Sezeryan mı normal doğum mu?

arkadaşlar evliyim hamileyim şöyle bir duyum aldım normal dogumda vajina genişlediği için ne erkek ne kadın dogumdan sonra ilişki de zevk almıyomus hatta bazı erkekler sezeryan istiyormus genişlememesi için bende öyle düşünüyorum esim ve ben zevk almak istiyorum sizce ne yapmalıyım?


0|0
5|16

En İyi Erkek Görüşü

 • yarım doktor candan, yarım hoca imandan edermiş insanı. sana yarım akıllarıyla akıl vermeye çalışmışlar.

  bir kere şunu unutma. sen bir kadın olduğun kadar bir annesin. kendini düşündüğün kadar çocuğunu da düşünmelisin. hiç bir gerçek doktor durup dururken sezeryan önermez.annenin ve doğacak bebeğin sağlığını düşünen vicdan sahibi doktor herhangi bir aksi durum yoksa normal doğumu önerir. ters doğum falan olursa ancak sezeryan olabilir. durup dururken sezeryan diyen doktorlar para hırsı olan zalimlerdir.

  gelelim genişlik meselesine. sezeryan da olsan senin vajinan eskisi gibi olmayacak. belli süre genişlik hissedeceksiniz. neden mi? çünkü doğuma yakın kemikler açılır vajina ağzı açılır. ama vajinanın öyle bir esnek yapısı var ki kendini sonradan toplar.

  doğum yapanalarda vajina genişlemesi konusu aslında şundan dolayı. doğum anında eğer ki çocuğun kafa büyük vajina da tam açılmamışsa epizyotomi denen bir doğum kesisi yapılır. bu kesi düzgün dikilmezse genişlik ya da tam tersi darlık olur. genelde devlet hastanelerinde kesiyi doktor yapıyor ama dikiş işlemini ebeler yapıyor. baştan savma dikerse ya geniş ya çok dar olabiliyor. bazısı da normal. bütün sebep budur. doğumdan sonra belli süre sonra vajina kendini toplar ve düzelir. dikiş hatası varsa daha sonra vajinoplasti cerrahide 15 dakikalık bir operasyonla estetik yapılabilir. her vaji,naya epizyotomi uygulanmaz. bazı doğumlarda vajina tam açılır kesiye gerek kalmadan doğum gerçekleşir. olay tam tersi de olabiliyor. bazen dar dikiyorlar ilişki zor oluyor. dediğim gibi sonradan bir estetik ile düzeltilebiliyor.

  sana bir abi tavsiyesi. kendin ve çocuğun sağlığı için normal doğum yap. özel hastanede yaparsan doğumu darlık genişlik sorunu da olmaz. düzgün kesi ve dikiş yapılır. tabi kesiye gerek kalırsa.

  1|2