Mastürbasyon yapmak zararlı mı?

Arkadaslar bu sorum aslinda hem Saglik hem Cinsellik kategorisine giriyor.. Benim uzun zamandir merak ettigim birsey var. Birkeresinde fazla mast. yapan zararli cikar demislerdi bana, gercekten dogrumu? Kendine duskabinin icinde orgazm yasatanlar var.. Sahsen kendim cocugum olmayacak diye korkuyorum, ve uzun süreligine birakiyorum.. Ama sonra dayanamayip yeniden davraniyorum.. Sizce birsey olurmu olmazmi? Daha bakireyim, ve alet falan kullanmiyorum? Yardimci olabilirmisiniz, tehlikeli birseymi?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Masturbasyon yapmak, cinsel zevklerin simulasyonu gibi birşey aslında değil mi? Peki cinsellik gibi doğamızda olan birşey zararlı olabilir mi?Yersiz bir kaygı, kendine zarar verebilme ya da çocuğun olmaması düşünceleri. Düşünsel ve fiziksel olarka kendini uyarırken böyle şeylere neden olma ihtimalin hiç yok. Öyle olsaydı dünya nüfusu çoktan tükenmiş olurdu.İçindeki istek ve cinsel gerginili almak için, hepsinden önemlisi kendi bedenini ve ruhundaki doruklara çıkan patikaları bilmek için masturbasyon yapmak önemli. Kadın cinselliği erkeğe göre karmaşık, çünkü tensel ve ruhsal dolambaçları var. Hal böyle olunca ve her kadın farklı olunca, sen kendi yollarını bilmezsen erkeğin de zorlanır.Şöyle birşey düşünelim. Hiç masturbasyon yapmamış, hiç orgazm olmamış, cinsel hazzın nasıl birşey olduğunu bilmeyen birini düşünelim. Şimdi ilk ilişkisinde bu kadın, hissettiği şeyleri tanımadığı için ne yapacağını bilebilir mi? O garip hisler onu korkutur mu? Bilmek ve öğrenmek, yaşayamadığın yerde kendine yaşatmak, bence insanın en doğal davranış şekli.Masturbasyon yapmak, bekarete de zarar vermez; vajinaya birşey sokmuyorsan. Zaten içinde birşey olması hissini bilmeden bu hissi yaşamaya meyilli olmazsın. Temel nokta düşünceler ve dış uyarmalar.Hal böyle olunca bunun da ne bekarete ne de ne türlü ve sıklıkta olursa olsun cinsel ve üreme sağlığına negatif etkisi yok, tam aksine ruhsal bir doyum ve cinsel bilgi getirisi var.Çocuğun olur, sana zararı olmaz ve ilikide ne aradığı bilmene yardımcı olur, kendini ve erkeğini yönlendirmeni sağlar. Kendini yersiz kaygılardan arındır. Bunun fiziki hiçbir zararı olamaz.

• bu arada bunun klitoral orgazma alıştırdığı gibi birşeyler duyarsan koşarak kaç. Orgazm tektir, Freud'u severim de onca yıllık klitoris karalama kampanyasının tetikçisi durumuna düştü adam. Orgazmlar beyinde başlar beyinde biter, uyarıları ise her şekilde klitoral sinir ağı sağlar, ister vajinal ister direkt klitoral uyarım olsun. Klitoris bacakları vajina girişini çevreler ve uyarıları iletir.
      Bir kadının yalnızca, özünde hassas olmayan bir organ olan vajina ile orgazmını beklemek çk safça olur

Erkekler Ne Diyor 15

• zararı yok fazla yaparsan kasıklarında agrı olur oda 1 2 gunde gecer..

• abartma dıktan sonraa sorun olmaz

• tek zararı klitoral orgazma alıştığın için ilşkiye girdiğinde vajınal orgazmda sıkıntı yaşayablrsin

• mast yapmak kısırlaştırmaz. ama her şeyin fazlası zararlıdır. yalnızca çok ihityaç duyduğunda dene bence.

• hiçbir zararı yok masta devam et

• çok yapmadan birşey olmaz

• Herks aynı gibi bi zararı yok diye düşünüyorum

• Sus ve devam et

• Hayır o anlamda tehlikesi filan yok..diyen de alt etmişş...Sadece Evlendikten sonra devam ettirmek pek sağlıklı değil, o da çocuk olmaması konusunda değil, Cinselliği yaşayamama sıkıntısından. Yani insanlar Mast. yaparken hayal gücünü kullanır ki, bu da gerçeğinden farklıdır. Gerçekle Hayal arasındaki farkı iyi bildikce zararı yok, aksine ruhu dinlendirmek ve sakinleştirmek babında iyidir bile...

