Kadın sünneti nedir? Düşünceleriniz neler?

Bayanların sünnet olması diye bi şey var, bu nedir, ne oluyor tam olarak? Ülkemizde var mı? Bir de dinimizde yer alıyor mu? Böyle bir şeye tepkiniz nasıl olurdu?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• dinimizde kadın sünneti var. fakat bu burada anlatıldığı gibi değil. burada anlatılanlara sünnet demek yanlış. buna kadını cinsel sakatlama demek daha doğrudur. dinimizdeki gibi kadın sünneti Avrupa'da va ABD de bayanlar tarafından yapılmaktadır. Onlar buna Clitoral Hoodectomy

diyiyorlar. biz ise kadın sünneti diyiyoruz.

Dinimizde kilotaris kesilmez, yanlızca kilotarisi örten derinin bir kısmı kesilirek klitoris başı kısmen açığa çıkarılır. tıpkı erkeklere yapıldığı gibi. Bunun amacı kadının cinsellikten aldığı zevki azaltmak değil, bilakis artırmak ve daha kolay orgazm olmasını sağlamaktır. dini kaynaklar bunu böyle bildiriyor. Avrupa ve ABD de de kadının daha kolay orgazm olabilmesi için bunu yapıyorlar. bu işlemden sonra kadın 1-2 dakika içerisinde orgazm olabiliyor. Fakat dinimiz bunu sadece tavsiye ediyor, emretmiyor. bu noktaya da dikkat etmek gerekir. Batı ülkelerinde orgazm olmakta zorluk çeken bayanlara doktorlar bunu da önerebiliyorlar. dinimizdeki kadın sünnetini afrika ve başka yerlerdeki kadın cinsel sakatlaması veya diğer adı ile Firavun Sünneti ile karıştırmayalım.

Kızlar Ne Diyor 5

• Hayır ülkemizde de dinimizde de yok öyle birşey.

Böyle bir şeye tepkim elbette feci olur. Saçmalık, canilik.

• sadece vahşet insanlık dışı bi işkence başka bişide değil bununla ilgili birsürü kitap okudum çoğu kadın öleyor böylebişiyi nie yaparlar anlamıyorum

• dinde öyle bir sey yok genellikle geri ,cahil kalmış afrika ülekerinde var türkiyede duymadım . kadının klitorisi kesiliyor diye biliyorum bence çok büyük bir saçmalık o aptallıktan dolayı kan kaybından ölen yüzlerce kadın var.dinde öyle bir şey olsaydı peygamber zamannda yaptırılırdı diye düşünüyorum...böyle bir şey kabul edilemez

• Evet öyle bir şey malesef var. Kadınların cinsel zevk almasını mesele haline getirmiş toplumlarda görülen bir çeşit vahşet. Ama gerçekten vahşet...

Üç çeşit uygulaması var. Birinde sadece klitoris kesiliyor. Diğerinde klitorisle beraber iç dudaklar da kesiliyor. Öbürü ise en fecisi, dış dudaklar falan, ne var ne yok kesiliyor, sonra geriye ne kaldıysa iki ucu birleştirilip komple dikiliyor. Bu sonuncusunda kocaları ileride rahatça tecavüz edebilsin diye bir açıklık bırakıyorlar mı, yoksa bunu sadece dul kadınlara mı uyguluyorlar ondan emin değilim.

Ve bütün bunları cam kırıklarıyla, jiletle, teneke parçalarıyla falan yapıyorlar.

Binlerce yıllık bir gelenek, herhangi bir dine mâledilemez. Ama din kisvesi altında yapıldığı da oluyordur illa ki. Ülkemizde var olup olmadığını bilmiyorum. Dünyada kaç milyon sünnetli kadın var onu da bilmiyorum. Bu kadınlar nasıl doğum yapıyorlar, doğumdan sonra aynı işlemler tekrarlanıyor mu onu da bilmiyorum...

