Kadın sünneti nedir? Düşünceleriniz neler?

Bayanların sünnet olması diye bi şey var, bu nedir, ne oluyor tam olarak? Ülkemizde var mı? Bir de dinimizde yer alıyor mu? Böyle bir şeye tepkiniz nasıl olurdu?


0|0
5|5

En İyi Erkek Görüşü

  • dinimizde kadın sünneti var. fakat bu burada anlatıldığı gibi değil. burada anlatılanlara sünnet demek yanlış. buna kadını cinsel sakatlama demek daha doğrudur. dinimizdeki gibi kadın sünneti Avrupa'da va ABD de bayanlar tarafından yapılmaktadır. Onlar buna Clitoral Hoodectomy

    diyiyorlar. biz ise kadın sünneti diyiyoruz.

    Dinimizde kilotaris kesilmez, yanlızca kilotarisi örten derinin bir kısmı kesilirek klitoris başı kısmen açığa çıkarılır. tıpkı erkeklere yapıldığı gibi. Bunun amacı kadının cinsellikten aldığı zevki azaltmak değil, bilakis artırmak ve daha kolay orgazm olmasını sağlamaktır. dini kaynaklar bunu böyle bildiriyor. Avrupa ve ABD de de kadının daha kolay orgazm olabilmesi için bunu yapıyorlar. bu işlemden sonra kadın 1-2 dakika içerisinde orgazm olabiliyor. Fakat dinimiz bunu sadece tavsiye ediyor, emretmiyor. bu noktaya da dikkat etmek gerekir. Batı ülkelerinde orgazm olmakta zorluk çeken bayanlara doktorlar bunu da önerebiliyorlar. dinimizdeki kadın sünnetini afrika ve başka yerlerdeki kadın cinsel sakatlaması veya diğer adı ile Firavun Sünneti ile karıştırmayalım.

    1|2