• Tesekkür ederim. :)

• uzamnlar diyor haftada 3 yeterli diyorlar haftada 3 kez ama ben günde 3 kez yapıyorum sen az önce benim soruma cevap verdin bende senin d

• gecen soru sordum normalde mastürbasyon 5 dk sürer en fazla çünkü ön sevişme yapıyosun ön sevişme biriyle olsan 5 dk 10 dk sürer kızın biri mastürbasyon sürem 15 dk yazdı diğer kızlar erkekler 5 dk yazdı kıza dedim işin zor evleneceğin adamın işi hepten zor mastürbasyonla 15 dk sürerse biriyle 20 dk en az sürer 15 dk kol mu dayanır adamla p*rno ounuyor 15 25 dk sürüyor inanmadım gerci kol dayanmaz 15 dk bir tutsun bakalım saat ne kadar uzun

• Evet bendede 5 dakika sürüyor :)

• ya hergün yapan biri olarak 13 yaşından 27 yaşıma kadar etkisini görmedim yan etkisi hata yapmadan yatamıyorum kadınlarda bizimki gibi 5 dk sürüyor sanırsam mastürbasyon süresi

• Öncekileri Göster
  • alışkanlık yaptığı için zararlı. bir kaç arkadaşım evli veya sevgilisi olduğu halde devam ediyor. bırakamıyormuşsun. sonuçta hem isteklerin var, hem de anladığım kadarı ile erkeklerle birlikte olamıyorsun. yapacak bir şey yok gibi görünüyor.

• bahsettiğim konu gündelik değil. alışkanlık demek her gün yapılan şey demek değil. alışkanlık olup olmadığını normal seks hayatına başladıktan sonra anlayabilirsin.

önerim: zevk almaya bak. lütfen yanlış anlama, nasıl ifade edeceğimi de bilemedim ama kendini parmaklarınla uyarmak yerine partnerine öptürmek daha hoşuna gidecektir.

• ama onlar gündeğilk yapiyor olmali? Bende aliskanlik degil yani, istesem yapmam.. Ama dedigin gibi isteklerim var, ve erkeklerlede iliskiye giremedigim icin zor oluyo birakmak :)

• hiçmi haydar dümen hocayı okumuyorsun :))) zararı yok dewam et

• valla sana hayret :)))

• hayret :P

• yıllardır hergün posta gazetesinde yazıyor :)))))

• Öncekileri Göster
  • canım mastürbasyon çok aşırı olmadıktan sonra hiç zararı yok..

• medajımı okudn mu?*

• tamam o zaman :)

• canım cok normal..

• Öncekileri Göster
  • zararlı ama bende anı senin gibi :)

• evt

• Tutamiyorsun kendini yani?

• koyver gitsin ))

Kızlar Ne Diyor 5

• fazlası zarar

• alakası yok canım nasıl susayınca suu içiyorsak vucut hormanların arzuladığında yapman lazımki yapmaman vucudna eziyet verir

• ben 2 günde bir 3 defa yapıyorum

• Yapsan dert yapmasan dert.İlginç. Yapmazsan prostat oluyorsun galiba.Çok yapınca da metabolizma hızlı çalıştığı için kalp ritminde sorun çıkabiliyormuş.Hatta önceki senelerdeydi sanırım Brezilyada 16 yaşındaki bir çoçuk gün içerisinde 42 kez yapmış ve tahtalı köyün yolunu tutmuş.Kıvamında yapmak lazım tabi :)

• e kmse sana 42 kez üst üste yap demedi yani..

• Aksine yararlı.

• Rahatlarsın çünkü enerji harcarsın. Ben sırf sınavlarıma çalışırken arada mast yapıyorum ya da sevgilimle beraber oluyorum :D cinsel ilişki ya da mastürbasyon dogal ihtiyaçtır, zararlı degil canım ha cok yaparsan abartıp tabii ki sorun oluşturur. Her seyin fazlası zarar. Bi gecede defalarca masturbasyon yaptıgı için ölen bi genç vardı bi ülkede unuttum şimdi.

• Hangi yönden mesela?

• yok güzelim hiç bişey olmaz. keyfine bak sen. inanma bu deli saçması şeylere.fazla masturbasyon zararlı olsaydı türkiye'de erkek kalmazdı.

Yükleniyor...