• Sor
  • Bence

Islanma ya da orgazm olmadığım halde gusül abdesti almalı mıyım?

cinsel konular hakkında konuşup düşününce ya da p*rno izleyince ıslanma ya da orgazm olmadığım halde gusül abdesti almam gerekir mi?

Güncellemeler:
sürekli gusül abdesti almaktan üşeniyorum sorunun cevabını bilmeyenler yazmasınlar

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• helalin olmayan bir insanı çıplak gördüğünde gusül abdestin bozuluyor zaten bişey gelmesine gerek yok.

• namaz abdesti bozuluyor diye biliyordum ben emin misin gusül abdesti bozulduğuna dini bi yazı var mı bu konuda?

• Öncekileri Göster
    • söyledıklerın dogru bozulur ama saçın görünse dahş bozulur dediğini anlayamadım?

• namaz abdesti için dedim saçın gözüksede bozulur diye

Erkekler Ne Diyor 25

• Gerek yok aslında..İçin rahat edicekse al.

• orgazım olmadıgın zaman abdest gerektirecek bi durum söz konusu degildir.bu erkekler için de aynı bayan veya erkegin cinsel organından gelen sıvı zevk suyu diye tabir ettigimiz akıntı gelirse abdest gerektirmiyo.google amcanıza sorun. bu konuyla ilgili yüzlerce yazı var

• Hayr gereği yok. Kefilin benim. o ıslanma her zaman olur. Öyleyse sürekli duşun altın damı kalacan.

• almana gerek yok zevk suyu gelmemiş çünkü

• Tazelemek lazım, şansa bırakmamak gerekir.

• kesin cevabı bilmeyenler yazmasın diye güncelleme yaptım ne hala yazıyorsun?

• Kesin cevap budur zaten. İlmihal kitapları da , cünüb sayılmazsınız fakat fırsatınız varsa abdest tazeleyin der.

Senin güncellemelerini takip etmiyorum ben , sayfayı daha önceden açmıştım "ne hala yazıyorsun?" nasıl bir teşekkür şeklidir.

Kesin cevap istiyorsan Diyanet İşlerine sor. Ukalalığın alemi yok.

• güsül olunması lazım çünkü o durum şehvetten dolayı gelen bir islanmadır eger şehvetle değil de dogal durumlardan yani idrar yuaparten idrarla beraber gelen çok set olmasa biraz seet gelen sıvı gelirse ve yolda yürüken yada herhangi bir durumda ıslan filen olursa yani şehvetten olmayan durumlarda güsül gerekmez ama ilişki durumu açıklama gerekirse erkegin cinsel oraganın baş kımsı kadının çınsel ordanına girdiyse güsül gerekir yada ell ile yapılan kendini tatmin etme yöndemi yani mastırbasyon yapıldıgın yada p*rno izlendiginde şehvetle gelen sıvı yani meni gelme durumunda güsül almak fazdırrrrr... İlgili yerler önemle duyrulu böyle bir soru ile karşılarsırsanız eger bu cevabı oraya yapıştırmanızı sizden isteye bilirmiyim rica etsemm...

• ya sen okuma yazma bilmiyor musun? ıslanma olmadı diyorum hasbinallah ya

• yinede gusul abdesti alman lazım illaki oradan hissetmiyecegin şekilde ıslanma olmustur. sana çok uzun şeyler anlatırdım ama boşver sen bildiğin gibi yap...

• Cübbeli Ahmet hocaya sormak lazım =)

• bir erkeğin cinsel organını dahi görsen almalısın.

• söylediğin durumlar yoksa zorunlu değildir. ama zaten sen kaç günde bir duşa alıyosun ve aldığın her duşta heryerin ıslanıyor yıkanıyor bu sana boy abdestini sağlıyor zaten. gussül abdesti alcam diye bi hazırlık yuapılmaz farz olan vücudun heryerinin ıslanmasıdır. geriye kalanlar sünnetdir. niyet etmek bile farz değil.

• gereklidir ıslanmak yetio benden demesi ister inan banada ister inanma zevk suyu abdest gerektiriyo

• ıslanma olmadı diyorum ya

• Esasen bir Müslüman’ın p*rno izlemek gibi zinaya götüren bu çeşit fiillerden kesinlikle uzak kalması gerekir. Çünkü açık saçık görüntülere bakmanın haram olduğu bizzat Kur’an’da belirtildiği gibi Peygamber Efendimiz de farklı hadisi şeriflerinde bu günaha dikkat çekmiş ve ümmetini bundan uzak tutmak istemiştir. Efendimiz, gözlerin bu şekil bakışlarını bir çeşit göz zinası olarak değerlendirmiş ve harama bakmanın şeytanın zehirli oklarından bir ok olup Müslüman’ın kalbine saplanacağını ifade buyurmuştur.Kur’an’da zina yapmayın yerine “zinaya yaklaşmayın” buyrularak, kişiyi zinaya götürebilecek her türlü fiilin yasaklandığı belirtilmiştir. Çünkü birçok ahlaksızlığın temelinde bu çeşit harama nazarlar yatmaktadır ki bunların bir kısmı da zinayla neticelenmektedir. Ayrıca bu tür günahların belki bizim cennete gitmemize vesile olabilecek bazı duygularımızı öldürdüğünü de unutmamak lazımdır. Şu anki toplumun halini düşündüğümüzde ve haramı işlemenin bu denli kolaylaştığı bir zamanda bizler, haramlara karşı daha bir teyakkuz içinde bulunmalı ve ömür sermayemizi en iyi şekilde kullanarak rıza-ı ilahiyi kazanma yollarını araştırmalıyız.Şimdi sorunuzun cevabına baktığımızda, şunları söyleyebiliriz. İnsanı cünüp eden ve dolayısıyla gusül abdesti almasını gerektiren şey müstehcen görüntülere bakmak değildir. Yani tek başına bu tür şeylere bakmak insanı cünüp etmez. Kişiyi cünüp yapan, kendisinden şehvetle akıntının gelmesidir. Eğer bu esnada bu şekilde bir akıntı geliyorsa kişi cünüp olur.

• Yıkan yıkan temizlik imandandır üşenme canım sende...

• virüslüymüş site açılmadı kopyalasana yazılanları

• gelen zevk suyu sarımtrak ise güsul gerekir yok sarı ıslanma normal zevk suyu ise gerenk yok

• gerekmez namaz abdesti bozulur

• emmin misin? bi yerden kaynak göstyerebilir misin hocalardan?

• bısı yoksa ıslanma yoksa...

• üşenmee. olmasada tazele.

• link
      eğer domatese patatese bakar gibi bakarsan.

• burda nerde yazıyor ya

• alıver zor bişi değil...

• kesinlikle gerekir

• sadece izlediysen almana gere yok..ama ıslanma yada boşalma olduysa almalısın..

• azıcık şüphe bile olursa aklında hemen gusül almanda yarar var

• elbette gerekir sonuçta sen musluğu açmassan su akmaz demi :)

• soruyu iyi okumuyorsun heralde boşalma ya da ıslakşlık yok dedim

• o zaman şöle yapalım sen genede her ihtimale karşı al zararı olmaz faydası olur

• Bence cinsellikle konusunca degilde p*rnoya bakdikdan sonra evt

• Gerekebilir.

• almalısın gerekir

• bosalmadıgın surece gerek yok ıslaklık olabılır ıstem dısıdır cunku

Kızlar Ne Diyor 3

• gusül zaten ağzına burnuna su ver olur. her banyoda yap, sevap zaten gerekmese de

• almalısın

• al tabi

• niye

• nasıl nie temiz ol

Yükleniyor...