Ben erkek sünnetine de karşıyım, o da benim gözümde bir vahşet, ama kadın sünneti çok başka türlü bir vahşet...

• Doğuda kürtlerin küçücük kız çocuklarına işkence ederek yaptıkları bir şey diye duymuştum. Dinimizde var ama zorunlu değil. Klitorisin kesilmesi sanırım. Tepkim şu olurdu "asla"

• ARkadaşım erkek sünneti içinde ben adı üstünde sünnettir dedim.

Sen daha türkçe meal okumadan gelip bana söylüyorsun kaldıkı ben snnet farzdır demedim sünnet adı üstünde sünnettir...

• Kuranda yok diye tepki gösterilmiş de sanki erkek sünneti Kuranda var..

• helal mükemmel saçmalamışsın, sıvamışsın , tüyü dikmişsin :D

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 4

• sanırım bu dinle alakalı değil,milletlerle alakalı...bizde,suriyede,ırak ve iranda böyle birşey yokken mısırlılarda ve afrikanın daha içlerinde yaygın diye biliyorum...sanırım yer yer araplardada var...

daha çok kadının cinseliğini köreltmek amacı ile yapılan bir operasyon.kadının cinselliği azalıyor veya köreliyormu bilmiyorum ama gerçekte oluyorsa eğer bol bol çocuk doğurtmak ve yanına kuma almak böylelikle kolaylaşıyor...

bence asla insani değil.cinseliği olmayan kadını ben napayım.süper olsun bir tane olsun...

• afrika ülkerinde, dersde konu olmustu, oluyorlarmış

• evet malesef böyle bir durum var senegal endonezya somali lübnan ırak ve iran gibi geri kalmış ülkelerin bir cogunda uygulanıyor hiristiyanlarda bazı dindar guruplardada uygulanmakta ülkemizdede oldugunu duymuştum hedeflenen amaç kızların cinsel arzularını bitirmek böylelikle namus larını korumuş olmak evlendiklerinde ise bu kılzlar ilişki sırasında sadece hiç bir haz duymadan bişey hissetmeden erkeğin ihtiyacını karşılar

• aaaaaa yuh! yok artik...ben iranda yasiyorum yoooook caniiiim burda oyle bisey yok.

nerden duydugunu bilmem ama yanlis duymussunuz.bu sadece cahil ulkelerde yapilan bisey.bence inanci olan insanlar yapamazlar boyle bir seyi.bazi arap ulkelerde yapiliyormus.

ayrica siyaset din ve kultur ayri uc mesele ve birbirleriyle hic alakalari yok.iranlilar cok zeki insanlar ve kadina ve evlilige son derece saygi duyan bir millet.

ayrica kapaniyoruz diye cahil degiliz buna mecburuz.emin ol.

• yoooook caaannniiiiiiiim yuh yani

siz irani ne zannettiniz bilmiyorum ama siyaset ile kultur ve inanclarin birbiriyle hiiic alakasi yok her birisi ayri bi mesele abicigim.

ben bi kere duymustum ki arap ulkelerinde(genelleme yok ama bazi ulkelerinde)yapilan bi sey,

aaa lutfen nerden duyduysaniz yalan yok oyle bi sey.

iran da kadina ve evlilige son derece saygi duyuluyor.

siyaset ile kulturu karistirmayalim lutfen.

ayrica kapaniyoruz diye cahil degiliz hayatim kapanmaya mecburuz emin ol...

• bazı inanışlarda kadının zevk almasını günah sayarak klitorisin kesilmesinden ibaret öyle bir partner ıstemezdim dogrusu ;)

• senin iranlı yada bir başke yerli olman bu gerçegi deyiştirmiyor bu bir çook ülkede var canım kapanmak zotunda olmanızda birazda cahilliğinizden neden dersen istemediğin şeyi neden yapıyorsun yada inanarak kapandıysan neden şikayet ediyorsun söylermisin

Yükleniyor...