir anlamı yok diye biliyorum arap alfabesinin ilk harfi

• elif isminde birini seversek unutmuyoruz öyle mi ?

• Öncekileri Göster
    • hayırlı olsun ismin o zaman :)

• :D tşkler

• elif demek bir,tek,yanlız demek kelime olarak

• yalnızz hımmm eed doqru

Kızlar Ne Diyor 17

• Arap alfabsinin ilk harfi o kdr biliyorum

• tşk ederim

• Elif gibi yalnızım ne esrem var ne ötrem..hep bu söz geliyo aklıma

• Çok sevdiğim bir söz..

• Öncekileri Göster
    • süper sessizce alkışlıyorum

• :):)

• arapça da ilk harf

• Kur'an da geçtiğini biliyorum.

• hımm :)

• Guzel isim severim

• ewet bende :D

• Öncekileri Göster
    • ;)

• Elif ne demek biliyor musun ?Elif ilk, elif tek, başı yok, sonu yok…Elif umut dünyası, gönül kavgası, sevda dermanı….Elif hecesiz, harflerin en güzeli…İsimlerin sultanı……Sonsuzluğa açılan kapı….Sonsuzluğun bitiminden, başlangıcından bir çizgi….Uzattıkça artan sevgi, gönül bağı, bitiminde ise baştan başlayışBir o kadar da uzatılmayacak, kararlı tek…. ElifElif, gülün dalı bülbülün duası, dermanı…Bülbülün sevdası gül imiş; dermanı ise gülün dalı, gülün dalı ise Elif imişBülbül kanadı gagasıda sevdasıyani gülü, diyar, diyar gezermişkanadı,çünkü aşık güleAşkı destan dillereDermanı ise saklıymış tek hecede yani Elif’teBülbüle sormuşlar bir vakitNedir sırrındaki hikayeBülbül demiş sewdam güldürSevdamın dermanı ise ElifElif ise gülümün dalıdırSevdasız ben dermansız ise sewdam olmazBen gülsüz gül ise dalsız kalırmıDalın adı Elif,Elif sırda sinem sır bende dermanDermanın adı Elif demişSevdaya derman, dermana ise ben gerekgereğini bilen ise geneElif…..evvel, Elif Ahir, Elif baki, Elif zâhir... Elif harfinin temsil etiği anlamlar bile onu diğer harflerden ayırıyor...Elif, kalem demek. Kalem yazının sözün başı... Her şeyden önce yaratılan da kalem, her şeyi tek tek yazan da kalem... Kalemi halkeden ise En büyük Elif, Ehad'ın başındaki elif...Bir Elif hikayesi de Nazan Hanımdan:"Elif, “tek”; “Be” tek’in tekliğini pekiştiren iki.Bunun için “Be” ikiliğin değil,Elif’in tek oluşunun bir tezahürü.Elif’in “Be”ye; “Be”nin de Elif’e aşkı,Elif’in “Be”de tezahür eden kendi aşkına âşık olması...O kadar çok sevdi ki Elif, Be’yi..."Elif nazeninde çıkıLmış yoLaDimdik ve gururlaEn yüce aşklaVe bir Yusufî aşk mülahazasındaElif aşktır Nun sabır...hem Elif'teyim hem Nun'da...bir ney misali inlerimher şiirin sonunda...Elif dedim Nun geldi ardı sıra...Elif'in asLı nokta...noktalar birleşti Vekainat yazıLdı ..İSKENDER PALA

• çok qüzel :) tşk ederm

• benim adım tabi güzel olucak ... :)

• eed benm admda elif :)

• Elif Be te se den gelmiyor mu Arapcanin ilk harfi iste :)

• başka anlamlarıda var tabi :)

• İsmimi seviyorum :)))

• bende :D

• elif dedim be dedim kız ben sana ne dedim :) hihihii

• :D:D qüzeeel

• Bende merak ediyordum. Doğru, dürüst insan demekmiş galiba.

• sanırım eed :)

• Rapça dan bir harf.yani Kuran da...

• tşkler

• elif lam mim

• Elif ismini bende çok severim ve Allah nasip ederde kızım olursa ismini Elif koyacağım inşallah :)

• :) inş. kızın profldeki resm kdr tatlı olur

• Öncekileri Göster
    • nasıl dersen civcivim :))))

• :))

• Elif deyince güzel ve nazik kizlar aklima geliyor :-))

• :D tşk ederim

• ilk harf

• hımmm

• Elifba 'daki elif

• hımm :)

Yükleniyor...