Mastürbasyon yapmak zararlı mı?

Arkadaslar bu sorum aslinda hem Saglik hem Cinsellik kategorisine giriyor.. Benim uzun zamandir merak ettigim birsey var. Birkeresinde fazla mast. yapan zararli cikar demislerdi bana, gercekten dogrumu? Kendine duskabinin icinde orgazm yasatanlar var.. Sahsen kendim cocugum olmayacak diye korkuyorum, ve uzun süreligine birakiyorum.. Ama sonra dayanamayip yeniden davraniyorum.. Sizce birsey olurmu olmazmi? Daha bakireyim, ve alet falan kullanmiyorum? Yardimci olabilirmisiniz, tehlikeli birseymi?


0|0
5|16

En İyi Erkek Görüşü

 • Masturbasyon yapmak, cinsel zevklerin simulasyonu gibi birşey aslında değil mi? Peki cinsellik gibi doğamızda olan birşey zararlı olabilir mi?

  Yersiz bir kaygı, kendine zarar verebilme ya da çocuğun olmaması düşünceleri. Düşünsel ve fiziksel olarka kendini uyarırken böyle şeylere neden olma ihtimalin hiç yok. Öyle olsaydı dünya nüfusu çoktan tükenmiş olurdu.

  İçindeki istek ve cinsel gerginili almak için, hepsinden önemlisi kendi bedenini ve ruhundaki doruklara çıkan patikaları bilmek için masturbasyon yapmak önemli. Kadın cinselliği erkeğe göre karmaşık, çünkü tensel ve ruhsal dolambaçları var. Hal böyle olunca ve her kadın farklı olunca, sen kendi yollarını bilmezsen erkeğin de zorlanır.

  Şöyle birşey düşünelim. Hiç masturbasyon yapmamış, hiç orgazm olmamış, cinsel hazzın nasıl birşey olduğunu bilmeyen birini düşünelim. Şimdi ilk ilişkisinde bu kadın, hissettiği şeyleri tanımadığı için ne yapacağını bilebilir mi? O garip hisler onu korkutur mu? Bilmek ve öğrenmek, yaşayamadığın yerde kendine yaşatmak, bence insanın en doğal davranış şekli.

  Masturbasyon yapmak, bekarete de zarar vermez; vajinaya birşey sokmuyorsan. Zaten içinde birşey olması hissini bilmeden bu hissi yaşamaya meyilli olmazsın. Temel nokta düşünceler ve dış uyarmalar.

  Hal böyle olunca bunun da ne bekarete ne de ne türlü ve sıklıkta olursa olsun cinsel ve üreme sağlığına negatif etkisi yok, tam aksine ruhsal bir doyum ve cinsel bilgi getirisi var.

  Çocuğun olur, sana zararı olmaz ve ilikide ne aradığı bilmene yardımcı olur, kendini ve erkeğini yönlendirmeni sağlar. Kendini yersiz kaygılardan arındır. Bunun fiziki hiçbir zararı olamaz.

  2|2
  • Şikayet

   bu arada bunun klitoral orgazma alıştırdığı gibi birşeyler duyarsan koşarak kaç. Orgazm tektir, Freud'u severim de onca yıllık klitoris karalama kampanyasının tetikçisi durumuna düştü adam. Orgazmlar beyinde başlar beyinde biter, uyarıları ise her şekilde klitoral sinir ağı sağlar, ister vajinal ister direkt klitoral uyarım olsun. Klitoris bacakları vajina girişini çevreler ve uyarıları iletir.

   Bir kadının yalnızca, özünde hassas olmayan bir organ olan vajina ile orgazmını beklemek çk safça olur