Sezeryan mı normal doğum mu?

arkadaşlar evliyim hamileyim şöyle bir duyum aldım normal dogumda vajina genişlediği için ne erkek ne kadın dogumdan sonra ilişki de zevk almıyomus hatta bazı erkekler sezeryan istiyormus genişlememesi için bende öyle düşünüyorum esim ve ben zevk almak istiyorum sizce ne yapmalıyım?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• yarım doktor candan, yarım hoca imandan edermiş insanı. sana yarım akıllarıyla akıl vermeye çalışmışlar.

bir kere şunu unutma. sen bir kadın olduğun kadar bir annesin. kendini düşündüğün kadar çocuğunu da düşünmelisin. hiç bir gerçek doktor durup dururken sezeryan önermez.annenin ve doğacak bebeğin sağlığını düşünen vicdan sahibi doktor herhangi bir aksi durum yoksa normal doğumu önerir. ters doğum falan olursa ancak sezeryan olabilir. durup dururken sezeryan diyen doktorlar para hırsı olan zalimlerdir.

gelelim genişlik meselesine. sezeryan da olsan senin vajinan eskisi gibi olmayacak. belli süre genişlik hissedeceksiniz. neden mi? çünkü doğuma yakın kemikler açılır vajina ağzı açılır. ama vajinanın öyle bir esnek yapısı var ki kendini sonradan toplar.

doğum yapanalarda vajina genişlemesi konusu aslında şundan dolayı. doğum anında eğer ki çocuğun kafa büyük vajina da tam açılmamışsa epizyotomi denen bir doğum kesisi yapılır. bu kesi düzgün dikilmezse genişlik ya da tam tersi darlık olur. genelde devlet hastanelerinde kesiyi doktor yapıyor ama dikiş işlemini ebeler yapıyor. baştan savma dikerse ya geniş ya çok dar olabiliyor. bazısı da normal. bütün sebep budur. doğumdan sonra belli süre sonra vajina kendini toplar ve düzelir. dikiş hatası varsa daha sonra vajinoplasti cerrahide 15 dakikalık bir operasyonla estetik yapılabilir. her vaji,naya epizyotomi uygulanmaz. bazı doğumlarda vajina tam açılır kesiye gerek kalmadan doğum gerçekleşir. olay tam tersi de olabiliyor. bazen dar dikiyorlar ilişki zor oluyor. dediğim gibi sonradan bir estetik ile düzeltilebiliyor.

sana bir abi tavsiyesi. kendin ve çocuğun sağlığı için normal doğum yap. özel hastanede yaparsan doğumu darlık genişlik sorunu da olmaz. düzgün kesi ve dikiş yapılır. tabi kesiye gerek kalırsa.

Erkekler Ne Diyor 15

• erkek açısından sezeryan vajinal görünümiyiliği,

Kadın açısından normal doğum iyidir neticede karın duvarı kesiliyor

• vajina genisler daralir. normal yap

• bence normal dogum tercıhın olmalı.

normal dogum yapamıosan zoraki bir durum olursa sezeryana bas vurmanı tavsıye ederim.

• evet ne sandın , torba gibi vajinayla geziyor normal doğum yapanlar . Allah aşkına , kadınlların acıdan yırtıp , kocasını kandırdıgı bir yalandır bu . Ha acıya gelemem diyorsan sezeryan yap , ama genişleme falan yok .

• Çok gerekli değilse sağlık açısından normal doğum iyidir bence.

• Daracık vajina candır <3

• Evet normal doğumda vajinada yırtık ve fazlaca açılma olduğundan ne kadar geri eski haline dönsede asla sezeryan kadar olmuyor. Sezeryanda zaten açılma ve yırtılma olmuyor. Bu farkı çok bariz şekilde gördüm. 42 yaşındaki eski sevgilim sanki bakire vajinasına sahip gibiydi. Zaten doktoru ona "kızım sezeryan yapayım seks hayatını doya doya yaşa " demiş. Gerçekten şimdi 3 ayda bir erkek değişrtirerek doya doya o*uspuluk yaparak yaşıyor.

• anladim ne kadinmis

• yanlış düşünürsün normal doğum yap tehlike varsa sezaryen yaparsın düşünce yapın yanlış

• Yalan o doğum yapmış bir kadınla yatmıştım bir fark göremedim aksine daha bile iyi geldi bana

• Normal doğum her zaman daha sağlıklıdır. Artık annesin, çocuğunu kucağına aldıktan sonra, tüm fikir ve düşüncelerin değişecek. Bu tür şeyler düşünüp, hem cocuğunu hem kendini üzüp, psikolojik sorunlar ortaya cıkarma. Süreç neyse ona göre davran.

• sezeryan doğumun o kadar kolay olduğunu sanıyorsun sanırım. Sırf zevk için kendini kestireceksin öylemi. Gerçi şimdi artık size bırakmıyorlar olayı doğum normal şartlarda oluyorsa normal doğum yaptırıyorlar. Sen kendini de yırtsan sezeryan diye yapmazlar.

• normal doğum yap adı üstünde normal bişey

• Esnetik normal dogum yap daha bile dar olur vajinan

• esın zevk alır bence normal dogum daha ıyı sonucta esın seksı ıyı bılıorsa zevk alır anal deenedınmı

• alırsın neden alamayacaksın sonucta seksı ıyı bılıyorsan sana zevk verır oralla bosaltır senı

• yok anal ypmadık bnde zewk alamam die korkuyom

• külliyen yalan

Kızlar Ne Diyor 5

• normal doğum dan şaşmayın

• Nerden duyarsınız böyle saçma şeyleri! Normal doğumdan sonra atılan dikişler sağlıklı olursa vajinada genişleme olmaz. Sezaryenden sonra o göbeği biraz zor topluyorlar, asıl o çok kötü.

• bebeğini mi düşünmelisin öncelikle zevkini mi? hamile bir kadın seksi düşünmez normalde.

• Doğum olayının normali adı üstünde normal doğumdur. Sezeryan ancak gerekli durumlarda uygulanmalı. netice olarak biri doğum diğeri ameliyat her ikisini de yaşamış biri olarak normal doğumu öneririm. vajinada genişleme falan olmuyor ancak doğumu iyi bir ebe ya da doktorun yaptırması şart ki yapılan epizyotomi kesisi düzgün dikilsin. o vajinam genişledi diyenlerin muhtemelen kesi yeri iyi dikilmemiştir.

normal doğumda doğrursun her şey biter sezeryanda en az 1 yıl çekersin

• eger o hissi tatmak istiyorsan normal dogum yap. ama unutmaki vajina esnek bir yapiya sahip dogumdan sonra yani o lohusalik döneminde zaten vajina toparliyor kendini eski haline geliyor.. senin kararin tabi..

Yükleniyor...